Już małe dzieci wiedzą, że palenie papierosów jest bardzo szkodliwe. Nie każdy jednak potrafi sobie poradzić z tym nałogiem i wciąż nie brakuje osób uzależnionych od papierosów.

Rzucenie nie jest łatwe, ale za to zbawienne dla organizmu. Gdy przestajemy palić, organizm zaczyna się oczyszczać i pozbywać toksyn powodowanych przez palenie. By przyspieszyć ten proces, zastosujcie domową, oczyszczającą miksturę, idealną dla tych osób, które chcą skończyć ze szkodliwym nałogiem. Poznajcie przepis!

Mikstura na oczyszczenie płuc

Przyrządzenie takiego oczyszczającego napoju nie jest trudne. Składniki, które są potrzebne do jego przygotowania macie w kuchni - a jeśli nie, to łatwo można się w nie zaopatrzyć w każdym sklepie spożywczym. Oto, czego będziecie potrzebowali:

Zobacz także:

Składniki:

 • 1 litr wody

 • 400 g miodu

 • 3 duże cebule

 • 2 jabłka

 • kawałek korzenia imbiru

 • 1 łyżka kurkumy

Przygotowanie:

 1. Do garnka wlejcie wodę i zagotujcie.
 2. Cebulę obierzcie i pokrójcie drobno, tak samo zróbcie z imbirem.
 3. Wrzućcie wszystko do garnka z wodą, dodajcie łyżkę kurkumy i gotujcie na małym ogniu przez około kwadrans.
 4. Po tym czasie odstawcie garnek z miksturą do ostudzenia.
 5. Przecedźcie przez sitko i dodajcie miód. Wymieszajcie i przelejcie miksturę do słoika. 

Tak przygotowany syrop oczyszczający dla palaczy należy przechowywać w lodówce. Rano, zaraz po obudzeniu zjedzcie dwie łyżeczki mikstury na czczo i dwie wieczorem, przed zaśnięciem. Syrop wspomoże płuca w oczyszczaniu - złagodzi objawy kaszlu, ułatwi oddychanie, a ponadto zwiększy odporność organizmu, spowolni starzenie i pomoże zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworów. 

Witaminy w diecie palacza

Osoby, które palą papierosy powinny zadbać o to, by w ich diecie znalazły się odpowiednie witaminy. Przez palenie bowiem poziom tych witamin w organizmie jest niższy, niż u osób niepalących. Należy jeść dużo produktów zawierających witaminę C, A, oraz E. Witaminę C znajdziecie przede wszystkim w cytrusach czy kapuście kiszonej, witaminę A w wątróbce i tłustych rybach, a witaminę E w szpinaku i orzechach. 

Źródło: o2.pl