Jak wybrać najlepszą kiełbasę na grilla? Zróbcie test i naciśnijcie ją palcem
Adobe Stock
Newsy

Jak wybrać najlepszą kiełbasę na grilla? Zróbcie test i naciśnijcie ją palcem

Majówka coraz bliżej, a to oznacza początek sezonu grillowego. Aby wybrać najlepszą kiełbasę, wystarczy wykonać prosty test.
Aleksandra Żarkiewicz
kwiecień 15, 2021

Wiele osób nie może doczekać się maja, a wraz nim majówki. Jest ona w pewnym znaczeniu rozpoczęciem okresu letniego, a także wyjazdowego. Ludzie zaczynają coraz więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu wraz z bliskimi. To świetna okazja to wspólnego grillowania.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Dania z grilla

Majówka bez grilla to nie majówka. Większość osób nie wyobraża sobie tego okresu bez pyszności z rusztu. Można by rzec, iż pierwsze dni maja są inauguracją sezonu grillowego. Wśród klasycznych dań przygotowanych na grillu, jakie muszą pojawić się na stole to:

  • kiełbasa, 
  • karkówka,
  • skrzydełka w marynacie, 
  • kaszanka,
  • szaszłyki z kurczakiem i warzywami,
  • faszerowane pieczarki,
  • grillowane warzywa,
  • czy pieczone ziemniaki.

Takie produkty przygotowane na grillowym ruszcie smakują o niebo lepiej niż z piekarnika. Toteż większość czeka na majówkę głównie z tego powodu. 

Zobacz także

Jaka kiełbasa jest najlepsza na grilla?

Wraz z rozpoczęciem sezonu grillowego w sklepach rozpoczyna się równocześnie wielka sprzedaż wszelkich akcesoriów do grillowania, a także różnego rodzaju mięs. Klasycznym produktem, jakiego nie może zabraknąć na ruszcie, jest kiełbasa. W sklepowych lodówkach jest ogromny wybór tego artykułu spożywczego, dlatego też ostateczny wybór jest nieco utrudniony. Kiełbasy są pakowane, sprzedawane luzem, dłuższe i krótsze, ale jeden prosty test pozwoli podjąć właściwą decyzję. Wystarczy nacisnąć palcem mięso. Jeśli wgłębienie szybko zniknie to oznacza, iż produkt zawiera niewiele wody. To będzie idealny wybór. Im więcej wody, tym gorsza jest kiełbasa.

Cechy dobrej kiełbasy na grilla

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również na inne aspekty, między innymi takie jak skład danego produktu. Powinien on być krótki, bez zbędnych dodatków i konserwantów, a na pierwszy miejscu powinno być mięso. Nie warto inwestować w artykuł spożywczy wypełniony chemią, to niestety nie będzie dobre dla zdrowia. Ważną kwestią jest również cena. Tanie produkty nie mają najlepszych składów, dlatego też lepiej dołożyć kilka złotych i cieszyć się pysznym smakiem mięsa z grilla.

Czytaj także:

Komentarze