Mizeria jest nie tylko popularna, co smaczna. Zazwyczaj, smakuje również niejadkom. Łatwość przygotowania i niska cena produktów kusi tym bardziej. Jeśli znamy na nią sposób, możemy cieszyć się jej smakiem na co dzień.

Ogórek do mizerii: plasterki, wiórki, czy kawałki?

Preferencji, które dotyczą mizerii, jest co najmniej kilkanaście. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest pokrojenie zielonego ogórka w plasterki. Oprócz rozwiązań tradycyjnych istnieją pewne sztuczki, dzięki którym przyrządzona w domu mizeria będzie smakować ciut lepiej.

Chodzi o proces przyprawiania ogórków. Często popełniamy podstawowy błąd, doprawiając pokrojone ogórki na samym końcu, zaraz po wymieszaniu warzywa ze śmietaną, jogurtem, czy kefirem. Sekret tkwi w przestawieniu kolejności. 

[content:0_7104,0_4688:undefined]

Jak zrobić najlepszą mizerię?

Pokrojone ogórki powinny być przyprawione solą i pieprzem na samym początku. Dzięki temu mizeria nie będzie mdła, a wydobyty z ogórków smak nie pozostawi wątpliwości, że ten prosty trik to sposób na mizerię idealną.

Zobacz także:

Równie ważnym punktem mizerii jest kwestia dodatków, jakie zdecydujemy się dorzucić do sałatki. Najlepiej sprawdzą się świeżo pokrojony szczypior lub rzodkiewka starta na wiórki.

Źródło: mamaDu.pl