Kawa pobudza, dobrze smakuje, a na dodatek jest zdrowa. Nic dziwnego, że to najczęściej (zaraz po wodzie) wypijany napój na całym świecie. Każdy ma swój ulubiony sposób na wypijanie kawy. Jedni nie widzą innej opcji niż picie czarnej kawy, inni dodają do niej mleko lub śmietankę. Częstym dodatkiem do kawy jest też cukier lub zdrowszy zamiennik cukru. Nikogo nie dziwi też kawa z cynamonem, kawa z bitą śmietaną lub mrożona kawa.

Nie tak dawno hitem okazała się „bita kawa”, Dolgona coffe, która królowała głównie na TikToku. Coraz bardziej popularne robią się także różnorodne kawy typu speciality, czyli kawy o specjalnie wyselekcjonowanych ziarnach zaparzane często metodami alternatywnymi.

Kawa z tonikiem – jak zrobić? Przepis na kawę z tonikiem

Od jakiegoś czasu popularność zyskuje też kawa podawana w zupełnie inny sposób. Tonic espresso to dokładnie to, co wynika z nazwy. Kawa z tonikiem. Ta dziwna z pozoru kombinacja smakowa doskonale się łączy i świetnie razem smakuje. Żeby zrobić kawę z tonikiem potrzebujecie:

  • Pół szklanki kawy, najlepiej takiej z ekspresu
  • Pół szklanki toniku

Opcjonalnie:

Zobacz także:

  • Kostki lodu
  • Cytrynę lub pomarańczę
  1. Żeby zrobić taką kawę, włóżcie do wysokiej szklanki kostki lodu.
  2. Następnie wlejcie do niej tonic i zaparzcie osobno kawę.
  3. Powoli wlejcie do szklanki z tonikiem kawę. Kawa powinna utworzyć górną warstwę. Taki napój wygląda bardzo efektownie.
  4. Przed wypiciem napoju możecie wymieszać wszystkie składniki lub pić od razu napój. Są zwolennicy zarówno pierwszej, jak i tej drugiej metody.

Jak smakuje kawa z tonikiem?

Kawa z tonikiem smakuje wyśmienicie i bardzo dobrze orzeźwia. Przypadnie wam do gustu, jeśli lubicie ciekawe kompozycje smakowe. Tym połączeniem zachwycają się ludzie na całym świecie i serwuje je wiele kawiarni. Tonikowa kawa ma zbalansowany lekki smak, który dodatkowo podkreślają bąbelki gazu z toniku. Dodatkowo możecie wzmocnić ją dodając plaster cytryny lub pomarańczy.

Macie ochotę na przetestowanie takiego połączenia? Dajcie znać czy wam zasmakuje!