Żeby nasze brwi były mocne i gęste, trzeba odpowiedniej pielęgnacji. Nie wszyscy jednak mają z natury ładne brwi. Brwi niektórych osób są bardzo rzadkie i cienkie. Są też kobiety, które podczas regulacji brwi wyrwały więcej włosków, niż chciały i ich brwi są przez to rzadkie i mają nieładny kształt. Czy da się jakoś temu zaradzić?

Jak zagęścić i wzmocnić brwi?

Oto kilka szybkich i naturalnych sposobów na gęstsze i mocniejsze brwi. Jednym z nich jest mleko.

  • Mleko: Mleko zawiera proteiny, które doskonale odżywiają cebulki włosów, poprawiając ich naturalny wzrost. Weźcie wacik, zamoczcie go w mleku i nałóżcie na brwi. Dobrze wmasujcie mleko w brwi, aby odżywiło każdy kosmyk. Za kilka tygodni zauważycie rezultaty.
  • Olej kokosowy: Olej kokosowy wzmacnia włosy, dzięki czemu może być stosowany do poprawy wzrostu włosów brwi.
  • Sok z cebuli: Sok z cebuli zawiera siarkę, która pomaga w szybszym wzroście włosów. Zmielcie w blenderze cebulę i wmasujcie jej sok w brwi (uważajcie, żeby sok nie dostał się do waszych oczu). Pozostawcie do wyschnięcia, a następnie zmyjcie.
  • Aloes: Aloes od wieków znany jest ze swoich właściwości leczniczych dla skóry i może być również stosowany do pobudzania wzrostu włosów. Jeśli marzą wam się grubsze, pełniejsze brwi, zmiażdżcie liście aloesu i delikatnie wmasujcie je w brwi, pozwalając, aby dobrze wsiąkły. Stosujcie tę metodę dwa razy w tygodniu, a po kilku tygodniach wasze brwi będą gęstsze.
  • Olej rycynowy: Olej rycynowy w naturalny sposób pobudza porost włosów. Delikatnie nałóżcie go na brwi i wmasowujcie przez dwie lub trzy minuty. Pozostawcie na ok. pół godziny. Następnie zmyjcie brwi letnią wodą i delikatnym środkiem myjącym. 
  • Cytryna: Cytryna jest bogatym źródłem witamin C i B, kwasu foliowego i innych składników odżywczych. Zawiera kwas octowy, który odżywia włosy i skórę głowy. Usuwa brud i martwy naskórek oraz przyspiesza wzrost nowych włosów. Owoc ten sprawi, że wasze brwi będą gęstsze.
  • Żółtko: Włosy, które tworzą nasze brwi, składają się z białka keratynowego, a jajko jest doskonałym źródłem białka. Keratyna jest głównym składnikiem większości suplementów na porost włosów. Żółtka są również bogatym źródłem biotyny, która wspomaga wzrost brwi. Oddzielcie żółtko od białka. Ubijcie żółtko do uzyskania jednolitej konsystencji. Otrzymaną miksturę nałóżcie na brwi za pomocą wacika. Pozostawcie ją na 20 minut i spłuczcie ciepłą wodą.

Źródło: food.ndtv.com, msn.com.pl