Wysokie, letnie temperatury zachęcają do tego, by porzucić pełne buty na rzecz lekkich i eleganckich sandałów.

Niestety, osoby, które zmagają się z problemem suchych i popękanych pięt często wstydzą się swojej przypadłości i ukrywają swoje stopy latem. Nie jest to ani wygodne, ani zdrowe. Jeżeli popękane pięty są w waszym przypadku powodem spadku samopoczucia i pewności siebie, zadbajcie o nie przy pomocy składnika, który znajdziecie w swojej kuchni. 

Domowy peeling na popękane pięty

Popękanej skórze pięt ulgę przyniesie peeling, który pomoże pozbyć się martwego naskórka i polepszy wygląd stóp. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Potrzebne wam do tego będą:

Zobacz także:

  • 2 łyżki sody oczyszczonej 

  • 1 łyżka wody 

Do niewielkiego naczynia wsypcie sodę oczyszczoną, dodajcie wodę i dokładnie wymieszajcie. Powstałą papkę nałóżcie na pięty, masujcie i zostawcie na kilka minut na skórze. Następnie zmyjcie ciepłą wodą, wytrzyjcie stopy i nałóżcie krem nawilżający.

Pamiętajcie o tym, by stosować taki peeling na zdrową, nieuszkodzoną skórę. Jeżeli macie na piętach otwarte rany, skaleczenia czy otarcia, nie stosujcie peelingu, ponieważ może zadziałać drażniąco. 

Kąpiel stóp w wodzie z sodą

Sodę oczyszczoną można także wykorzystać do przygotowania relaksującej kąpieli do stóp. W tym celu przygotujcie sobie:

  • 2 łyżki soli

  • 2 łyżki sody oczyszczonej

  • kilka kropli olejku eterycznego 

Do miski z ciepłą wodą wsypcie sól, sodę i dodajcie kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Dobrze sprawdzi się olejek miętowy, który odświeży skórę, przyjemnie schłodzi i pobudzi krążenie krwi. Polecany jest również olejek z drzewa herbacianego, który ma działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. A jeżeli macie problem z nadmierną potliwością stóp, to pomocny okaże się olejek cytrynowy. 

W tak powstałej mieszance zanurzcie stopy i moczcie przez około piętnaście minut. Po tym czasie wytrzyjcie stopy i posmarujcie je kremem nawilżającym.

Źrodło: o2.pl, denimix.pl