Kupujecie na stacjach hot-dogi? Przeczytajcie a nigdy więcej tego nie zrobicie
Pixabay
Newsy

Kupujecie na stacjach hot-dogi? Przeczytajcie a nigdy więcej tego nie zrobicie

Jest wiele powodów dla których nie powinniście kupować hot-dogów! Dowiedzcie się, dlaczego są one takie niezdrowe.
Anna Urbańska
kwiecień 18, 2021

Wasze życie pewnie pędzi, macie dużo obowiązków i nie zawsze jesteście w stanie wypracować zdrową rutynę, gdzie gotujecie zdrowe posiłki. W praktyce wielu z was czasami posiłkuje się pewnie gotowcami lub jedzeniem na wynos. To oczywiście normalne, nie zawsze przecież musicie gotować posiłki w domu. Nie kupujcie jednak nigdy hot-dogów, jeśli zależy wam na zdrowiu. Są przepełnione niezdrowymi dodatkami…

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Dlaczego hot-dogi są niezdrowe?

Być może wydaje się wam, że nie jest to wcale najgorsza opcja. Hot-dogi są ciepłe, łatwo dostępne i często kuszą. Czasami ciężko oprzeć się zakupie hot-doga na stacji benzynowej. Nie róbcie tego jednak, jeśli zależy wam na zdrowiu waszym i waszych bliskich. To bardzo niezdrowe jedzenie…

Statystyki są niepokojące: dzieci, które jedzą 12 lub więcej hot-dogów w miesiącu, mają 9-krotnie zwiększone ryzyko zachorowania na białaczkę w porównaniu do dzieci, które nie jedzą takiego jedzenia wcale. To przerażająca statystyka.

Hot-dogi i parówki są ogromną bomba azotanową. Azotany są uznane za czynnik rakotwórczy. Azotany znajdują się w przetworzonym mięsie i działają jak konserwant. To właśnie przez obecność azotanów, czerwone mięso (a w szczególności mięso przetworzone) uznawane jest przez ekspertów za czynnik rakotwórczy.

Zobacz także

Hot-dogi zawierają szczególnie dużo azotanów, ale inne produkty spożywcze też mają ich sporo w swoim składzie. Są to:

  • Wędliny
  • Boczek
  • Wędzonki
  • Niektóre warzywa (w szczególności nowalijki)

Hot-dogi są niezdrowe nie tylko ze względu na obecność azotanów oraz właściwości sprzyjające powstawaniu nowotworów. Są to też po prostu ogromne bomby tłuszczowe. Odpowiadają za tycie, powodują pogorszenie pracy serca i układu krwionośnego i nie mają pozytywnego wpływu na żaden z układów.

Jedzenie hot-dogów to też prosta droga do wytworzenia nadciśnienia tętniczego i pogorszenia wyników badań krwi. Postarajcie się ograniczyć ich jedzenie najbardziej jak to możliwe!

Czytaj także:

Komentarze