Po wizycie u lekarza usłyszeliście znowu, że musicie zmienić styl życia lub schudnąć, ale nie wiecie jak się do tego zabrać? Zacznijcie od wprowadzenia do diety tego produktu, który każdemu poprawi zdrowie.

Choroby układu krążenia są (razem z nowotworami) na szczycie listy problemów zdrowotnych, które co roku powodują śmierć bardzo wielu Polaków. Na szczęście można ich uniknąć, zmniejszyć ich intensywność, albo nawet całkiem spowodować odwrócenie ich skutków!

Nigdy nie jest za późno na wprowadzenie zdrowszych zmian. Jeśli stawką jest zdrowie, powinno szczególnie wam na nich zależeć.

Największy błąd w diecie Polaków

Jednym z większych błędów dotyczących odżywiania Polaków jest zbyt duża ilość spożywanych tłuszczów. Każdy z was je pewnie codziennie za dużo tłuszczu. Nie każdy tłuszcz jest jednak zły i niekorzystny! Problem stanowi jedzenie nasyconych kwasów tłuszczowych i kwasów trans w znacznej  ilości. Źródłami mniej korzystnych dla zdrowia tłuszczy są:

Zobacz także:

  • Tłuste mięsa
  • Masło
  • Olej koksowy
  • Tłusty nabiał i tłuste sery
  • Słodycze i wyroby cukiernicze

Wszyscy powinniście starać się ograniczyć te produkty. Zamieńcie je na źródła zdrowych tłuszczy w diecie! Jednym z nich jest produkt, o którego zaletach chcemy was dziś poinformować.

Zdrowe tłuszcze w diecie

Zdrowsze tłuszcze w diecie to uogólniając tłuszcze roślinne. Olej rzepakowy, orzechy, oliwa z oliwek to wszystko prozdrowotne produkty, które powinniście jadać. Kolejnym bardzo zdrowym produktem jest Smaczliwka wdzięczna, czyli popularne awokado. Jest naprawdę bardzo zdrowe!

Właściwości zdrowotne awokado

Awokado zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, przez co przyczynia się do poprawy jakości diety. 

  • Jedzenie awokado regularnie może obniżyć cholesterol (pamiętajcie, żeby jednocześnie ograniczyć inne, mniej zdrowe źródła tłuszczy). 
  • Awokado zawiera różne witaminy, które bardzo dobrze wpływają na wzrok!
  • Owoc ten zawiera dużo potasu, który pomaga obniżać ciśnienie krwi. 
  • Regularnie jadane awokado poprawi stan cery i włosów.

Pamiętajcie, że choć bardzo zdrowe, awokado jest też dość kaloryczne. Jedzcie je więc na przykład zamiast masła na kanapce, a nie dodawajcie do diety bez odjęcia z niej innych produktów, bo nawet tak zdrowy owoc może przyczynić się do zwiększenia masy ciała.

Czytaj także: