Pokazał, jak wygląda utrata smaku i węchu przy koronawirusie. Ten filmik was zszokuje
TikTok/@rustardlikemustard
Newsy

Pokazał, jak wygląda utrata smaku i węchu przy koronawirusie. Ten filmik was zszokuje

Zastanawiacie się, jak dokładnie odczuwa się utratę węchu i smaku przy koronawirusie? Pokazał to ten mężczyzna…
Anna Urbańska
kwiecień 17, 2021

Już ponad rok trwa pandemia koronawirusa. COVID-19 rozprzestrzenił się szybko na całym świecie. Już ponad 140 milionów ludzi zapadło na tę chorobę. Jednym z bardziej powszechnych i charakterystycznych objawów koronawirusa jest utrata węchu i smaku, która towarzyszy wielu chorym. To bardzo uciążliwy symptom choroby. Jeśli doświadczyliście utraty węchu i smaku przy COVID-19 wiecie, że wszystkie potrawy absolutnie tracą swój smak. Niektóre osoby nie czują absolutnie nic.

Kotlety schabowe bez bułki tartej

Mężczyzna, który dobitnie pokazał utratę węchu i smaku

Pewien 30-latek z USA o imieniu Russel, zachorował na koronawirusa i doświadczył charakterystycznych objawów. Gdy stracił smak i węch, był zszokowany. Nigdy wcześniej nie miał takiego odczucia. Utrata węchu i smaku to jedyne objawy, jakie towarzyszyły mu podczas infekcji. Poza tym, nie czuł się źle. Brak smaku i węchu, był jednak dla niego niezwykle dziwny.

30-latek postanowił podzielić się ze swoimi odbiorcami bardzo obrazowym eksperymentem. Pokazał dobitnie, co oznacza utrata węchu i smaku przy koronawirusie. Opublikował na swoim TikToku wideo, na którym zjada surową cebulę - dosłownie jak jabłko.

Zobacz także

Mężczyzna pokazał film, na którym obiera czerwoną cebulę i wbija w nią zęby. Odgryza kawałek i żuje, po czym połyka ją bez żadnego problemu. Pozostaje przy tym absolutnie niewzruszony. Mężczyźnie nie łzawią oczy, nie krzywi się, tylko spokojnie wszystko zjada.

Russel opublikował na swoim kanale na TikToku cykl filmów, w których dzieli się odczuciami podczas przechodzenia infekcji wirusem. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się jednak jego film obrazujący utratę węchu i smaku. Russel zjada na nim kolejno: czerwoną cebulę, po czym wypija kieliszek soku z cytryny, a następnie zjada łyżeczkę pasty czosnkowej. Jeśli nie wierzyliście w prawdziwość tego objawu, po tym filmiku na pewno zmienicie zdanie.

Utrata węchu i smaku przy koronawirusie

Wielu pacjentów cierpiących na COVID-19, dotyka ten symptom. Na szczęście, u zdecydowanej większości, zmysły powracają do normalności po jakimś czasie od ustąpienia infekcji. Zdarzają się przypadki, w których zaburzenia smaku i węchu, trwają nawet kilka lub kilkanaście miesięcy, ale to niewielki odsetek.

@rustardlikemustard

Covid taste testing. This is the craziest sensation. ##covid19 ##fyp ##MyHobby ##fineart

♬ original sound - rustardlikemustard

Czytaj także:

Komentarze