Duża, zielona, najlepiej żywa i pachnąca świeżymi igłami – tak wygląda wymarzona choinka dla wielu Polaków.
Zanim przystąpimy do jej przystrajania zastanówmy się, kiedy powinniśmy umieścić ją w salonie.

Tutaj wersji jest kilka. Najbardziej niecierpliwi i spragnieni magicznego, świątecznego nastroju zakupują drzewko już 6 grudnia.

Nie ma co ukrywać, że taka decyzja często podyktowana jest silnym naciskiem najmłodszych członków rodziny…

Im bliżej świąt, tym więcej choinek kupujemy na targowiskach i bazarach. Tradycyjnie jednak świąteczne drzewko powinno się przystrajać dopiero 24 grudnia, czyli w Wigilię.

Zobacz także:

Dlaczego? Bowiem to właśnie wtedy do domów rodzinnych zjeżdżają się wszyscy bliscy Wspólne ubieranie choinki to nie tylko budowa więzi, ale też świetna zabawa i odskocznia od żmudnych świątecznych przygotowań i długich godzin w kuchni przy 12 potrawach wigilijnych.

Drzewko zakupione. Co dalej?

Bez względu na to, kiedy będziemy ubierać nasz świerk czy jodłę, ważne jest to, by była pięknie i odświętnie przystrojona.

Zamiast inwestować majątek w często tandetne ozdoby zazwyczaj chińskiego pochodzenia, zdecydujmy się na przygotowanie dekoracji w domu. Najlepiej z dziećmi. Maluchy będą zachwycone takim rozwiązaniem!

Oto kilka naszych praktycznych inspiracji i pomysłów specjalnie dla was:

  • Na początek ozdoby jadalne. Tak, wiemy, że smaczne cukierki mogą nie dotrwać na drzewku nawet do Sylwestra, ale warto zawiesić kilkanaście sztuk kolorowych słodkości na choince. Do tego celu wykorzystajmy spinacze.
  • Z pewnością wszystkie dobre gospodynie pieką na święta pierniczki. Użyjmy nici, by zawiesić je na naszym drzewku. Przepiękny efekt gwarantowany. Zwłaszcza, gdy ciasteczka są zwieńczone efektowną polewą z lukru. Nie wahajmy się użyć także innych ciastek, najlepiej tych z dziurką.
  • Ciekawym pomysłem wydaje się użycie orzechów. Będą ciekawą alternatywą dla bombek. Niektórzy zawijają orzechy w folię i przystrajają wstążką. Spróbujcie sami.
  • Świetnie na choince prezentować się będą wszelkiego rodzaju czekoladowe Mikołaje. Takich figurek nie brakuje w sklepach.
  • Jeżeli dysponujemy ładnymi wstążeczkami, warto zastanowić się nad połączeniem cukierków w efektowne, długie girlandy. Praca przy tworzeniu takich słodkich warkoczy to z pewnością nie lada gratka dla waszych pociech!
  • Interesującą opcją na choinkowe ozdoby są wianuszki z bez czy kwaśnych galaretek – do ich przygotowania będziemy potrzebowali cienkiego drucika, na który nabijemy słodkości.
  • Możecie też zawiesić na choince wysuszone plasterki pomarańczy. Obłędny aromat w pokoju gwarantowany!