Genialny trik na przypalony garnek. Będziecie potrzebowali... keczupu
AdobeStock
Newsy

Genialny trik na przypalony garnek. Będziecie potrzebowali... keczupu

Czy słyszeliście kiedyś o takim nietypowym zastosowaniu keczupu? Jeśli nie, to będziecie zaskoczeni.

Przypalony garnek to prawdziwa zmora wielu kucharzy i osób gotujących od czasu do czasu w domowym zaciszu. Czy da się go jeszcze jakoś uratować? Kto z was spodziewałby się, że z pomocą przyjdzie wam keczup?

Sprytny trik na przypalony garnek

Większości z was zdarzyło się na pewno przypalić kiedyś garnek. I choć zwykle spalenizna na garnku wydaje się wręcz niemożliwa do ruszenia, nie ma się co zrażać. Wystarczy zastosować jeden z popularnych trików na czyszczenie spalenizny z garnków. 

  • Metoda z keczupem. Keczup wypełniony jest kwaskiem cytrynowym i octem – dzięki czemu świetnie się nadaje do czyszczenia różnych powierzchni. Wystarczy, że pokryjecie spaleniznę w garnku grubą warstwą keczupu i odczekacie około trzydziestu minut. Kwasy w keczupie zareagują ze spalenizną i usuną ją. Po zeskrobaniu spalenizny za pomocą drewnianej szpatułki, umyjcie garnek i dokładnie go osuszcie. 
  • Metoda z sodą oczyszczoną. Kolejnym produktem, który może okazać się pomocny w wyczyszczeniu przypalonego garnka, jest soda oczyszczona. Wystarczy, że połączycie łyżeczkę sody z niewielką ilością wody tak, aby powstała gęsta pasta. Wyszorujcie taką pastą spaleniznę w garnku, odczekajcie kilka minut i umyjcie garnek, a następnie go osuszcie.
Zobacz także
Jak uratować przypaloną patelnię? Wystarczy 1 banalny trik i będzie wyglądała jak nowa

Jak uratować przypaloną patelnię? Wystarczy 1 banalny trik i będzie wyglądała jak nowa

Przypalony garnek? Wystarczy wrzucić do niego 1 tabletkę i zostawić na noc. Rano będzie jak nowy

Przypalony garnek? Wystarczy wrzucić do niego 1 tabletkę i zostawić na noc. Rano będzie jak nowy

  • Moczenie w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Ta technika jest bardzo znana i często stosowana w polskich domach. Wystarczy namoczyć garnek lub patelnię w gorącej wodzie. Najprostszym sposobem będzie podgrzanie wody w czajniku i wlanie jej do garnka lub patelni, aż pokryje problematyczny obszar. Gorąca woda sprawi, że spalenizna odejdzie od powierzchni garnka, dzięki czemu procedura czyszczenia będzie znacznie mniej skomplikowana. Możecie też dodać płyn do mycia naczyń do wrzącej wody i odstawić garnek na 60 minut lub na całą noc.
  • Metoda z octem. Wlejcie do garnka zimną wodę i do dodajcie do niej sporą ilość octu. Jeśli obszar pokryty spalenizną jest duży, dodajcie więcej octu. Następnie postawcie garnek lub patelnię na kuchence i podgrzejcie mieszankę aż do wrzenia. Spalenizna powinna sama odejść. 

Źródło: youtube.pl, msn.com.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA