Latem nie ma nic lepszego, niż orzeźwiająca, lekko kwaśna lemoniada. Ale czy wiecie, że można z niej stworzyć coś jeszcze bardziej smakowitego? Wystarczy dodać do lemoniady 1 składnik, by przemienić ją w przepyszną letnią przekąskę. 

Przepis na bitą lemoniadę

Podstawą takiej lemoniady jest bita smietana - stąd nazwa tego napoju. Do jego przygotowania będziecie potrzebowali poniższych składników:

Składniki:

  • pół szklanki soku z cytryny

  • 100 ml zimnego mleka skondensowanego

  • około 250 ml śmietanki 30%

  • cukier

  • kostki lodu

Przygotowanie:

  1. Do wysokiego naczynia wlejcie śmietankę i za pomocą miksera ubijcie ją na sztywno. 

  2. W osobnej misce wymieszajcie sok z cytryny, mleko skondensowane oraz preferowaną przez was ilość cukru. 

  3. Na koniec dodajcie kostki lodu, ubitą śmietanę i wszystko zblendujcie blenderem. Jeżeli wasz blender nie posiada funkcji kruszenia kostek lodu, dodajcie je na sam koniec, w całości. 

I gotowe! Tak przygotowana bita lemoniada będzie świetnym deserem na każdym letnim przyjęciu. 

Zobacz także:

Błędy przy przygotowywaniu lemoniady

Jeśli macie ochotę na bardziej tradycyjną lemoniadę warto dowiedzieć się, jakich błędów przy jej przygotowaniu należy unikać. 

  • niewłaściwe proporcje - klasyczna lemoniada będzie smaczna tylko wtedy, gdy zastosujecie odpowiednie proporcje. Nie można przesadzić z ilością cukru, ale też nie można pożałować właściwie dużej ilości soku z cytryny do wymieszania z wodą.

  • wyczyszczenie cytryn - jeśli dodajecie do lemoniady plastry cytryny dopilnujcie tego, by owoce zostały wcześniej odpowiednio wyczyszczone. Lepiej nie dodawać całych plastrów, a pokrojony w kostkę miąższ z cytryny. Dlaczego? Białe kawałki znajdujące się pod skórką cytryny mogą sprawić, że napój będzie miał gorzki smak. Ponadto skórki cytryn pokryte są specjalnymi substancjami przeciwdrobnoustrojowymi, które nie nadają się do spożywania.

  • lemoniada się psuje - pamiętajcie, że domowa lemoniada to nie jest napój ze sklepu i nie można jej długo przechowywać w lodówce. Szybko się psuje, dlatego dobrze jest spożyć ją w ciągu maksymalnie 2-3 dni od przygotowania. 

Źródło: shareinfo.pl, www.simplyrecipes.com