W Biedronce kurczak i schab tańsze niż warzywa. Czy niedługo nie będzie na nie nikogo stać?
Adobe Stock
Newsy

W Biedronce kurczak i schab tańsze niż warzywa. Czy niedługo nie będzie na nie nikogo stać?

Promocje obowiązujące do końca tego tygodnia w Biedronce mogą zaskoczyć niejednego z was.

Cotygodniowe promocje w Biedronce mogą dać sporo do myślenia klientom tego dyskontu. Zapewne wielu z was nieraz zastanawiało się, jak to możlwie, że właśnie ta sieć spożywcza oferuje swoim klientom tak tanie mięso jak choćby promocje na kurczaka i schab, o których szerzej opowiemy w dalszej części artykułu.

Tanie mięso to jednak tylko jedna strona medalu. Biedronka stara się od czasu do czasu przekonać do siebie klientów dość ciekawymi promocjami na sezonowe warzywa, ale patrząc prawdzie w oczy, ceny choćby wczesnych ziemniaków poza okresami promocji wcale nie powalają w Biedronce na kolana.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Ile kosztuje w tym tygodniu schab i ćwiartka z kurczaka w Biedronce?

Wystarczy porównać średnią cenę młodych kartofli oscylującą wokół 3 zł za 1 kg z promocyjną ceną obowiązującą w tym tygodniu na świeżą ćwiartkę z kurczaka pakowaną próżniowo. Ten mięsny wyrób dostaniecie w Biedronce do 7.08 za jedyne 2,99 zł za 1 kg.

To dużo taniej choćby od kilograma papryki. Tutaj, mimo sporej promocji, mamy do czynienia z ceną 4,95 zł za 1 kg. Oczywiście należy mieć świadomość specyfiki tego z natury lekkiego warzywa, ale nie ulega wątpliwości, że gołym okiem równowaga między mięsem a warzywami i ich cenami została zaburzona.

Być może jeszcze bardziej widoczne będzie to w przypadku schabu wieprzowego. W tym tygodniu kupicie go w Biedronce z kartą Moja Biedronka za jedyne 8,99 zł za 1 kg, podczas gdy cena 1 kg pomidorów cherry (również w promocji) to ok. 12 kg za 1 kg. O co tutaj chodzi? Dlaczego ceny warzyw szybują, a ceny mięsa stoją na poziomie sprzed kilkunastu lat?

Zobacz także
Pracownicy Biedronki mają dość? Związkowcy sieci o pracy w niedzielę: „Przeraża ich ta sytuacja”

Pracownicy Biedronki mają dość? Związkowcy nie chcą pracy w niedzielę

Biedronka otwiera w niedzielę rekordową ilość 240 sklepów. Mamy listę

Biedronka otwiera w niedzielę rekordową ilość 240 sklepów. Mamy listę

Dlaczego mięso w Biedronce jest tak tanie?

Wielu czytając tego typu cenowe porównania złapie się na pewno za głowę. Część z was na pewno machnie ręką, psiocząc przy okazji na rzekomo dyskusyjną jakość „biedronkowego” mięsa. Nie tutaj należy jednak dopatrywać się przyczyn tak niskich cen schabu i drobiu w Biedronce.

Wielki wpływ na taką, a nie inną sytuację na rynku mięsa, ma po prostu unowocześnienie produkcji, a także jej umasowienie, a także kilka innych czynników, o których możecie przeczytać w naszym inny  artykule. I kiedy taka sytuacja jest na rękę skromniej żyjącym Polakom, bogatsi i ci o nieco bardziej ekologicznych poglądach narzekają na ciężką dolę zwierząt hodowlanych.

Czy warto rezygnować z drogich warzyw na rzecz mięsa?

Czy można znaleźć w tym wszystkim złoty środek? W dzisiejszym szalonym świecie jest o to niezwykle trudno. Niskie ceny mięsa i dość wysokie ceny warzyw nie powinny oznaczać jednak, że warto wrócić do diety naszych przodków z epoki kamienia łupanego i przerzucić się wyłącznie na zwierzęce źródło pożywienia.

Zamiast tego proponujemy fleksitarianizm – świadome ograniczanie zjadanej ilości mięsa w diecie. A wszystko to nie tylko z powodów czysto moralnych i ekonomicznych, ale też ze względów zdrowotnych – spożywanie dużych ilości czerwonego mięsa to prosta droga do pogorszenia stanu zdrowia.

 Źródło: biedronka.pl

Biedronka Black Week
Adobe Stock
Newsy
Biedronka szykuje cos wielkiego dla klientów. Takich promocji na produkty spożywcze jeszcze nie było
Rząd zapowiada nowy podatek handlowy na sklepy, a ceny napojów słodzonych już zdążyły wzrosnąć. W nawale złych informacji dla klientów, znajdzie się i ta dobra.

Chodzi o promocje na mięso. Wartościowa wieprzowina, drób i inne przysmaki w dobrych cenach oferuje swoim klientom Biedronka. Nowe promocje czekają w sklepach sieci należącej do koncernu Jeronimo Martins od poniedziałku 18.01. W pierwszej kolejności łowcy promocji powinni zwrócić uwagę na przecenę na świeże ćwiartki kurczaka pakowanych próżniowo. Prawdziwe okazje na mięso Z kartą Moja Biedronka zapłacicie za ćwiartki 2,39 zł za 1 kg. To aż 52% taniej niż w przypadku ceny regularnej. Uwaga! Promocja obowiązuje jedynie do środy 20.01. Oprócz tego sklep wprowadził limit. Na jedną kartę Moja Biedronka będziecie mogli kupić do 4 kg ćwiartek z kurczaka. W doskonałej cenie w Biedronce znajdziecie także i schab wieprzowy bez kości, pakowany próżniowo. Za 1 kg mięsa na kotlety albo pieczeń zapłacicie zaledwie 8,99 zł! Zwykła cena bez promocji to z kolei aż 16,99 zł za 1 kg. Trzeba się więc pospieszyć. Uważajcie! Promocja na schab także obowiązuje tylko do środy i na nią również nałożono 4-kilogramowy limit na kartę Moja Biedronka. Kaczka i ryby Zwolennicy drobiowego mięsa  mogą sobie ostrzyć zęby na kaczkę. Upolujecie ją w Biedronce w okazyjnej cenie. Za kilogram świeżej, polskiej kaczki bez podrobów zapłacicie do środy jedyne 6,99 zł. Na koniec coś dla amatorów ryb. Filety z morszczuka argentyńskiego bez skóry kupicie w tym tygodniu w Biedronce w cenie 9,49 zł za 475-gramowe opakowanie. Promocja obowiązuje przy zakupie dwóch paczek. Zwróćcie też uwagę na makrelę. Ta wędzona na gorąco ryba w Biedronce będzie od poniedziałku kosztowała 1,59 zł za 100 g. Pospieszcie się, promocje nie będą trwały w nieskończoność!

Karkówka w Biedronce za niecałe 9 zł/kg, a ćwiartka z kurczaka za 3 zł/kg. Taniej już się nie da
Adobe Stock
Newsy
Karkówka w Biedronce za niecałe 9 zł/kg, a ćwiartka z kurczaka za 3 zł/kg. Taniej już się nie da
Szukacie pomysłu na obiad? Z pomocą zawsze przychodzi Biedronka i jej niezwykle ciekawe promocje.

Biedronka nie zwalnia tempa ze swoimi promocjami. Niedawno pisaliśmy o fenomenie cen w tym sklepie. W artykule na ten temat zastanawialiśmy się, dlaczego ceny w Biedronce nieraz niewiele się różnią od tych sprzed 20 lat. Mimo inflacji i innych przeciwności losu, w sklepach popularnej portugalskiej sieci, wciąż można natrafić na naprawdę przystępne ceny wielu artykułów spożywczych pierwszej potrzeby. A takim bez wątpienia dla większości Polaków jest wciąż mięso . Promocje na mięso w Biedronce Biedronka wie o tym doskonale, dlatego kusi swoich klientów takimi promocjami jak chociażby ta na karkówkę. Za kilogram tego wieprzowego mięsa zapłacicie jedynie 8,99 zł. Wystarczy spełnić dwa proste warunki – po pierwsze wylegitymować się przy kasie kartą Moja Biedronka, a po drugie zrobić zakupy w piątek lub sobotę 23-24.07. Z kolei od środy 22.07 aż do soboty 24.07 będzie obowiązywała inna arcymięsna oferta. Tym razem będzie to jednak mięso drobiowe. Świeża ćwiartka z kurczaka pakowana próżniowo będzie dostępna w Biedronce w tym okresie w oszałamiającej cenie 2,99 zł za 1 kg. Przyznajemy szczerze, że tak niskie ceny mięsa mogą zrobić poważne wrażenie nawet na jaroszach… Skoro o wegetarianach mowa, pora wspomnieć o kilku promocjach, które Biedronka proponuje właśnie z myślą o nich. Pozostałe promocje w Biedronce w tym tygodniu Tutaj na pierwszy plan wysuwa się tanie winogrono jasne. Powoli rozpoczyna się w Europie sezon winiarski, z tego względu winogrona jasne w Biedronce potaniały chwilowo do ceny 6,99 zł za 1 kg. Oferta obowiązuje do soboty 24.07. Półkilogramowe wiaderko borówek amerykańskich kupicie z kolei w Biedronce za jedyne 8,99 zł. W tej samej cenie, ale za to za 1 kg w tym tygodniu będzie dla klientów dostępna także polska, świeża fasolka...

Inflacja szaleje, a w Biedronce kiełbasa podwawelska w cenie jak przed 20 laty. Jak oni to robią?
Adobe Stock
Newsy
Kiełbasa śląska za niecałe 8 zł za 1 kg. To taniej niż za pasztetową. Czyste szaleństwo w Biedronce
Taniej niż pasztetowa, taniej niż parówki, taniej niż surowe mięso dowolnego gatunku. Biedronka wprawia w osłupienie promocyjną ceną kiełbasy śląskiej.

Klienci Biedronki będą w tym tygodniu przecierali oczy ze zdumienia, gdy spojrzą na ceny przy lodówce z wędlinami. Za 1 kg klasycznej kiełbasy śląskiej zapłacą w tym tygodniu jedyne 7,90 zł. Tak szokująco niska cena za 1 kg kiełbasy musi robić wrażenie nawet na jaroszach. Niecałe 8 zł za kilogram tak zwanej giętej tym bardziej wprawia w osłupienie, gdyż w tym samym czasie ceny innych produktów szybują w górę. Inflacja daje w kość Polakom, kiedy ci wkładają do koszyków w sklepach pieczywo czy nabiał. Co innego z mięsem. Dlatego do dzisiaj można cieszyć się jeszcze takimi okazjami, jak promocyjna cena kiełbasy śląskiej. Z 46-procentowego rabatu będzie można skorzystać pod warunkiem wylegitymowania się przy kasie kartą Moja Biedronka. Sklep wprowadził także dzienny limit na promocyjną kiełbasę w wysokości 5 kg. Wszystko po to, by oszczędni spryciarze nie wyprowadzili ze sklepu całego zapasu w kilka chwil! Promocja na schab i masło w Biedronce Biedronka przygotowała także inne promocje na mięso. Polecamy skorzystanie z rabatu na schab. To wieprzowe mięso dostaniecie w tym tygodniu w Biedronce w cenie 8,99 zł za 1 kg. Promocja ta dostępna jest dla posiadaczy karty Moja Biedronka. Nie samą kiełbasą i schabem żyje jednak człowiek. Biedronka kusi klientami także stosunkowo tanim masłem. Dlaczego używamy słowa „stosunkowo”? Bo 4,99 zł za 200-gramową kostkę wydaje się rozsądną ceną w dobie szalejących cen tego tłuszczu. Z promocji na masło marki Mleczna Dolina skorzystacie do końca tygodnia pod warunkiem, że posiadacie kartę Moja Biedronka i kupicie od razu 3 kostki. Wówczas zadziała dopiero obniżka. Pozostałe promocje w Biedronce Oprócz tego warto skorzystać z jeszcze kilku ciekawych cenowych okazji. Rzućcie okiem na nasze propozycje: Pomarańcze deserowe – 2,99 zł za 1 kg...

W Biedronce sprzedają mięso mielone z łopatki aż 45% taniej. Tak niskich cen nie ma nigdzie
AdobeStock
Newsy
Biedronka kusi mięsem mielonym z łopatki tańszym aż o 45%. Tak niskich cen nie ma nigdzie indziej
Poznajcie najnowsze promocje w Biedronce - w tym tygodniu taniej kupicie mięso mielone, olej i inne produkty.

Przygotowani na zakupy? Zanim weźmiecie siatki do ręki sprawdźcie, gdzie w tym tygodniu najbardziej się opłaca kupić wszystkie potrzebne produkty spożywcze do domu. Warto zwrócić uwagę na promocje w Biedronce, gdzie mięso mielone jest teraz wyjątkowo tanie - obniżka ceny wyniosła aż 45%! Sprawdźcie, co jeszcze można kupić teraz taniej w Biedronce.  Wyjątkowe oferty w Biedronce W tym tygodniu zdecydowanie największym hitem w gazetce promocyjnej Biedronki jest mięso mielone z łopatki wieprzowej. Opakowanie o wadze 500 g kosztuje teraz tylko 5,49 zł, czyli niecałe 11 zł za kilogram! By skorzystać z tej promocji, należy kupić 3 opakowania mięsa i pokazać przy kasie kartę Moja Biedronka lub aplikację. Co ważne, oferta ta obowiązuje tylko do środy 12 października, a dzienny limit opakowań wynosi 6 sztuk na kartę Moja Biedronka.  Z kartą kupicie też znacznie taniej Olej Rzepakowy Wielkopolski. Litrowa butelka kosztuje tylko 8,99 zł. Pamiętajcie jednak o limicie. Na jedną kartę Moja Biedronka można kupić 4 butelki oleju.  Kolejnym produktem, który opłaca się kupić z kartą Moja Biedronka jest kawa mielona MK Cafe Premium. Za opakowanie 500 g zapłacicie tylko 19,99 zł. Obowiązuje limit 2 opakowań na jedną kartę.  Promocja na mięso i wędliny w Biedronce Rekordowa obniżka ceny mięsa mielonego to nie jedyna oferta, z której warto skorzystać w tym tygodniu. Zobaczcie, co jeszcze można teraz kupić taniej w Biedronce: Schab wieprzowy bez kości pakowany próżniowo: 14,99 zł/kg, pod warunkiem wydania min. 29 zł na inne produkty z kartą Moja Biedronka Karkówka wieprzowa bez kości pakowana próżniowo: 15,99 zł/kg, pod warunkiem wydania min. 29 zł na inne produkty z kartą Moja Biedronka Szynka wieprzowa bez kości pakowana próżniowo: 13,99 zł/kg, pod warunkiem wydania min. 29 zł na inne produkty z...