Pokazał, jak wygląda utrata smaku i węchu przy koronawirusie. Ten filmik was zszokuje
TikTok/@rustardlikemustard
Newsy

Pokazał, jak wygląda utrata smaku i węchu przy koronawirusie. Ten filmik was zszokuje

Zastanawiacie się, jak dokładnie odczuwa się utratę węchu i smaku przy koronawirusie? Pokazał to ten mężczyzna…

Już ponad rok trwa pandemia koronawirusa. COVID-19 rozprzestrzenił się szybko na całym świecie. Już ponad 140 milionów ludzi zapadło na tę chorobę. Jednym z bardziej powszechnych i charakterystycznych objawów koronawirusa jest utrata węchu i smaku, która towarzyszy wielu chorym. To bardzo uciążliwy symptom choroby. Jeśli doświadczyliście utraty węchu i smaku przy COVID-19 wiecie, że wszystkie potrawy absolutnie tracą swój smak. Niektóre osoby nie czują absolutnie nic.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Mężczyzna, który dobitnie pokazał utratę węchu i smaku

Pewien 30-latek z USA o imieniu Russel, zachorował na koronawirusa i doświadczył charakterystycznych objawów. Gdy stracił smak i węch, był zszokowany. Nigdy wcześniej nie miał takiego odczucia. Utrata węchu i smaku to jedyne objawy, jakie towarzyszyły mu podczas infekcji. Poza tym, nie czuł się źle. Brak smaku i węchu, był jednak dla niego niezwykle dziwny.

30-latek postanowił podzielić się ze swoimi odbiorcami bardzo obrazowym eksperymentem. Pokazał dobitnie, co oznacza utrata węchu i smaku przy koronawirusie. Opublikował na swoim TikToku wideo, na którym zjada surową cebulę - dosłownie jak jabłko.

Zobacz także
Kapusta kiszona chroni przed koronawirusem? Wyniki badań zaskoczyły nawet samych naukowców

Kapusta kiszona chroni przed koronawirusem? Wyniki badań zaskoczyły nawet samych naukowców

Chorujecie na koronawirusa? Ten napój przyniesie wam ulgę. Pijcie go tuż po przebudzeniu

Chorujecie na koronawirusa? Ten napój przyniesie wam ulgę. Pijcie go tuż po przebudzeniu

Mężczyzna pokazał film, na którym obiera czerwoną cebulę i wbija w nią zęby. Odgryza kawałek i żuje, po czym połyka ją bez żadnego problemu. Pozostaje przy tym absolutnie niewzruszony. Mężczyźnie nie łzawią oczy, nie krzywi się, tylko spokojnie wszystko zjada.

Russel opublikował na swoim kanale na TikToku cykl filmów, w których dzieli się odczuciami podczas przechodzenia infekcji wirusem. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się jednak jego film obrazujący utratę węchu i smaku. Russel zjada na nim kolejno: czerwoną cebulę, po czym wypija kieliszek soku z cytryny, a następnie zjada łyżeczkę pasty czosnkowej. Jeśli nie wierzyliście w prawdziwość tego objawu, po tym filmiku na pewno zmienicie zdanie.

Utrata węchu i smaku przy koronawirusie

Wielu pacjentów cierpiących na COVID-19, dotyka ten symptom. Na szczęście, u zdecydowanej większości, zmysły powracają do normalności po jakimś czasie od ustąpienia infekcji. Zdarzają się przypadki, w których zaburzenia smaku i węchu, trwają nawet kilka lub kilkanaście miesięcy, ale to niewielki odsetek.

@rustardlikemustard

Covid taste testing. This is the craziest sensation. ##covid19 ##fyp ##MyHobby ##fineart

♬ original sound - rustardlikemustard

Czytaj także:

Domowa receptura od mamy pomogła mu odzyskać smak i węch po COVID-19. Teraz pomaga wielu innym!
AdobeStock/TikTok
Newsy
Domowa receptura od mamy pomogła mu odzyskać smak i węch po COVID-19. Teraz pomaga wielu innym!
Poznajcie tę ciekawą historię odzyskania smaku i węchu po koronawirusie. Może też wykorzystacie ten sposób?

Utrata węchu i smaku przy koronawirusie to bardzo charakterystyczny symptom. Wiele osób, gdy zapada na tę chorobę nie może uwierzyć, że odczuwa się to aż tak mocno. Pokazywaliśmy wam niedawno filmik z mężczyzną, który podzielił się swoimi wrażeniami z utraty smaku i węchu przy koronawirusie. Zjadł surową cebulę , popił ją sokiem z cytryny i nawet się przy tym nie skrzywił. Sposoby na utratę smaku i węchu przy koronawirusie Koronawirus to dalej stosunkowo nowa i niezbadana choroba. Chociaż na badania nad COVID-19 przeznacza się obecnie ogromne pieniądze, dalej nie wiadomo o nim za dużo. Utrata smaku i węchu zadziwia nawet naukowców. Nie wiadomo jak leczyć ten symptom tradycyjnymi lekami, czasem trwa to bardzo długo . Są pewne przesłanki mówiące o tym, że pomocne może się okazać jedzenie niektórych przypraw. Internauci nie zawodzą. Niektórzy ludzie znaleźli sposoby przywrócenia zmysłu węchu i smaku po infekcji COVID-19 i podzielili się nimi z użytkownikami sieci. Bardzo dobre rezultaty daje wypicie soku z imbiru . Okazuje się, że efekty przynosi też stara domowa receptura z Jamajki. Pomarańcza przywróciła smak i węch po COVID-19 23-letni Kemar Gary Lalor zmagał się wraz ze swoją mamą z infekcją COVID-19. Mamie chłopaka udało się odzyskać zmysł zapachu i węchu zaledwie kilka dni po infekcji. Zaciekawiony Kemar postanowił wypytać ją o metody, które stosowała. Kobieta podzieliła się przepisem, który pochodzi z Jamajki. Jako dziecko zawsze leczono ją w ten sposób z infekcji i przeziębień. Okazuje się, że ten sposób sprawdza się też przy infekcji koronawirusem. Trzeba opalić nad płomieniem pomarańczę do momentu, w którym zrobi się ona czarna. Spaloną pomarańczę trzeba obrać, zmiksować z łyżką brązowego cukru i zjeść. Chłopak postanowił...

Straciła węch przez COVID. Wypiła kieliszek tego produktu i go odzyskała
Instagram/rianne.meijer
Newsy
Straciła węch przez COVID. Wypiła kieliszek tego produktu i go odzyskała
Jeśli cierpicie na utratę węchu lub smaku przez koronawirusa, rozważcie zastosowanie tej metody!

Utrata węchu i smaku to jeden z bardziej charakterystycznych objawów COVID . Pandemia trwa już ponad rok, więc wiele osób przeszło już infekcję koronawirusem. Niestety utrata węchu i smaku utrzymuje się u niektórych nawet przez ponad 3 miesiące . Tak też było w przypadku tej niderlandzkiej influencerki. Znalazła ona jednak sposób na przywrócenie smaku i węchu. Całość zrelacjonowała w swoich Social Mediach. Jak przywrócić węch po infekcji COVID? Przywrócenie węchu i smaku po infekcji COVID nie jest takie proste. Trzeba zazwyczaj poczekać trochę na regenerację zakończeń nerwowych w zmysłach smaku i węchu. Okazuje się jednak, że internauci nie zawodzą. Kilka osób doniosło, że udało im się wspomóc przywrócenie smaku i węchu za pomocą szybkiej i prostej metody. Sprawdziła to i zrelacjonowała też jedna znana influencerka. Prosta metoda na przywrócenie smaku i węchu po koronawirusie Rianne Meijer to znana infulencerka pochodząca z Niderladnów. Na Instagramie śledzi ją ponad 1,4 miliona osób! Zazwyczaj na swoim profilu dzieli się ona urywkami z życia. Fani kochają ją za dystans, który ma do siebie i zdjęcia ukazujące jej ciało w nieidealnych pozycjach. Rianne ostatnio podzieliła się swoją historią utraty smaku i węchu przez infekcję COVID. Przeszła ona infekcję koronawirusem lekko i od dawna nie miała już żadnych objawów, oprócz utrzymującej się utraty smaku i węchu. Było to dla niej dość uciążliwe. Dziewczyna postanowiła przetestować znalezioną w Internecie metodę. Chodzi o wypicie kieliszka świeżo wyciśniętego soku z imbiru. Przełknięcie tego specyfiku nie jest łatwe, ale działa niemal momentalnie. Od razu po tym odzyskała ona zmysł zapachu. Przetestowała to na ręce, którą poperfumowała.    ...

Nastolatka dowiedziała się o tym, że ma COVID-19 na oczach milionów osób. Robiła testy smaku kawy
TikTok/@mcfluflu
Newsy
Nastolatka dowiedziała się o tym, że ma COVID-19 na oczach milionów osób. Robiła testy smaku kawy
Jak to możliwe? Nie zorientowała się wcześniej?

Wszyscy na pewno wiecie o tym, że utrata smaku i węchu to jedne z podstawowych objawów infekcji koronawirusem. Niektórzy nie mają nawet zupełnie innych objawów poza tym, że zupełnie tracą węch i smak. Ten bardzo charakterystyczny objaw stał się tematem wielu postów w mediach społecznościowych. Wiele z nich zdobyło ogromną popularność. Popularny objaw COVID-19 w Social Mediach Mężczyzna, który pokazał jak wygląda u niego utrata smaku i węchu przy COVID-19 jedząc surową cebulę i popijając ją sokiem z cytryny zyskał miliony wyświetleń swojego filmu. Ponad 25 milionów osób zobaczyło recepturę na utratę węchu i smaku pochodzącą z Jamajki, a jeszcze więcej osób usłyszało o sposobie na przywrócenie węchu i smaku polegającym na wypiciu soku z imbiru . Ten ciekawy objaw jest na tyle charakterystyczny, że ciężko pomylić go z inną chorobą. Co szczególnie interesujące, utrata smaku i węchu może utrzymywać się nawet kilka miesięcy po przejściu choroby. To przez mikrouszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za przewodzenie impulsów nerwowych z nosa do mózgu. Dziewczyna dowiedziała się o chorobie na oczach milionów widzów Maryn Short dowiedziała się niedawno, że choruje na COVID-19. Wpadła na to przy okazji produkcji filmu na TikToka, popularne wśród młodzieży medium społecznościowe. Nastolatka zamówiła kawę w popularnej kawiarni sieciowej Starbucks. Chciała nagrać próbę smaku tego nowego napoju, żeby podzielić się wrażeniami ze swoimi odbiorcami. 19-latka zamówiła nowość w menu. Waniliowe latte z dużą ilością bitej śmietany i cukrowego syropu. Maryn włączyła nagrywanie w telefonie żeby pokazać swoją pierwszą reakcję na smak napoju. Okazuje się, że nie poczuła zupełnie nic. Wzięła pokaźny łyk słodkiego napoju po...

Macie koronawirusa i straciliście smak i węch? Włączcie do diety 1 produkt. Polecają go lekarze
Adobe Stock
Newsy
Macie koronawirusa i straciliście smak i węch? Włączcie do diety 1 produkt. Polecają go lekarze
Dopadła was strata węchu i smaku? Możecie sobie pomóc jedząc te produkty!

Już prawie 2 300 000 osób w Polsce przeszło infekcję koronawirusem. Obecnie chorych jest prawie 400 tysięcy osób. Jednym z symptomów tej najpopularniejszej dziś choroby, jest utrata smaku i węchu. Sprawdźcie, jak możecie pomóc sobie lub bliskim, jeśli wasz też dotkną te symptomy. Utrata węchu i smaku przy koronawirusie Jednym z wyraźnych objawów infekcji koronawirusem jest utrata smaku i węchu. Chorzy skarżą się na to, że nie czują absolutnie żadnych zapachów, a jedzenie nie ma dla nich smaku. To bardzo specyficzny objaw. Utrata węchu i smaku przy infekcji koronawirusem jest związana ze zmianami w obrębie nerwów, które są odpowiedzialne za te zmysły.  Niektórzy ozdrowieńcy potwierdzają, że wciąż odczuwają skutki infekcji, nawet kilka miesięcy po jej zakończeniu. Skarżą się na osłabiony smak i węch, a nieliczni odczuwają dziwne zapachy tam, gdzie nie powinni. Czy wiedzieliście, że jedząc pewne produkty, można jednak symulować smak i węch? Poleca się włączenie do diety jednego z tych produktów.  Co jeść przy utracie smaku i węchu? Nawet jeśli straciliście w wyniku infekcji węch i smak, powinniście odżywiać się normalnie. Podczas infekcji musicie wzmacniać organizm, wasza dieta powinna być więc odżywcza. Jedzcie dużo warzyw i owoców. Uwzględnijcie w jadłospisie źródła białka, węglowodanów i zdrowe tłuszcze. Wspomożecie w ten sposób organizm w walce z infekcją. Produkty pomocne przy utracie smaku i węchu Niektórzy eksperci wyraźnie wypowiadają się na temat tego, co może pomóc w odzyskiwaniu smaku i węchu przy infekcji koronawirusem. Poleca się stosowanie mocno aromatycznych przypraw , które mogą symulować smak i węch. Włączcie do diety: Goździki Cynamon Kardamon Papryczkę chili Inne...