Jedzenie to jedna z największych przyjemności, jakie mamy w życiu. Pyszne posiłki to coś, co zaspokaja kubki smakowe oraz komfort psychiczny. Są idealnym pretekstem do spędzenia miłego czasu w gronie najbliższych. W tym wszystkim należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze produktów, gdyż niektóre z nich mogą niekorzystnie wpływać na sylwetkę i odkładać się w postaci tłuszczu w okolicy brzucha.

Jedna potrawa jest szczególnie niezalecana dla osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami czy mającymi tendencję do wzdętego brzucha. Poprzez zawartość pewnych składników, utrudnia proces odchudzania, a co najgorsze - otłuszcza narządy wewnętrzne, co uwidacznia się w postaci boczków.

Gluten nie sprzyja płaskiemu brzuchowi 

Gluten można spotkać w mąkach oraz produktach z niej wyprodukowanych. Są to białka zawarte w ziarnach zbóż. Znajdują się także w wysoko przetworzonych produktach, jak kostki rosołowe czy niektóre wędliny. Szczególnie jest niebezpieczny dla osób chorujących na celiakię. Jednak zbyt duża jego ilość w codziennej diecie nie chorującego na tę chorobę człowieka, może być powodem wzdęć i bólów brzucha. Zaleca się, aby ograniczyć spożywanie tego składnika na rzecz produktów bezglutenowych, warzyw czy owoców. 

Droga na skróty

Życie w ciągłym biegu często weryfikuje różne wybory, w tym także te dotyczące przygotowywania posiłków. Będąc na zakupach w markecie można zauważyć, iż w co drugim koszyku znajduje się przynajmniej jeden gotowy produkt. Ludzie mają coraz mniej czasu, a przez to decydują się na zakup pakowanego posiłku, który wystarczy jedynie podgrzać. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę kryje się w takim jedzeniu czy słoiku z gotowym sosem. Często dzieje się tak, że przygotowanie domowego sosu słodko-kwaśnego czy do bolognese, wymaga odrobiny czasu. Jednak mało komu chce się stać tyle w kuchni. Najprostszą opcją są gotowe produkty zapakowane w słoiki. 

Zobacz także:

Niekorzystne sosy w słoikach 

Zakup gotowego sosu to szybki obiad, bez marnowania większej ilości czasu. Odpowiednie dodatki sprawiają, że są również smaczne. Mało kto przygląda się etykiecie z tyłu, a ona często jest wręcz całą tablicą Mendelejewa.

Oprócz niewielkiej zawartości pomidorów, które powinny być bazą sosu, na liście można znaleźć takie składniki jak wzmacniacze smaku, regulatory kwasowości, skrobię kukurydzianą, zupełnie zbędny cukier, substancję zagęszczające, gumę guar czy syrop glukozowo-fruktozowy. To mieszanka, która zdecydowanie nie należy do zdrowych produktów. Przygotowanie domowego sosu do makaronu nie trwa długo, a będzie lepszą alternatywą. 

Spaghetti niekorzystne dla brzucha

Makaron z sosem bolońskim to prawdziwa tortura dla brzucha. Gluten, tłuste mięso, tłuszcz i sos, zazwyczaj ze słoika, to mieszanka, która nie tylko utrudnia odchudzanie, ale jest też potężną dawką kalorii. Zjedzenie takiego dania często wiąże się z bólami brzucha, wzdęciami, dyskomfortem, a wszystko przez składniki z jakich składa się spaghetti. To jedno z dań, które powinno być wykluczone lub sporadycznie spożywane. Zbyt częsta obecność tej potrawy na stole, będzie skutkować otłuszczeniem brzucha i wzrostem masy ciała.