Wraz z nadchodzącymi wolnymi dniami, sezon grillowy kwitnie. Pewnie macie za sobą już pierwsze grillowanie, a jeśli to dopiero przed wami, długi weekend to dobra okazja żeby odpalić grilla. Niektórzy bardzo nie lubią tego robić ze względu na problemy z rozpalaniem grilla. Kopcący się dym leci w oczy i nieprzyjemnie pachnie? Wiemy co zrobić, żeby dym z grilla nie przeszkadzał wam ani sąsiadom.

Jak poprawić zapach dymu z grilla?

Dzięki tej świetnej metodzie dym będzie pięknie pachniał i pobudzał wasze zmysły jeszcze zanim potrawy grillowe trafią na ruszt. Chodzi o to, żeby posypać rozpalane węgielki ziołami. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym celu na przykład:

  • Rozmaryn
  • Tymianek
  • Zioła prowansalskie

Jeśli uważacie że to marnotrawstwo, możecie po prostu posypać węgielki gałęziami ziół. Użyjcie gałązek rozmarynu lub tymianku do rozpalania grilla. Piękny aromat rozniesie się po waszej działce, podwórku lub innym miejscu w którym będziecie organizować imprezę grillową.

Jak grillować, żeby było zdrowo i smacznie?

Skorzystają z okazji, przypomnimy wam też kilka innych zasad zdrowego grillowania. Koniecznie korzystajcie z tacek albuminowych i kładźcie na nich jedzenie. Ściekający na węgielki tłuszcz jest rakotwórczy.

Zobacz także:

Pamiętajcie żeby w trakcie grilla jadać dużo warzyw. Negatywny wpływ WWA, które tworzą się w potrawach z grilla może być w dużej mierze obniżany właśnie przez jedzenie warzyw do potraw grillowanych. Zróbcie tę pyszną sałatkę grillową albo klasyczną mizerię i przypilnujcie, żeby wszyscy domownicy jedli także warzywa z grilla.

Eksperymentujcie z różnymi potrawami. Oprócz tradycyjnej karkówki czy kiełbasy, możecie zrobić faszerowanego bakłażana, cukinię z grilla lub upiec ziemniaki w folii. Przygotujcie wiele opcji, a impreza grillowa będzie pożywna, smaczna i zdrowsza niż taka oparta na samym mięsie.

Czytaj także: