W kuchni, gdzie nie ma zmywarki, najczęściej użytkowaną powierzchnią jest zlew. Z tego też powodu powinien być on dość zadbany i czysty - jak wyczyścić zmywarkę bez użycia detergentów? Niestety nie zawsze popularnymi środkami czyszczącymi udaje się go doprowadzić do ładu. 

Zlewozmywak to obowiązkowy sprzęt w każdej kuchni

Projektując mieszkania, a przede wszystkim kuchnię zwraca się szczególną uwagę na jej funkcjonalność oraz układ, by była jak najbardziej praktyczna. Wiele osób decyduje się na zabudowę niektórych sprzętów bądź z części rezygnuje. Niezmiennie od lat obowiązkowym elementem każdej kuchni jest zlewozmywak. Mimo posiadania w wyposażeniu zmywarki to zlew jest niezastąpiony w wielu czynnościach. Przykładowo nie wszystkie akcesoria kuchenne można myć w zmywarce, a poza tym zlewozmywak ułatwia wiele prac kuchennych. Nikt nie wyobraża sobie kuchni bez tego dodatku. 

Rodzaje zlewozmywaków

Wraz z biegiem lat na rynku w sprzedaży pojawiają się coraz to nowsze formy zlewozmywaków, a także są one produkowane z różnych tworzyw. Ma to na celu wzbogacenie wyboru i zadowolenie szerszego grona klientów. W sklepach można spotkać się z takimi zlewami jak:

  • ze stali emaliowanej,
  • ze stali szlachetnej,
  • ceramiczne,
  • granitowe,
  • z syntetycznego kamienia,
  • bądź szklane. 

Wybór odpowiedniego produktu zależy jedynie od preferencji klienta, a także aranżacji jego kuchni. Szeroka różnorodność tego artykułu sprawia, że każdy znajdzie idealny model dla siebie.

Zobacz także:

Zlewozmywak jak siedlisko bakterii 

Niewiele osób wie, iż właśnie to zlewozmywak jest jednym z miejsc w mieszkaniu, gdzie znajduje się sporo bakterii. Wszystko poprzez użytkowanie stale wody i składanie brudnych naczyń. Nie przyjaciele mogą rozwijać się w znacznie szybkim tempie. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy zwrócić uwagę na odpowiednie sprzątanie tej powierzchni. To pozwoli na zachowanie właściwego porządku!

Skuteczny duet do sprzątania zlewu

Wiele osób ma trudność z uporaniem się z brudnym zlewozmywakiem. Niestety nie zawsze środki czyszczące dostępne na sklepowych półkach są skuteczne. Jak się okazuje najlepszą opcją są domowe sposoby. Aby poradzić sobie z uporczywym brudem w zlewie wystarczy zastosować dwa produkty, a mianowicie sodę oczyszczoną oraz płyn do naczyń. Te składniki należy wymieszać ze sobą w proporcji 2:1 by powstała konsystencja papki, którą należy rozłożyć na brudny zlew, a na koniec delikatnie przetrzeć. Z pewnością zlewozmywaków nie wolno trzeć drucianą gąbką, by nie porysować ich powierzchni. Taka mikstura skutecznie poradzi sobie z każdym zabrudzeniem!

Jak wyczyścić szafki kuchenne? To  bardzo proste - przeczytajcie!