Jedni je uwielbiają, innym na sam ich widok kwaśnieją miny. Mowa oczywiście o kiszonkach. Kiszone ogórki i kiszona kapusta to świetny pomysł, by „przemycić” do naszej jesienno-zimowej diety nieco witamin.

Na pewno znacie osoby, które lubią czasem „pociągnąć” kilka łyków ze słoika z ogórkami. Nieco rzadziej widuje się ludzi pijących sok z kiszonej kapusty. A szkoda, bo ten napój ma niesamowite właściwości zdrowotne!

Dla pań i dla panów

Na co wpływa picie soku z kiszonej kapusty? Spójrzcie na tę listę.

  • Sok z kiszonej kapusty, podobnie jak i sama kiszona kapusta zawiera mnóstwo witaminy C i E. Układ odpornościowy i pokarmowy człowieka jest wspierany także przez działalność kapuścianych żywych kultur bakterii.
  • Siarka, zawarta w soku z kapusty, korzystnie wpływa na stan naszych włosów, paznokci i cery
  • Pomaga w walce z grzybicą
  • Reguluje trawienie i wpływa na szybszy metabolizm, wspiera osoby walczące ze zbędnymi kilogramami.
  • Ma właściwości alkalizujące, przez co pomaga w odkwaszaniu organizmu – i to pomimo tego, że sam w sobie jest bardzo kwaśny!

Jakby tego było mało, picie soku z kiszonej kapusty ma jeszcze dwie zaskakujące zalety.

Zobacz także:

  • Pomaga w walce zatruciem alkoholowym. Ze względu na zawartość wielu witamin, kwasów i kultur bakterii, taki sok będzie dobrym lekarstwem na tak zwanego kaca!
  • A teraz coś specjalnie dla panów. Regularne picie soku z kiszonej kapusty pomoże mężczyznom cierpiącym na dolegliwości związane z potencją. Ten sok to naturalny afrodyzjak!

Zgaga? Nic straconego

Co tu dużo mówić. Jak widać, picie soku z kiszonej kapusty daje cały szereg pozytywnych efektów. Nie pozostaje nic innego jak zaczerpnąć nieco z beczki albo ze słoika.

Zalecamy ostrożność jedynie osobom z problemami żołądkowymi. Wypicie tak kwaśnego soku może skończyć się dla nich dolegliwym bólem. Jeżeli więc nie możecie pić soku z kiszonej kapusty, warto spróbować przynajmniej ten z surowej. 

Taki napój też będzie bardzo korzystny dla naszych organizmów: reguluje trawienie, wspiera układ moczowy, a także przyspiesza metabolizm.