Jak umyć okna w kuchni bez smug? Ten domowy płyn stosowały nasze babcie
AdobeStock
Newsy

Jak umyć okna w kuchni bez smug? Ten domowy płyn stosowały nasze babcie

Smugi na oknach spędzają wam sen z powiek? Zróbcie domowy płyn do szyb, który idealnie wyczyści okna!

Zwolennicy sporządzania listy noworocznych postanowień uważają, że Nowy Rok to zawsze czas zmian w życiu. Nie wszyscy się z tym zgadzają twierdząc, że najlepszym momentem w roku na zmienianie czegokolwiek w swoim życiu i otoczeniu jest wiosna i lato. Trudno nie przyznać im racji! Gdy na zewnątrz przyroda budzi się do życia, a dni są coraz dłuższe i bardziej słoneczne, ludzie także czują zastrzyk energii i odczuwają chęć zmian.

Zanim jednak przeprowadzicie rewolucję w swoim życiu, warto zacząć od najbliższego otoczenia, czyli własnego mieszkania. A najlepiej od porządków! W końcu trudno jest witać nowe, gdy w domu jest bałagan.

Najlepszym czasem na porządki jest naturalnie wiosna. Dobrze jest wtedy umyć brudne po zimie okna, by wpuścić słońce do domu.

Jak umyć okna bez smug?

Mycie okien potrafi być czasami frustrujące. Zwłaszcza wtedy, gdy na szybach cały czas pojawiają się smugi! Co prawda dziś producenci płynów do mycia szyb obiecują, że używanie tych produktów daje gwarancję czystych okien bez ani jednej smugi, ale kto zabiera się za czyszczenie szyb ten doskonale wie, że nie zawsze te obietnice mają pokrycie w rzeczywistości. Jak więc poradzić sobie z tym problemem?

Zobacz także
Włóżcie na kilka minut żółty ser do zamrażalnika. Prosty trik, który bardzo ułatwia gotowanie

Włóżcie na kilka minut żółty ser do zamrażalnika. Prosty trik, który bardzo ułatwia gotowanie

Wrzućcie torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami i zalejcie wodą. Ten trik to hit

Wrzućcie torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami i zalejcie wodą. Ten trik to hit

Gruntowne mycie

Niektórzy zabierają się do mycia okien po zimie z pomocą szmatki i płynu do mycia szyb. A to błąd! Przecież na oknach przez ten czas zebrało się mnóstwo kurzu i brudu, z którym płyn i ścierka sobie nie poradzą. Zwłaszcza, gdy okna znajdują się od strony ruchliwej ulicy, ponieważ poza kurzem osadzają się na nich spaliny. Zacznijcie mycie okien od sporządzenia w wiadrze roztworu wody z płynem do mycia naczyń i wilgotną ścierką umyjcie porządnie całe okna, wytrzyjcie do sucha i dopiero później użyjcie płynu do szyb.

Płyn z herbaty

Mikstura z czarnej herbaty to wynalazek, który stosowały nasze babcie przed wynalezieniem płynów do szyb! Oto, jak należy go przygotować:

  • Włóżcie do garnka kilka torebek czarnej herbaty.
  • Zagotujcie w czajniku pół litra wrzątku i zalejcie nim herbatę.
  • Odstawcie garnek do ostygnięcia. Gdy płyn będzie już chłodny, dodajcie do niego kilka kropel gliceryny, wymieszajcie i przelejcie go do butelki z atomizerem – najlepiej takiej po płynie do szyb.

I gotowe! Tak przygotowany płyn stosujcie dokładnie tak samo, jak zwykły płyn do szyb. Dzięki dodaniu gliceryny na oknach nie będą pojawiały się smugi.

Czytaj także:

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA