Zdradzamy przepis na miksturę, która przyniesie ulgę przy bólu stawów. Wystarczą 2 łyżki dziennie
AdobeStock
Newsy

Zdradzamy przepis na miksturę, która przyniesie ulgę przy bólu stawów. Wystarczą 2 łyżki dziennie

Jeśli często dokucza wam ból stawów, zacznijcie regularnie spożywać ten produkt - najlepiej w formie smacznej mikstury, w której znajdziecie jeszcze kilka zdrowych składników.

Ból w stawach może mieć wiele przyczyn. Często jest to nadwaga i otyłość - duża masa ciała stanowi obciążenie dla stawów, które po dłuższym czasie odmawiają posłuszeństwa. Powodem może być też reumatoidalne zapalenie stawów, a także czynniki genetyczne.

Pierwszym, co należy zrobić w takiej sytuacji jest oczywiście wizyta u specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie. By dodatkowo wspomóc stawy w tym procesie, niezbędne jest prawidłowe odżywianie się - tak, by dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych mu witamin i minerałów. 

Sezam na stawy i nie tylko

Właściwości zdrowotne nasion sezamu znano już w starożytności, kiedy to stosowano go jako lek na różne dolegliwości. Również dziś zaleca się regularne spożywanie sezamu - zwłaszcza osobom, które cierpią na reumatoidalne zapalenie stawów.

Sezam zawiera bowiem całkiem dużo miedzi, której działanie zmniejsza ból i opuchliznę w stawach. Do tego ten pierwiastek działa wzmacniająco na układ kostny i stawowy, a także na naczynia krwionośne. 

Ponadto, dobroczynne działanie sezamu docenią kobiety w okresie menopauzy. Nasiona tej rośliny zawierają w sobie fitoestrogeny, które działają podobnie do hormonów występujących w naszym organizmie. W efekcie, spożywanie sezamu pozwala złagodzić objawy menopauzy.

Dodatkowo, występujący w nim selen poprawi kondycję skóry i zmniejszy widoczność zmarszczek, a także występowanie wyprysków na skórze.  

Zobacz także
Olejek z tego zioła to ulga dla obolałych stawów. Pomoże też przy problemach z żylakami

Olejek z tego zioła to ulga dla obolałych stawów. Pomoże też przy problemach z żylakami

Maść ze smalcu na bolące stawy i mięśnie. Tania i skuteczna. Dodajcie do niej ten 1 składnik

Maść ze smalcu na bolące stawy i mięśnie. Tania i skuteczna. Dodajcie do niej ten 1 składnik

Przepis na miksturę na stawy z sezamu i siemienia lnianego

Do przygotowania mikstury będziecie potrzebowali składników z poniższej listy:

Składniki:

  • 100 g siemienia lnianego

  • 60 g sezamu

  • 40 g pestek dyni

  • 3 łyżki rodzynek

  • 2 łyżki żelatyny

  • 200 g miodu 

Przygotowanie:

  1. Do wysokiego naczynia wsypcie wszystkie składniki i wlejcie miód.

  2. Następnie zmiksujcie całość blenderem.

  3. Powstałą mieszankę przełóżcie do słoika i odstawcie do lodówki. 

Tak przygotowaną miksturę należy jeść dwa razy dziennie: rano i wieczorem po jednej łyżce. W razie wystąpienia objawów wskazujących na alergię, natychmiast przerwijcie kurację i skonsultujcie się z lekarzem.

Źródło: rytmynatury.pl 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Znacie żywokost lekarski? Z tym ziołem trzeba uważać. Niektórym może poważnie zaszkodzić
AdobeStock
Newsy
Znacie żywokost lekarski? Z tym ziołem trzeba uważać. Niektórym może poważnie zaszkodzić
Nie wszystkie lecznicze zioła są w pełni bezpieczne i niewłaściwie zastosowane mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Ta zasada dotyczy między innymi żywokostu lekarskiego.

Nazwa tego zioła pochodzi z medycyny ludowej. Dawniej wierzono, że wzmacnia on układ kostno-stawowy i nazywano go „żywicielem kości”. Nasi przodkowie wcale się nie pomylili, ponieważ w istocie żywokost pomaga przeciwdziałać stanom zapalnym w mięśniach i stawach. Ma jeszcze szereg innych właściwości pozytywnych dla zdrowia, choć nie każdy powinien stosować to zioło.  Żywokost na kości i stawy Zgodnie z tym, co wiemy jeszcze z medycyny ludowej, żywokost stosuje się na różne dolegliwości ze strony układu kostno-stawowego. Wszystko to dzięki zawartości kwasów fenolowych, które mają działanie przeciwobrzękowe oraz przeciwbólowe. Maści i inne specyfiki z dodatkiem żywokostu lekarskiego pomogą złagodzić ból przy takich dolegliwościach, jak: reumatoidalne zapalenie stawów rwa kulszowa pęknięcia i złamania kości zwichnięcia, skręcenia  nadwyrężenie mięśni stłuczenia siniaki zapalenie ścięgien żylaki kończyn dolnych hemoroidy bóle kręgosłupa Żywokost na leczenie ran Środki z dodatkiem żywokostu stosuje się także do leczenia ran, ze względu na znajdującą się w nim alantoinę. Substancja ta jest szeroko stosowana w kosmetyce i można znaleźć ją także w wyrobach farmaceutycznych. Alantoinę wykorzystuje się do łagodzenia podrażnień skóry, np. otarć. Środki z żywokostem stosuje się na suche rany - zmiękcza on naskórek i przyśpieszania gojenie skóry. Toksyczność żywokostu  Żywokost lekarski ma działanie lecznicze, ale tylko wówczas, gdy stosuje się go od zewnątrz. W procesie produkcji kosmetyków i wyrobów farmaceutycznych z dodatkiem tego zioła można usunąć te substancje, które są toksyczne dla zdrowia, dzięki czemu zastosowanie żywokostu jest bezpieczne. ...

Zaczyna łupać was w stawach? Skórka z tego owocu przyniesie wam ulgę w bólu
Flickr
Newsy
Zaczyna łupać was w stawach? Skórka z tego owocu przyniesie wam ulgę w bólu
Bolą was kolana, a może inne stawy? Chcecie wypróbować coś nowego, naturalnego, a jednocześnie skutecznego? Sprawdźcie to niezwykłe owocowe remedium na uciążliwą i spotęgowaną jesienną aurą dolegliwość. 

Jesień to czas, kiedy intensywniej zaczyna się odczuwać dolegliwości związane ze stawami. Niższe temperatury i podwyższona wilgotność powietrza nasilają symptomy reumatyzmu. Mniejsza ilość światła dodatkowo sprawia, że organizm wydziela znacznie mniej hormonów wpływających na właściwą i sprawną pracę mięśni i stawów. Więc jak mówili dziadkowie: gdy nadchodzą jesienne dni, zaczyna łupać w stawach...  Jak działa skórka cytryny na stawy?  Cytryna uznawana jest za cenne źródło witamin i minerałów.  Duża zawartość witaminy C to coś, o czym wiedzą nawet najmłodsi. Ten wartościowy owoc wspiera odporność organizmu, jak również służy pomocą podczas infekcji. Większość osób wykorzystuje jednak jedynie miąższ cytryny, zapominając o skórce. Jak się okazuje zupełnie niesłusznie, ponieważ to właśnie tu kryje się wiele cudownych właściwości.  W skórce tego owocu znajdziecie wyjątkowo silne substancje o działaniu antyseptycznym, przeciwzapalnym i odprężającym. Wierzchnią warstwę cytryny z powodzeniem stosuje się w problemach związanych z żyłami oraz nerwobólami, ale przede wszystkim z bólami stawów. Może ona przynieść nie tylko chwilowe ukojenie w tym problemie, lecz również długotrwałą ulgę. Dlatego następnym razem, gdy będziecie szykować cytrynowy napój, nie wyrzucajcie tej niezwykłej skórki do kosza.  Jak wykorzystać skórkę cytryny w bólu stawów?  Jeżeli chcecie zredukować ból stawów, to umyjcie cytrynę i zetrzyjcie jej skórkę na tarce. Nałóżcie ją na bolące miejsce tak, by w całości je pokryła. Następnie owińcie ten obszar bandażem i pozostawcie na co najmniej dwie godziny. Zabieg powtarzajcie regularnie, minimum dwa lub trzy razy w tygodniu. To najprostszy sposób wykorzystania skórki cytryny w bólu stawów. Jeśli chcecie jeszcze bardziej podkręcić i wzmocnić jej...

Schabowe w lnianej panierce zachwycą was swoim smakiem. Chrupiąca i genialna propozycja na obiad
Gotujmy.pl/slodkokwasnakuchnia1
Newsy
Schabowe w lnianej panierce zachwycą was swoim smakiem. Chrupiąca i genialna propozycja na obiad
Nie macie pomysłu na dzisiejszy obiad? Lećcie do sklepu po schab i przygotujcie z niego przepyszne i chrupiące schabowe w lnianej panierce. Będziecie się nimi zajadać!

Schabowe to prawdziwa klasyka polskiej kuchni. Można je przygotowywać na wiele sposobów, ale najpopularniejszym z nich jest obtoczenie mięsa w soli i pieprzu, zamoczenie go w jajku a następnie zapanierowanie w bułce tartej oraz usmażenie na złoto na oleju. Co powiecie na małą odmianę i zapanierowanie schabowego w ziarenkach siemienia lnianego i sezamu? Schabowe w lnianej panierce Schabowe w lnianej panierce to genialna propozycja na pyszny i zdrowy obiad dla całej rodziny. Wszystko, czego potrzebujecie do przygotowania tego dania, to kilka plastrów świeżego schabu, jajka, mąka, bułka tarta, ziarenka siemienia lnianego i sezamu oraz oczywiście olej do smażenia. Przygotowanie takich kotletów zajmie wam mniej niż pół godziny. Podajcie je z ziemniakami i ulubioną surówką, a wasi domownicy oszaleją, gdy ich spróbują. Składniki: 5 kotletów schabowych (360g) 2 jajka 3 łyżki mąki pszennej 3 łyżki bułki tartej 3 łyżki siemienia lnianego mielonego 2 łyżki ziaren sezamu Olej kokosowy rafinowany do smażenia Sól i pieprz do smaku Przygotowanie: Mięso myjemy i osuszamy. Następnie rozbijamy tłuczkiem kotlety schabowe na ok. 0,5 cm. Oprószamy solą i pieprze z obu stron. Jajka wybijamy do miseczki i rozkłócamy widelcem. Na jeden talerz wysypujemy mąkę pszenną a na drugim mieszamy ze sobą bułkę tartą, siemię lniane i sezam. Na patelnię nakładamy czubatą łyżkę oleju kokosowego i wstawiamy na gaz. Każdy kotlet schabowe oprószamy delikatnie mąką, zanurzamy w jajku i oprószamy panierką ( wszystko z obu stron). Gotowe schabowe smażymy na rozgrzanym oleju z obu stron. Źródło: Gotujmy.pl

schabowe w lnianej panierce
Gotujmy.pl/slodkokwasnakuchnia1
Newsy
Ta panierka do schabowych was zachwyci. Dodajcie do bułki tartej te 2 składniki, a wyjdą jeszcze bardziej chrupiące
Smak kotletów schabowych jest nie do podrobienia. Uwielbiają je wszyscy! Jednak smak można jeszcze podkręcić poprzez dodanie do panierki dwóch sekretnych składników, dzięki którym danie będzie jeszcze smaczniejsze.

Soczyste oraz aromatyczne kotlety schabowe to klasyka polskiej, tradycyjnej kuchni. Na stole goszczą zarówno na co dzień, jak i na święta. Uwielbiają je Polacy oraz turyści z zagranicy. Dodanie do panierki mielonego siemienia lnianego, a także sezamu sprawi, że będą jeszcze smaczniejsze. Jeśli jeszcze nie znaliście tego triku, koniecznie go wypróbujcie! Sekretne dodatki Kotlety schabowe są zazwyczaj panierowane w samej bułce tartej. To klasyczny przepis na to danie. Jednak jeśli do niej dodajcie mielone siemię lniane oraz sezam, wasze kotlety będą jeszcze lepsze. Dzięki tym dodatkom potrawa zyska na wyjątkowym aromacie, a panierka po usmażeniu będzie jeszcze bardziej chrupiąca. Warto dodać, że sezam i siemię lniane zawiera wiele cennych wartości dla funkcjonowania organizmu. Głównie poprawiają pracę układu pokarmowego oraz oczyszczają jelita. Ich włączenie do codziennej diety, zdecydowanie pozytywnie wpłynie na przemianę materii.  Przepis na kotlety schabowe  Składniki: 5 plastrów schabu 2 jajka 3 łyżki mąki pszennej 3 łyżki bułki tartej 3 łyżki mielonego siemienia lnianego 2 łyżki ziaren sezamu olej kokosowy do smażenia sól pieprz Przygotowanie: Plastry schabu dokładnie umyjcie, a później osuszcie. Ułóżcie je pomiędzy folią spożywczą i delikatnie rozbijcie je tłuczkiem do mięsa na grubość około pół centymetra. Rozbity schab oprószcie z obu stron solą oraz pieprzem. Jajka rozbijcie do miseczki, a następnie rozkłóćcie je widelcem.  Na jeden talerz wysypcie mąkę pszenną, a na drugim wymieszajcie bułkę tartą z sezamem oraz mielonym siemieniem lnianym. Na patelnię włóżcie większą łyżkę oleju kokosowego. Całość rozgrzejcie. Plastry schabu po kolei obtaczajcie w mące,...