Rozenek mikrofalówka
ONS, Adobe Stock
Newsy

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Małgorzata Rozenek zna fantastyczny sposób. Sprawdziliśmy – działa

Kto by pomyślał. Zanim Małgorzata Rozenek-Majdan na dobre oddała się celebryckiemu życiu, była ekspertką w dziedzinie sprzątania domu.
Hubert Rój
styczeń 16, 2021

Czas szybko leci. Dzisiaj gwiazda Instagrama chętniej dzieli się zdjęciami swojego małego Henia czy też swojej półnagiej sylwetki.

Rozenek-Majdan coraz mniej kojarzona jest za to z prostymi, ale skutecznymi radami w zakresie praktycznego sprzątania domu.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

A szkoda. Dlaczego? Bo „perfekcyjna pani domu” naprawdę potrafiła zaskoczyć swoimi sprytnymi patentami. Takimi choćby jak ten oto właśnie.

Gwiazda TVN-u zdradziła pewnego razu, jak poradzić sobie z zabrudzoną kuchenką mikrofalową. Nie zgadlibyście w jaki sposób celebrytka ją czyści.

Mikrofalówka to niezbędne narzędzie w naszej kuchni. Dzięki użyciu mikrofal w szybki sposób przygotowujecie popcorn, rozmrażacie szybko na przykład pieczywo albo odgrzewacie gęste sosy.

I tutaj pies pogrzebany. Czasem zdarza się przecież, że w naszej kuchence coś się po prostu rozleje. W wyniku działania mikrofal, zabrudzenia mogą stwardnieć na kamień.

Rada pani Małgosi

Jak je odmyć? Z odsieczą rusza Małgorzata Rozenek-Majdan. A właściwie to jej rada. „Perfekcyjna pani domu”  ma sposób, by zmiękczyć nieco zabrudzenia w mikrofalówce.

Jak powiedziała jednemu z reporterów celebrytka, wystarczy by do kuchenki włożyć miskę z gorącą wodą i kilkoma plastrami cytryny.

Taką miksturę gospodyni programu w telewizji TVN, radzi podgrzewać w mikrofalówce przez kilka minut. Po około 3 minutach gotowania wody, para wodna powinna pomóc w wyszorowaniu zaschniętych zabrudzeń.

Wtedy powinno pójść jak z płatka. Wystarczy gąbka, szmatka lub papierowy ręcznik i nie pozostaje nic innego, jak dokładnie wytarcie całej wewnętrznej powierzchni kuchenki.

Komentarze