Spryskajcie tym firanki, a przegonicie meszki na zawsze. Tego zapachu nienawidzą
AdobeStock
Newsy

Spryskajcie tym firanki, a przegonicie meszki na zawsze. Tego zapachu nienawidzą

Nie możecie spać przez uciążliwie i nieznośne komary i meszki? Ten domowy środek w mig je przegoni.

Gdy w ciągu dnia wysokie temperatury nie dają wam żyć, wieczorem nie sposób nie pootwierać wszystkich okien, żeby wpuścić chłodniejsze powietrze do środka. Jednak w letnie miesiące na zewnątrz aż roi się od owadów, które zwabione światłem wlatują do naszych domów.

Najbardziej uporczywe są te, które boleśnie gryzą - komary i meszki. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest tylko zamknięcie okien, ale raczej nikt nie ma na to ochoty, gdy w mieszkaniu jest gorąco i duszno po całym dniu. Mamy dla was sposób, który jest skuteczny, tani i szybko poradzi sobie z uciążliwymi insektami.

Ocet na meszki i komary

Sprawdzonym środkiem w walce z komarami oraz meszkami jest zwykły ocet. Owady te nie cierpią jego zapachu, dlatego doskonale je odstrasza. Możecie spryskać nim parapety i ramy okien, jednak najskuteczniejszy będzie wtedy, gdy użyjecie go na firankach. Wówczas przy każdym podmuchu wiatru delikatny zapach octu będzie unosił się w powietrzu i odstraszał okoliczne owady, które miałyby ochotę wlecieć do waszego domu. Idealna receptura takiego roztworu octowego to wymieszanie wody z octem w proporcji 1:1.

Jeżeli natomiast spędzacie letni wieczór na zewnątrz i nie chcecie mieć po nim pamiątek w postaci bolesnych i swędzących bąbli, wlejcie octową miksturę do pojemników i rozstawcie je na balkonie/tarasie. 

Zobacz także
Skóra swędzi i piecze po ukąszeniu komara? Ratunek znajdziecie w kuchennej szafce

Skóra swędzi i piecze po ukąszeniu komara? Ratunek znajdziecie w kuchennej szafce

Kiedyś przyprawa, dzisiaj już chwast. Znacie to zioło? Uratuje was od nieznośnych komarów

Kiedyś przyprawa, dzisiaj już chwast. Znacie to zioło? Uratuje was od nieznośnych komarów

Domowe sposoby na ugryzienia owadów

Gdy ugryzie was meszka, komar albo osa, bardzo szybko to odczujecie. Do złagodzenia podrażnienia i bólu posłużą wam proste, domowe sposoby:

  • cebula - to stara i sprawdzona metoda na ukąszenia. Cebulę przekrójcie na pół i przyłóżcie do miejsca, w które ukąsił was owad. Możecie też pokroić cebulę, zawinąć ją w gazę i przyłożyć do skóry. Warzywo to oczyści ranę i zadziała przeciwbakteryjnie.

  • soda oczyszczona - do szklanki zimnej wody wsypcie jedną łyżkę sody oczyszczonej i wymieszajcie. W tak powstałym roztworze nasączcie wacik albo gazę i przyłóżcie do skóry.

  • pasta do zębów - koniecznie miętowa. Wyciśnijcie z tubki odrobinę pasty i posmarujcie nią miejsce ukąszenia. Mięta zadziała łagodząco i ukoi ból.

Jeżeli objawy po ukąszeniu się nasilają, pojawiają się duszności, zaczerwienienie i problemy z oddychaniem, koniecznie jak najszybciej zgłoście się do lekarza.

Źródło: o2.pl, poradnikzdrowie.pl