Zamiast wylewać wodę po ryżu, zanurzcie w niej włosy. Niesamowity efekt
AdobeStock
Newsy

Zamiast wylewać wodę po ryżu, zanurzcie w niej włosy. Niesamowity efekt gwarantowany

To genialny i prosty sposób na odżywienie włosów. A do tego śmiesznie tani. Przyda wam się do tego woda po ryżu.

Nie od dziś wiadomo, że do pielęgnacji włosów wspaniale nadają się produkty, których normalnie używamy w kuchni. Dziś takie pomysły wydają się czasem trochę dziwne, nowatorskie, a tak naprawdę były kiedyś stosowane powszechnie.

W czasach, gdy zamiast szamponu używano zwykłego mydła, a o odżywkach do włosów nikt nie słyszał, trzeba było sobie jakoś radzić. Zastanawialiście się nad tym, w jaki sposób nasze babcie dbały o włosy, by były one gładkie, elastyczne i nawilżone? Okazuje się, że do uzyskania takiego efektu nie potrzeba wcale drogiej maski do włosów z drogerii - osiągniecie go stosując wodę ryżową.

Woda ryżowa na włosy

Ten sposób dbania o włosy o wielu lat stosują Japonki, które mogą się pochwalić pięknymi, błyszczącymi włosami. Płukanka z wody ryżowej, którą często stosują, ma za zadanie:

  • wygładzić włosy

  • nadać im objętości

  • nawilżyć

  • wydobyć naturalny blask

Woda ryżowa fantastycznie wpływa nie tylko na same włosy, ale także na skórę głowy. W krajach Dalekiego Wschodu uważa się, że gdy tylko pojawiają się problemy z włosami, takie jak wypadanie czy zbyt powolny wzrost, należy zadbać o skórę głowy. Płukanka z wody ryżowej złagodzi podrażnienia skóry, nawilży ją oraz wzmocni cebulki włosów. To pomoże przy problemie przerzedzających się włosów. 

Zobacz także
To warzywo nie pachnie najlepiej, ale genialnie zagęszcza włosy. Warto się poświęcić

To warzywo nie pachnie najlepiej, ale genialnie zagęszcza włosy. Warto się poświęcić

Wetrzyjcie to we włosy, by szybko je odświeżyć. Tania alternatywa dla suchego szamponu

Wetrzyjcie to we włosy, by szybko je odświeżyć. Tania alternatywa dla suchego szamponu

Przygotowanie i stosowanie wody ryżowej na włosy

Przyrządzenie wody ryżowej jest bardzo proste. Wystarczy, że ugotujecie ryż w torebce tak, jak zwykle, ale w większej ilości wody. Wyciągnijcie torebkę z ryżem, a wodę odstawcie do ostudzenia. Gdy osiągnie już temperaturę pokojową, możecie jej użyć. Po umyciu włosów polejcie głowę i włosy wodą ryżową i wykonajcie masaż głowy. Zawińcie włosy w ręcznik i poczekajcie 20 minut. Po tym czasie spłuczcie włosy letnią wodą. 

Dzięki regularnemu zastosowaniu płukanki z wody ryżowej, włosy będą wzmocnione, błyszczące i bardziej elastyczne, a także łatwiej będzie się je układało. Dodatkowo, dzięki inozytolowi, który znajduje się w wodzie ryżowej, cebulki włosów będą odżywione i włosy będą rosły mocniejsze i zdrowsze. 

Źródło: insightshop.pl