Rosół może być samodzielnym daniem lub stanowić dodatek do innych potraw. Tradycyjnie jest podawany z makaronem bądź lanymi kluskami. Jako bulion idealnie sprawdzi się do różnego rodzaju sosów czy jako podstawa zup. 

Nieocenione wartości

To nie jest zwykła zupa. Rosół ma wiele cennych właściwości, które korzystnie wpływają na zdrowie. Przede wszystkim ma swoje zastosowanie podczas przeziębień. Dzięki szerokiej gamie wartości odżywczych, wspomaga organizm podczas walki z wirusami. Naturalnie wzmacnia odporność. Dodatkowo, idealnie sprawdza się w chłodniejsze dni, gdyż ma właściwości rozgrzewające.

Podstawa udanego bulionu

Aby przygotowany rosół spełniał wszelkie wartości odżywcze, był odpowiednio aromatyczny i pyszny w smaku, szczególną uwagę należy zwrócić na składniki, z jakich przygotowywany jest bulion. W tym przypadku powinna się liczyć przede wszystkim jakość. Do przyrządzenia wywaru, najlepiej jest zaopatrzyć się w dwa różne rodzaje mięsa, najlepiej sprawdzi się drób oraz wołowina, a także w sporą ilość warzyw, marchwi, pietruszki, selera, cebuli. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie, im więcej tym lepiej. Dzięki sporej ilości składników, rosół będzie bardziej aromatyczny, smaczniejszy, a przede wszystkim będzie miał więcej wartości, które pozytywnie wpływają na organizm. 

Dobry zamiennik

Nieraz zdarzy się, kiedy podczas gotowania brakuje nam jakiegoś składnika. Wówczas najlepiej jest zastosować zamiennik konkretnego produktu. Poprzez taki zabieg, potrawa nie straci na smaku czy wartościach, ale może również zyskać. W przypadku rosołu, seler śmiało można zastąpić rzepą. To warzywo ma delikatnie ostry smak, dzięki czemu wywar nabierze wyjątkowej pikanterii. Taką metodę podczas gotowania testuje wielu kucharzy i chwali sobie aromatyczny zapach zupy. Jak widać, nie ma produktów niezastąpionych. Rzepa jako warzywo bulwiaste, będzie idealnym zmiennikiem selera nie tylko w tej potrawie.

Zobacz także: