Mizeria
Pixabay/Urszula Mazurkiewicz
Newsy

Większość Polaków popełnia fatalny błąd przy robieniu mizerii. Trochę wstyd

Najpopularniejsza przystawka w Polsce? Odpowiedź może być tylko jedna. Mizeria!

Mizeria jest nie tylko popularna, co smaczna. Zazwyczaj, smakuje również niejadkom. Łatwość przygotowania i niska cena produktów kusi tym bardziej. Jeśli znamy na nią sposób, możemy cieszyć się jej smakiem na co dzień.

Ogórek do mizerii: plasterki, wiórki, czy kawałki?

Preferencji, które dotyczą mizerii, jest co najmniej kilkanaście. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest pokrojenie zielonego ogórka w plasterki. Oprócz rozwiązań tradycyjnych istnieją pewne sztuczki, dzięki którym przyrządzona w domu mizeria będzie smakować ciut lepiej.

Chodzi o proces przyprawiania ogórków. Często popełniamy podstawowy błąd, doprawiając pokrojone ogórki na samym końcu, zaraz po wymieszaniu warzywa ze śmietaną, jogurtem, czy kefirem. Sekret tkwi w przestawieniu kolejności. 

Zobacz także
Zróbcie tak, a ogórki w mizerii będą chrupiące

Zróbcie tak, a ogórki w mizerii będą chrupiące

mizeria

Czy powinno dodawać się ocet do mizerii? Wielu Polaków uważa, że to profanacja

Jak zrobić najlepszą mizerię?

Pokrojone ogórki powinny być przyprawione solą i pieprzem na samym początku. Dzięki temu mizeria nie będzie mdła, a wydobyty z ogórków smak nie pozostawi wątpliwości, że ten prosty trik to sposób na mizerię idealną.

Równie ważnym punktem mizerii jest kwestia dodatków, jakie zdecydujemy się dorzucić do sałatki. Najlepiej sprawdzą się świeżo pokrojony szczypior lub rzodkiewka starta na wiórki.

Źródło: mamaDu.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA