Wrzućcie ząbek czosnku do toalety. O tym triku prawie nikt jeszcze nie słyszał
Adobe Stock
Newsy

Wrzućcie ząbek czosnku do toalety. O tym triku prawie nikt jeszcze nie słyszał

Czosnek ma wiele cennych właściwości, dzięki którym jest tak doceniany na co dzień. Niewiele osób jednak wie o triku z zastosowaniem go przy sprzątaniu. Z pewnością ten patent zostanie z wami na długo.

W każdym domu obowiązuje pewien podział obowiązków, gdzie układ jest dostosowywany pod indywidualne potrzeby. Jednak nie wszyscy garną się do sprzątania. To czynność, za którą mało kto przepada, a zwłaszcza za ogarnianiem łazienki.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Sprzątanie łazienki

Wiele osób poświęca sobotę, jako dzień w tygodniu na generalne porządki. Jednak nie wszyscy przepadają za tym żmudnym rytuałem. Mimo wszystko takie działanie pozwala na zachowanie ładu w mieszkaniu, a co za tym idzie i lepszego samopoczucia. Podczas sprzątania jest kilka miejsc, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jednym z nich jest łazienka. 

Zobacz także
Jak kupić smaczne świeże ogórki? W sklepie zwróćcie uwagę na ich wygląd

Jak kupić smaczne świeże ogórki? Ich wygląd podpowie, czy nadadzą się i na kiszonki, i na mizerię

Tych produktów nie kupujcie nawet na promocji. Są niezdrowe

Tych produktów nie kupujcie nawet na promocji. Są niezdrowe

Porządki w łazience

Łazienka to pomieszczenie w domu, gdzie gromadzi się najwięcej bakterii. Ma na to wpływ często jej użytkowanie oraz wilgoć będąca wynikiem kąpieli. Z tego też powodu ważne jest regularne i dokładne sprzątanie tego miejsca. Wiele gospodyń domowych w porządkach wspiera się różnymi preparatami, które mają za zadanie oczyścić oraz odświeżyć łazienkę na dłuższy czas. 

Czosnek do sprzątania łazienki 

Mimo szeregu różnych preparatów do sprzątania różnych powierzchni w domu, to jednak nie wszystkie zdają egzamin. Poza tym są one środkiem chemicznym, który nie sprzyja skórze. Zamiast stosować substancje ze sklepowych półek, warto sięgnąć po domowe sposoby. Jednym z nich jest czosnek. Warzywo ma silne właściwości odświeżające i oczyszczające. Wystarczy jeden ząbek obrać, a przed pójściem spać, wrzucić go do muszli klozetowej. Rano należy jedynie spłukać wodę. Dzięki takiemu zabiegowi skutecznie oczyścicie oraz zdezynfekujecie toaletę. To znacznie skuteczniejszy i bardziej ekologiczny patent od stosowania chemicznych preparatów. 

Inne zastosowanie czosnku

Czosnek jest słynny głównie jako świetna przyprawa do wielu dań. Idealnie podkręca aromat potraw, nadając im wyjątkowego aromatu. Poza tym świetnie sprawdza się jako lekarstwo podczas przeziębień. Dzięki cennym składnikom czosnek zbawiennie działa na funkcjonowanie organizmu. Wśród właściwości można wyróżnić:

  • pomaga zwalczyć infekcję,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału i udaru,
  • wspomaga odporność organizmu,
  • pobudza układ trawienny,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • hamuje rozwój bakterii w organizmie,
  • czy zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów. 

Dzięki szeregowi wartościowych cech czosnek powinien obowiązkowo znajdować się w każdym domu. Nie tylko ze względu na idealny dodatek do potraw, ale jako i środek czyszczący i odkażający.

Czytaj także:

Jak błyskawicznie wyczyścić zlew w kuchni? Wystarczy soda oczyszczona i płyn do mycia naczyń
Adobe Stock
Newsy
Jak błyskawicznie wyczyścić zlew w kuchni? Wystarczą te 2 proste produkty
Sprzątanie kuchni, a zwłaszcza zlewu kuchennego to dla wielu osób zmora spędzająca sen z powiek. Aby ułatwić sobie to zadanie wystarczy zastosować jeden prosty patent. Dzięki niemu ta część pomieszczenia pozostanie nieskazitelnie czysta.

W kuchni, gdzie nie ma zmywarki, najczęściej użytkowaną powierzchnią jest zlew. Z tego też powodu powinien być on dość zadbany i czysty - jak wyczyścić zmywarkę bez użycia detergentów? Niestety nie zawsze popularnymi środkami czyszczącymi udaje się go doprowadzić do ładu.  Zlewozmywak to obowiązkowy sprzęt w każdej kuchni Projektując mieszkania, a przede wszystkim kuchnię zwraca się szczególną uwagę na jej funkcjonalność oraz układ, by była jak najbardziej praktyczna. Wiele osób decyduje się na zabudowę niektórych sprzętów bądź z części rezygnuje. Niezmiennie od lat obowiązkowym elementem każdej kuchni jest zlewozmywak. Mimo posiadania w wyposażeniu zmywarki to zlew jest niezastąpiony w wielu czynnościach. Przykładowo nie wszystkie akcesoria kuchenne można myć w zmywarce , a poza tym zlewozmywak ułatwia wiele prac kuchennych. Nikt nie wyobraża sobie kuchni bez tego dodatku.  Rodzaje zlewozmywaków Wraz z biegiem lat na rynku w sprzedaży pojawiają się coraz to nowsze formy zlewozmywaków, a także są one produkowane z różnych tworzyw. Ma to na celu wzbogacenie wyboru i zadowolenie szerszego grona klientów. W sklepach można spotkać się z takimi zlewami jak: ze stali emaliowanej, ze stali szlachetnej, ceramiczne, granitowe, z syntetycznego kamienia, bądź szklane.  Wybór odpowiedniego produktu zależy jedynie od preferencji klienta, a także aranżacji jego kuchni. Szeroka różnorodność tego artykułu sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie. Zlewozmywak jak siedlisko bakterii  Niewiele osób wie, iż właśnie to zlewozmywak jest jednym z miejsc w mieszkaniu, gdzie znajduje się sporo bakterii. Wszystko poprzez użytkowanie stale wody i składanie brudnych naczyń . Nie przyjaciele mogą rozwijać się w...

Oto najbrudniejsze miejsca w kuchni. Gromadzi się na nich najwięcej zarazków
Adobe Stock
Newsy
Oto najbrudniejsze miejsca w kuchni. Gromadzi się na nich najwięcej zarazków
Kuchnia to główne pomieszczenie w domu. Jak się okazuje jest również miejscem ze sporą ilości zarazków, które gromadzą się na pewnych elementach.

Wykańczając mieszkanie, dba się nie tylko o ładny wygląd, ale również o praktyczność i funkcjonalność pomieszczeń. Szczególnie ważne jest to w przypadku kuchni, która często jest sercem domu. To właśnie tu przygotowuje się posiłki, spożywa je czy nieraz przyjmuje gości. Pomieszczenie powinno być dostosowane do wszelkich ewentualności. Najbrudniejsze miejsce w domu Wbrew powszechnym pozorom to nie łazienka jest głównym środowiskiem rozwoju bakterii. Jak się okazuje najwięcej brudu, kurzu oraz zarazków można znaleźć właśnie w kuchni. Sytuacja wynika z faktu, iż przebywa się w niej najwięcej, a także wykonuje się wiele czynności od gotowania, po jedzenie i różne spotkania. Takie czynności generują tworzenie się większego środowiska bakterii. Główne miejsca z zarazkami  Jako, iż kuchnia jest największym siedliskiem bakterii w domu, to jednak na jej powierzchni można wyróżnić kilka przedmiotów, które wręcz zbierają zarazki. Rzeczy ze sporą ilości bakterii to: gąbka do mycia naczyń - rzadko wymieniana zbiera szereg różnych zarazków, które podczas mycia naczyń przenoszą się na inne przedmioty, takie działanie może doprowadzić do poważnych zatruć, zlew - podobnie jak gąbka, jest jednym z częściej użytkowanych sprzętów; służy do zmywania, mycia owoców i warzyw czy odcedzania ugotowanych produktów, taka wszechstronność jest świetnym środowiskiem do szerzenia się bakterii, szafki kuchenne - rzadko sprzątane pokrywają się tłuszczem i kurzem, a w produktach spożywczych, które w nich przechowujemy, mogą rozwinąć się mole spożywcze, lodówka - to jeden z ważniejszych sprzętów w całym pomieszczeniu, dlatego powinna być cyklicznie dokładnie czyszczona, w innym przypadku stanie się idealnym miejscem do rozwoju...

Jak często trzeba wymieniać kuchenną gąbkę? Na pewno robicie to za rzadko
Własne
Newsy
Jak często trzeba wymieniać kuchenną gąbkę? Na pewno robicie to za rzadko
Czym się różni higiena od sterylności? Wyjaśniamy ile bakterii mieszka na kuchennej gąbce I jak utrzymać czystość w kuchni i zdrowie rodziny, nie wpadając w pułapkę sterylności.

Gąbka to przedmiot, który ma wam pomóc utrzymywać czystość w kuchni. Paradoksalnie, to najbardziej brudne miejsce w każdym domu. Naukowcy z uniwersytetu Furtwangen w Schwarzwaldzie policzyli ilość bakterii mieszczących się na kuchennej gąbce. Jeden z nich, dr Markus Egert, tak komentuje wyniki badań: - Raczej nie ma drugiego miejsca na Ziemi, w którym byłoby tak dużo tych mikroorganizmów  Gąbka kuchenna to doskonała pożywka dla bakterii. Nawet nie musicie być mikrobiologami badającymi drobnoustroje i posługiwać mikroskopem, żeby wiedzieć, co się dzieje na zwykłej kuchennej gąbce. Najpierw zbieracie nią brud z różnych powierzchni, potem tylko przepłukujecie i odkładacie wilgotną, w ciepłe miejsce. Nie można sobie wyobrazić lepszych warunków hodowli bakterii. Dostarczacie drobnoustrojom życiodajną wodę i sprzyjającą temperaturę, żeby namnażały się bez przeszkód. Można wręcz powiedzieć, że jesteście świetnymi hodowcami... Średnio podczas używania gąbki uda wam się wyhodować bagatela 82 miliony bakterii z ponad 360 odmian. Niektórzy mówią, że za sprawą tylko dwóch kuchennych przedmiotów: gąbki i deski do krojenia, kuchnia jest najbrudniejszym miejscem w domu. Brudniejszym niż łazienka i deska sedesowa. Można jednak próbować temu zaradzić. Jak często wymieniać gąbkę kuchenną? Większość ludzi wymienia gąbkę, gdy ta już nie nadaje się do użytku. Jest wyraźnie brudna, a nawet śliska w dotyku. To, czego nie widzicie gołym okiem nie martwi was, a musicie pamiętać, że jednak istnieje. Dlatego najlepiej przyjąć zasadę, że gąbkę wymieniacie raz w tygodniu. Jeśli zarządzacie cotygodniowe sprzątanie domu czy kuchni, zaplanujcie, że w tym czasie zawsze wymienicie gąbkę kuchenną na nową, a starą wyrzucicie do śmieci. Jeśli macie...

Guarana na pobudzenie
Zdrowie
Pobudza bardziej od kawy i przy okazji spala kalorie, jak szalona. Pijcie to codziennie rano a oponka zniknie w mig
Szukacie dobrej alternatywy dla kawy? Nie pogardzicie efektem ubocznym w postaci przyśpieszonego metabolizmu? Przedstawiamy ciekawy produkt.

Jeśli nie przepadacie za smakiem kawy albo po prostu szukacie ciekawej odmiany dla tego klasycznego napoju, na pewno zaciekawi was ten produkt. Guarana – ciekawa alternatywa dla kawy Przedstawiamy wam guaranę. To roślina pochodząca z Brazylii, która zdobywa uznanie na całym świecie. Sporządza się z jej nasion napój, który ma właściwości pobudzające i przyśpieszające metabolizm. Kofeinowa bomba Guarana zdobyła zainteresowanie ze względu na niezwykle wysoką zawartość kofeiny. Ma jej 4 razy więcej niż nasiona kawowca! Tradycyjne ludy z Amazonii używają jej do poprawiania sprawności i zdolności wysiłkowych podczas polowań i w trakcie okresów wymagających wzmożonej aktywności. Działa ona stymulująco i znosi zmęczenie. Zarówno to fizyczne, jak i psychiczne. Kofeina z nasion guarany wchłania się trochę wolniej niż ta z kawy, więc guarana działa dłużej. Jej działanie jest przez to łagodniej odczuwalne. Właściwości guarany Ta roślina posiada też inne świetne właściwości, poza pobudzającymi, za które jest najbardziej znana, ceniona i konsumowana. Oto inne właściwości guarany: Zawiera dużo antyoksydantów – bardzo zdrowych cząsteczek niwelujących skutki starzenia, a nawet zmniejszających ryzyko powstawania nowotworów Działa przeciwbakteryjnie Wspiera układ sercowy -zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów i udarów  Może pomagać w chronicznych biegunkach, ale też zaparciach Wspiera odchudzanie – jeśli stosujecie wysokokaloryczną dietę, guarana niestety nie pomoże wam schudnąć, ale jako dodatek do zdrowego odżywiania sprawdzi się świetnie! Może pomóc zgubić kilka dodatkowych centymetrów.  Gdzie kupić guaranę? To nie jest bardzo popularny produkt, który znajdziecie w każdym dyskoncie. Jeśli zapytacie o niego w...