Kierując się do działu mięsnego w sklepie, większość z nas myśli głównie o schabie na kotlety. Zapominamy jednak, jakie skarby można tam dostać - i to całkiem niedrogo. Jednym z takich produktów są podroby, które przez część osób są ignorowane.

Wynika to zwykle z braku wiedzy na temat tego, jak takie mięso przyrządzić. Warto się nauczyć, ponieważ podroby kryją w sobie wiele cennych składników, które powinny się znaleźć w diecie każdego z nas. Sprawdźcie sami.  

Co zawierają serca drobiowe?

Dziś pochylimy się nad sercami z kurczaka. Można je dostać w praktycznie każdym mięsnym sklepie i to całkiem tanio. Jeśli jeszcze nie jesteście do nich przekonani, do myślenia powinno wam dać bogactwo pierwiastków, jakie znajdują się w tym produkcie:

Zobacz także:

  • żelazo (aż 6 mg na 100 g)

  • fosfor

  • potas

  • magnez

  • wapń

  • cynk

Dlaczego warto jeść serca drobiowe?

Powyższa lista cennych pierwiastków to nie jedyny powód, dla którego warto włączyć serca z kurczaka do swojej diety. Są bogatym źródłem witamin z grupy B, w tym witaminy B5 i B3. Znajduje się w nich także witamina C, która jest jednym z niezbędnych elementów wspierających naszą odporność.

Do tego serca z kurczaka zawierają dużo białka i stosunkowo mało tłuszczu. Z tego powodu są doskonałym produktem dla osób na diecie odchudzającej. Serca dostarczają potrzebnego organizmowi białka i zapewniają uczucie sytości, dzięki czemu spada ochota na podjadanie między posiłkami. Z kolei dzięki niskiej zawartości tłuszczu mają dosyć mało kalorii (153 kcal na 100 g).

Jak wykorzystać serca drobiowe w kuchni?

Serca najlepiej sprawdzają się jako główny składnik gulaszu. Wystarczy udusić je z warzywami i podać z kaszą, ryżem czy ziemniakami. Taki obiad jest smaczny, tani i bardzo pożywny. Zachęcamy was do skorzystania z przepisów użytkowników Gotujmy.pl, którzy podali swoje pomysły na dania obiadowe z wykorzystaniem serc z kurczaka: