Wydawałoby się, że w obieraniu owoców nie ma nic trudnego - wystarczy za pomocą noża zdjąć skórkę i gotowe. Jednak internetowi twórcy i spryciarze każdego dnia pokazują, że na wszystko znajdzie się sposób. Poznajcie ciekawy patent na szybkie obranie pomarańczy i innych cytrusów. 

Jak szybko obrać pomarańczę?

Na TikToku popularność zdobywa film, na którym pewna kobieta pokazuje, w jaki sposób obiera pomarańczę. Wcale nie nacina skórki, by następnie obrać cały owoc. Zamiast tego, kobieta przecina całą pomarańczę… na pół. Następnie wystarczy wziąć każdą połówkę owocu i naciskając kciukami od zewnętrznej strony, wywinąć pomarańczę na drugą stronę.

Teraz z łatwością można oderwać kawałki owocu i wykorzystać je np. do przyrządzenia smacznej sałatki. Taki sam trik możecie wykorzystać do obrania cytryn czy grejpfrutów. Wydaje się proste czy wręcz przeciwnie? Zobaczcie, jak to zrobić:

@brittany_roper

Cutting cutie oranges for my toddler!

♬ Ultimate life hacks - Kelly - The Life Bath

Pomysły na dania i przekąski z wykorzystaniem pomarańczy

Te pyszne i zdrowe owoce można wykorzystać w kuchni na wiele sposobów - także do wytrawnych dań! Świetnie pasują do lodów, a nawet do kurczaka. Skorzystajcie z poniższej listy inspiracji na potrawy z pomarańczami:

Zobacz także:

  • sałatka z rukoli z pomarańczą i granatem
  • kurczak w sosie pomarańczowo-imbirowym podawany z ryżem
  • udka z kurczaka z pomarańczami i kiszoną kapustą
  • lody z musem pomarańczowym
  • kaczka w pomarańczach

Dlaczego warto jeść pomarańcze?

Jedną z największych zalet jedzenia pomarańczy jest oczywiście przyjmowanie wysokiej dawki witaminy C do organizmu, w którą te owoce są bardzo bogate. Ponadto, pomarańcze (podobnie jak marchewki) zawierają beta-karoten, który odpowiada za opóźnienie procesów starzeniowych oraz kondycję naszych oczu.

Znajdziecie w nich także dużo potasu, niezbędnego do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi i pracy serca. Pomarańcze są też źródłem błonnika pokarmowego, dlatego są szczególnie polecane na diecie ze względu na jego pozytywny wpływ na przemianę materii. A do tego są przede wszystkim bardzo smaczne.

Źródło: o2.pl