Biedronka przyjmuje butelki zwrotne po piwie. Nie trzeba nawet mieć paragonu
AdobeStock/AdobeStock
Newsy

Biedronka przyjmuje butelki zwrotne po piwie. Nie trzeba nawet mieć paragonu

Chcecie zwrócić zalegające w waszym domu szklane butelki po piwie? Wystarczy, że pójdziecie do Biedronki.

Sieć sklepów Biedronka wprowadziła nowy system kaucyjny. Od teraz klienci mogą zwracać puste butelki zwrotne po aż pięciu różnych rodzajach piw butelkowych. Będzie można tego dokonać we wszystkich 3150 placówkach w całej Polsce.

Nowy system kaucyjny Biedronki

Kupujecie od czasu do czasu piwo butelkowe? Mamy dla was dobrą wiadomość. Od teraz możecie zwrócić niepotrzebne butelki po piwach w Biedronce. O jakie rodzaje piw chodzi? To aż pięć produktów, takich jak:

  • Żywiec Jasne Pełne
  • Warka Classic
  • Harnaś Jasne Pełne
  • Namysłow Pils
  • Kasztelan Niepasteryzowane

Warto dodać, że chodzi tu o butelki o pojemności 500 ml. Aby odzyskać kaucję (50 gr. za butelkę), klient nie będzie nawet musiał mieć ze sobą paragonu.

Zobacz także
Woda pita z plastikowych butelek nie jest zdrowa. Nowe badanie pokazuje co dokładnie w niej nam szkodzi

Woda pita z plastikowych butelek nie jest zdrowa. Nowe badanie pokazuje, co dokładnie w niej nam szkodzi

Plastikowe butelki będą w Polsce zwrotne. Wiemy ile wyniesie kaucja i gdzie przyjmą zwroty

Plastikowe butelki będą podlegały zwrotowi. Wiemy, ile wyniesie kaucja i jak je zwrócimy

Dwa sposoby odzyskiwania kaucji

Należy jednak doprecyzować, że Biedronka wprowadza dwa sposoby na odzyskanie kaucji za butelki. Jedna opcja polega na wykorzystaniu paragonu, a druga nie wymaga od klienta posiadania paragonu.

  • bez paragonu – w takiej sytuacji kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka (do wykorzystania w ciągu 100 dni)
  • z paragonem z sieci Biedronka – wtedy kaucja będzie wypłacona gotówką

- Biedronka prowadzi szereg działań prośrodowiskowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na szerokie udostępnienie i przyjmowanie zwrotnych butelek po piwach dla wybranych produktów. Do zwrotu nie potrzeba nawet dowodu zakupu, w związku z tym liczymy, że klienci przekonają się do tego rozwiązania. Dzięki skali naszej firmy wprowadzamy jeden z najwygodniejszych w Polsce systemów zwrotu butelek zwrotnych 500 ml – powiedziała Marta Walkiewicz, kupiec odpowiedzialna za ofertę piw w sieci Biedronka.

Czemu służy nowy system zwrotu butelek w Biedronce?

Nikt nie lubi, jak zalegają mu w domu puste, szklane butelki. Rozwiązanie zaproponowane przez sieć sklepów Biedronka, ma na celu upowszechnienie butelek zwrotnych, przy jednoczesnym zwiększeniu wygody dla klientów.

Źródło: portalspozywczy.pl