Nie wystarczy tylko eliminować ze swojej diety kolejne niezdrowe produkty. To oczywiście chwalebne podejście do sprawy odżywiania, ale radzimy zapominać o czymś jeszcze.

Chodzi nam oczywiście o wzbogacaniu swojej diety w korzystne dla zdrowia produkty. Owoce, nabiał, warzywa strączkowe i ryby – takie produkty nie powinny wypadać z jadłospisu osób po 40-tce.

Oprócz tego jeszcze jeden niezwykle ważny produkt, który zapewni waszym organizmom zdrowe tłuszcze nienasycone.

Czym jest pasta z orzechów?

Mowa o orzechach. Orzechy włoskie, laskowe, brazylijskie – wybór w sklepach jest bardzo szeroki, wystarczy tylko kilka razy w tygodniu przekąsić po kilka sztuk.

Zobacz także:

Wiele osób starszych unika jedzenie orzechów z prostego powodu. Z ich zgryzieniem problemy miewają już nawet młodzi, nie ma więc co się dziwić seniorom.

Jest na to sposób. Na rynku pojawiła się cała gama smacznych, pożywnych, a przede wszystkim zdrowych kremów z orzechów, dawniej nazywanych mianem masła orzechowego. Najpopularniejsza jest pasta z orzeszków ziemnych, ale coraz chętniej Polacy zakupują także kremy z orzechów włoskich.

Polecamy wybierać kremy z orzechów ze 100% orzechów. Jakiekolwiek domieszki w postaci olejów i różnych tłuszczów nie służą zdrowiu. Tym bardziej unikać należy słodkich kremów z niewielkim dodatkiem pasty orzechowej. Popularne kakaowe kremy są rzeczywiście smaczne, ale ich skład sprowadza się głównie do groźnego tłuszczu palmowego.

Właściwości zdrowotne masła orzechowego

Wróćmy do orzechów i plusów wynikających z ich regularnego spożywania. Różnią się one co prawda nieco w zależności od rodzaju orzecha, ale wszystkie są niezwykle pożyteczne dla zdrowia.

Ustalenia naukowców z Singapuru (Narodowy Uniwersytet Singapuru) są jednoznaczne. Niezależnie od tego, czy spożywacie orzechy „na surowo”, czy też w postaci pasty, masła czy kremu, dostarczacie waszemu organizmowi pożytecznych związków.

Regularnie spożywane orzechy odpowiadają za poprawę pamięci, pomaga w zapobieganiu demencji starczej.

Aktywny tryb życia, unikanie cholesterolu i zdrowa dieta z zastrzykiem zdrowych tłuszczów w postaci orzechów pomaga w walce z problemami z koncentracją i innych pierwszych oznak choroby Alzheimera.