Co zrobić, gdy włosy straciły świeżość, zbijają się w tłuste strąki, a wy nie macie czasu, by je umyć? Z pomocą przychodzą suche szampony, który odświeżą skórę głowy i pozwolą wam komfortowo doczekać do momentu, gdy będziecie mogli wziąć prysznic.

Suchy szampon to jeszcze dość nowy produkt na naszym rynku, choć samo rozwiązanie w postaci wcierania różnych substancji we włosy w celu ich odświeżenia wcale nie jest nowe. Ten sposób stosowały nasze babcie i prababcie! Zobaczcie, jak łatwo można przedłużyć świeżość włosów domowym sposobem. 

Jak zrobić domowy suchy szampon?

Zrobienie tego produktu jest banalnie proste. Potrzebne wam będą:

Zobacz także:

  • kilka łyżek mąki ziemniaczanej

  • miska

  • szczotka o gęstym włosiu

  • opcjonalnie kakao

Jeżeli macie ciemne włosy, wsypcie do miski kilka łyżek skrobi ziemniaczanej oraz odrobinę kakao. Wymieszajcie i ostrożnie (żeby nie rozsypać mąki) nakładajcie taką mieszankę na skórę głowy. Najlepiej podzielić włosy na głowie partiami, by produkt mógł skuteczniej działać. W końcu ma dotrzeć do skóry głowy! Wmasujcie dokładnie mąkę we włosy i po chwili wyczeszcie ją szczotką. Musicie zrobić to dokładnie, żeby resztki mąki nie zostały wam na włosach. 

Jeśli jesteście blondynkami, nie powinniście używać kakao. Należy je dodać do mąki wtedy, gdy wasze włosy są ciemne - dzięki temu resztki mąki nie będą tak widoczne na głowie. 

Skrobia ziemniaczana to genialne i tanie rozwiązanie - wchłania ona nadmiar sebum z włosów i szybko je odświeża. Trzeba jednak koniecznie ją wyczesać, ponieważ w przeciwnym razie na włosach zostanie wam nieestetyczny osad. 

Co zamiast skrobi na włosy?

Zamiast skrobi ziemniaczanej, możecie użyć zwykłego pudru dla dzieci jako suchego szamponu. Technika jest dokładnie ta sama - wysypcie trochę pudru na głowę, wmasujcie i wyczeszcie szczotką. 

A jeśli jesteście w trakcie ważnego wydarzenia i nie możecie w łazience sypać mąki na głowę, przyda się wam patent z pudrem transparentnym - weźcie go ze sobą do torebki i w razie potrzeby, za pomocą puszka lub pędzla po prostu delikatnie wklepcie go w skórę głowy w te miejsca, które wymagają odświeżenia. 

Źródło: hairstore.pl