Wrzućcie ząbek czosnku do toalety. O tym triku prawie nikt jeszcze nie słyszał
Adobe Stock
Newsy

Wrzućcie ząbek czosnku do toalety. O tym triku prawie nikt jeszcze nie słyszał

Czosnek ma wiele cennych właściwości, dzięki którym jest tak doceniany na co dzień. Niewiele osób jednak wie o triku z zastosowaniem go przy sprzątaniu. Z pewnością ten patent zostanie z wami na długo.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 17, 2021

W każdym domu obowiązuje pewien podział obowiązków, gdzie układ jest dostosowywany pod indywidualne potrzeby. Jednak nie wszyscy garną się do sprzątania. To czynność, za którą mało kto przepada, a zwłaszcza za ogarnianiem łazienki.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Sprzątanie łazienki

Wiele osób poświęca sobotę, jako dzień w tygodniu na generalne porządki. Jednak nie wszyscy przepadają za tym żmudnym rytuałem. Mimo wszystko takie działanie pozwala na zachowanie ładu w mieszkaniu, a co za tym idzie i lepszego samopoczucia. Podczas sprzątania jest kilka miejsc, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jednym z nich jest łazienka. 

Zobacz także

Porządki w łazience

Łazienka to pomieszczenie w domu, gdzie gromadzi się najwięcej bakterii. Ma na to wpływ często jej użytkowanie oraz wilgoć będąca wynikiem kąpieli. Z tego też powodu ważne jest regularne i dokładne sprzątanie tego miejsca. Wiele gospodyń domowych w porządkach wspiera się różnymi preparatami, które mają za zadanie oczyścić oraz odświeżyć łazienkę na dłuższy czas. 

Czosnek do sprzątania łazienki 

Mimo szeregu różnych preparatów do sprzątania różnych powierzchni w domu, to jednak nie wszystkie zdają egzamin. Poza tym są one środkiem chemicznym, który nie sprzyja skórze. Zamiast stosować substancje ze sklepowych półek, warto sięgnąć po domowe sposoby. Jednym z nich jest czosnek. Warzywo ma silne właściwości odświeżające i oczyszczające. Wystarczy jeden ząbek obrać, a przed pójściem spać, wrzucić go do muszli klozetowej. Rano należy jedynie spłukać wodę. Dzięki takiemu zabiegowi skutecznie oczyścicie oraz zdezynfekujecie toaletę. To znacznie skuteczniejszy i bardziej ekologiczny patent od stosowania chemicznych preparatów. 

Inne zastosowanie czosnku

Czosnek jest słynny głównie jako świetna przyprawa do wielu dań. Idealnie podkręca aromat potraw, nadając im wyjątkowego aromatu. Poza tym świetnie sprawdza się jako lekarstwo podczas przeziębień. Dzięki cennym składnikom czosnek zbawiennie działa na funkcjonowanie organizmu. Wśród właściwości można wyróżnić:

  • pomaga zwalczyć infekcję,
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału i udaru,
  • wspomaga odporność organizmu,
  • pobudza układ trawienny,
  • obniża ciśnienie krwi,
  • hamuje rozwój bakterii w organizmie,
  • czy zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworów. 

Dzięki szeregowi wartościowych cech czosnek powinien obowiązkowo znajdować się w każdym domu. Nie tylko ze względu na idealny dodatek do potraw, ale jako i środek czyszczący i odkażający.

Czytaj także:

Komentarze