Być może wielu z was odkryło na wadze z przerażeniem ostatnio  dodatkowy kilogram albo dwa... Jeżeli szczególnie wam się śpieszy i chcecie jak najszybciej odzyskać zgrabną sylwetkę, możecie spróbować pewnej ciekawej metody na zbędne kilogramy. Będzie potrzebny do tego spory zapas cytryn.

Na czym polega dieta cytrynowa?

Jakiś czas temu niezwykle dużą popularność w świecie gwiazd zyskała dieta… cytrynowa. Podobno ma wspaniale odchudzać i oczyszczać organizm z toksyn. Na czym polega?

Otóż założenie diety cytrynowej jest takie, że należy codziennie, pół godziny przed posiłkiem pić sok z cytryny, a ilość soku jest zwiększana każdego dnia. I tak:

  • 1 dzień – sok z 1 cytryny
  • 2 dzień – sok z 2 cytryn
  • 3 dzień – sok z 3 cytryn

I tak dalej aż do piątego dnia, gdy należy wypić sok z 5 cytryn. Natomiast w szósty dzień pije się sok z 4 cytryn i proporcjonalnie zmniejsza tę ilość, aż do 10 dnia gdy sok powinien być zrobiony z tylko 1 cytryny.

Zobacz także:

Cytryny a zdrowie

Choć obietnica zrzucenia kilogramów tylko dzięki piciu soku z cytryn brzmi bardzo kusząco, to taka „dieta” nie jest zbyt zdrowa. Po pierwsze, może działać źle na osoby cierpiące na alergię na cytrusy – a ta jest dość częsta, zwłaszcza wśród Polaków.

Kolejny powód do negatywny wpływ soku z cytryny na żołądek, szczególnie jeśli pije się go często i w dużych ilościach. Generalnie diety monotonne, opierające się na jednym produkcie są destrukcyjne dla zdrowia i nie wolno ich długo stosować.

Można je potraktować jako krótki detoks, ale absolutnie nie powinno się przez dłuższy czas odżywiać w taki sposób.