Sól i ocet
Newsy

Postawcie miskę z solą i octem w sypialni. Niesamowite na co pomaga

Znaliście ten sposób? Przetestujcie czy sprawdzi się i u was!

Jest bardzo dużo ludowych przesądów i wierzeń. Wiele z nich nie ma poparcia w nauce ani realnego i logicznego wyjaśnienia, ale mimo to działają i sprawdzają się wielu osobom. Pokazujemy wam dziś sposób, który jest stosowany przez niektórych do pozbycia się złej energii z otoczenia. Przeczytajcie o nim i sprawdźcie, czy chcecie go spróbować i przetestować u siebie.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jak pozbyć się złej energii?

Jednym z ciekawych ludowych przesądów, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, jest wykorzystywanie miski z solą i octem w celu usunięcia złej energii z otoczenia. Nie do końca wiadomo, jak dokładnie ta metoda miałaby działać, ale niektórzy ludzie chwalą ją sobie i w ten sposób próbują zaklinać rzeczywistość. 

Zła energia wokół nas

Niektórzy wierzą w to, że wokół nas gromadzi się energia, która może na przykład działać pozytywnie, pobudzać nas do działania i stymulować kreatywność. Ta energia jest nazywana dobrą energią. Jej przeciwieństwem jest tak zwana zła energia lub aura, która ma przyciągać problemy, powodować złe myśli i generalnie utrudniać rozwój człowieka.

Dobre lub złe działanie na energię, przypisuje się na przykład różnym przedmiotom. Przedmioty ładne, rośliny i ozdoby, mają działać pozytywnie i przynosić dobrą energię. Są też przedmioty, które działają wręcz odwrotnie i gromadzą lub przyciągają negatywnie działającą energię.

Sposób na złą energię z miską i octem

Według pewnego przesądu ludowego, postawienie miski z octem i solą w sypialni, ma przyciągać dobrą energię, a odpychać tę negatywną. Jeśli chcecie wykorzystać tę metodę, skorzystajcie z tych wskazówek:

  • Musicie przygotować miskę. Możecie wykorzystać szklaną, metalową lub drewnianą miskę.
  • Wykorzystajcie sól, wodę i ocet w proporcji 1:1:1. Weźcie po łyżce każdego składnika.
  • Nie mieszajcie soli. Musi ona opaść na dno i nie być poruszana.
  • Odłóżcie miskę w miejsce, które chcecie oczyścić ze złej energii, na przykład do sypialni.
  • Zostawcie ją na 24 godziny.

Metoda ta nie ma żadnego poparcia naukowego i nie udowodniono nigdy, że działa. Nie zaszkodzi jednak dać jej szansy, bo na pewno też nie jest w żaden sposób szkodliwa.

 

Stachursky schudł nie do poznania dzięki „słoneczna diecie". Czy jest ona skuteczna w utrzymaniu wagi?
ONS.pl
Newsy
Stachursky schudł nie do poznania dzięki „słonecznej diecie". Czy jest także skuteczna w utrzymaniu wagi?
Już 13 lat temu po raz pierwszy Jacek Stachursky zażartował o swojej „słonecznej diecie”. 2 lata temu pozwoliła mu wyraźnie schudnąć. Czy nadal działa?

Stachursky niedawno obchodził 27-lecie pracy scenicznej. Jego pierwsza płyta „Taki jestem” pojawiła się w sklepach w 1994 roku. Od tego czasu sprzedał 700 tysięcy sztuk swoich albumów. Gra muzykę pop i dance, a także disco polo. W ostatnim czasie w jego utworach dominuje charakter klubowy. „Słoneczna dieta”. Jacka Stachurskiego działa, ale nierówno Gdy przed laty muzyk zażartował o „słonecznej diecie”, część fanów spoważniała uznając pewnie, że mówi to na serio. Stachursky kilkakrotnie później nawiązywał do tej wypowiedzi, podkreślając, że to oczywiście żart. Mówił o tym m.in. podczas live’a na swoim Instagramie: - Powinienem powiedzieć, że żywię się energią słoneczną. Każda żyjąca istota na naszej kuli ziemskiej korzysta z energii słonecznej. Bardziej lub mniej. Szczególnie kiedy to jest możliwe. Oczywiście to jest żart, że żywię się energią słoneczną, bo wiadomo, że tak nie jest. Na pytania fanów zaniepokojonych jego bardzo szczupłym wyglądem uspokajał: - Kontroluję wagę. Po prostu chyba w telefonie tak jest. Normalnie nie jestem aż tak szczupły. Po prostu mam taką twarz, że przy takim ustawieniu telefonu, przy tych kadrach powstaje złudzenie, że jestem tak szczupły. Jednocześnie wyznał wielbicielom, jaki ma problem ze swoim wyglądem: - W momencie, jak jestem na redukcji, to bardzo mocno szczupleje mi twarz. Natomiast tkanka tłuszczowa wokół innych części jest bardziej oporna. Jest oczywiście na to sposób, ale jestem troszkę zbyt leniwy. Jego dylematy z pewnością zrozumiały fanki, którym chudnięcie z jednych części ciała, a z innych absolutnie nie, jest aż za dobrze znane... Energia słoneczna jest ważna w życiu Stachursky'ego Nawiązując do swoich słów o tym, że każda...

Jak kofeina wpływa na wzrok? To co ustalili naukowcy ucieszy kierowców.
Adobe Stock
Newsy
Jak kofeina wpływa na wzrok? To, co ustalili naukowcy ucieszy wielu kierowców
Od dawna wiemy, że kofeina zawarta w kawie pobudza nas do działania, poprawia samopoczucie, wzmaga prace jelit. Czy jednak picie kawy może pozytywnie wpłynąć na... wzrok?

Kanadyjscy naukowcy sprawdzili, czy picie kawy przyczynia się do poprawy widzenia. I nie chodzi tu o ostrość widzenia podczas czytania książki czy oglądania telewizji. Badacze przeprowadzili eksperyment polegający na kontrolowanym piciu kawy, a wyniki tego badania mogą okazać się bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Badanie naukowe potwierdza: kawa może poprawić widzenie Aby sprawdzić wpływ picia kawy, a właściwie kofeiny na widzenie człowieka, badacze podzielili ochotników na dwie grupy. Pierwsza z nich przyjmowała kapsułkę z kofeiną, a druga kapsułkę z placebo, czyli substancją działająca obojętnie. Każda z grup za pomocą komputerowego badania okulistycznego miała robione badanie wzroku. Skupiono się na sprawdzeniu nie ostrości widzenia, do czego jesteśmy przyzwyczajeni podczas wizyt u okulisty, tylko ocenie dynamicznych umiejętności ostrości wzroku. Badanie było prowadzone 60 minut przed i 60 minut po zażyciu kapsułki. Współautorka badania i publikacji wyników na medycznym portalu „Psychopharmacology", Beatríz Redondo z Uniwersytetu w Granadzie tak opowiadała o celach badania: - Chociaż już od jakiegoś czasu wiemy, że kofeina zwiększa prędkość szybkich ruchów oczu, to nie wyjaśniono dotychczas, w jaki sposób usprawnia ona przetwarzanie wzrokowe i ułatwia wykrywanie ruchomych bodźców. My postanowiliśmy to zbadać metodami testowania dynamicznej ostrości wzroku. W efekcie badania potwierdzono, że jego uczestnicy spożywający kapsułkę z kofeiną, lepiej identyfikowali małe ruchome przedmioty. Badacze uznali, że kofeina pozytywnie wpłynęła na bodźce wzrokowe. Poprawiła się prędkość ruchów gałek ocznych, wrażliwość na kontrast, a w konsekwencji wzrósł także czas reakcji tej grupy. Czym jest dynamiczne widzenie i do czego służy? O tym czym...