Wyjazd wakacyjny, ważna uroczystość czy po prostu lepsze samopoczucie to tylko niektóre powody, które zachęcają do zadbania o siebie. Wiele osób przez lata szuka odpowiedniej motywacji do zgubienia nadprogramowych kilogramów. Pojawia się ona w kluczowych momentach, kiedy pozostało niewiele czasu. I co wtedy? Pozostają tylko rygorystyczne diety, tak jak dieta Maggie

Popularna dieta Maggie

Dieta Maggie została spopularyzowana przez najsłynniejszą kobietę Wielkiej Brytanii, samą Margaret Thacher. Prawdopodobnie zaczęła ją stosować przed objęciem stanowiska premiera.

Dieta miała być skuteczna, ale prosta, by nie zajmowała cennego czasu. Thacher zdecydowanie wolała większą uwagę poświęcać sprawom państwowym, niż przyrządzaniu skomplikowanych dań. Nazwa sposobu żywienia podchodzi od pieszczotliwego zdrobnienia imienia byłej szefowej brytyjskiego rządu.

Podstawowe zasady diety Maggie

Plan żywienia jest ułożony na kolejnych 14 dni, podczas których można zrzucić nawet 7 kilogramów. Głównym składnikami, na których opiera się dieta, są jajka oraz grejpfruty.

Zobacz także:

Zasady diety Maggie:

  • eliminacja cukru,
  • picie przynajmniej 2 litrów wody dziennie,
  • gotowanie, gotowanie na parze bądź pieczenie potraw,
  • herbaty oraz napary ziołowe bez dodatku jakiegokolwiek słodzika,
  • długie przerwy pomiędzy posiłkami (minimum 4 godziny),
  • rozpoczęcie każdego dnia od połówki grejpfruta. 

Dieta Maggie: jadłospis 

Każdy dzień w jadłospisie rozpoczyna się od grejpfruta, 2 jajek i czarnej kawy bądź herbaty.

Pozostałe posiłki są wymienne, aczkolwiek w każdym z nich pojawia się źródło białka w postaci kotletów jagnięcych, twarożku, kurczaka, steku czy ryb. Dodatkiem są warzywa, takie jak szpinak, pomidory, seler, ogórek bądź kapusta.

W diecie Maggie brakuje cennych węglowodanów, które stanowią większość potrzebnej energii z pożywienia.

Co zaskakujące, dopuszcza ona spożywanie niewielkich ilości alkoholu.

Rygorystyczna dieta Maggie

Podany sposób żywienia jest dosyć rygorystycznym patentem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wykluczenie węglowodanów powoduje, że dieta jest niskokaloryczna, ale też... niepełnowartościowa. Co prawda gwarantuje spadek wagi w krótkim czasie, ale równie szybko pojawia się efekt jojo i zgubione kilogramy wracają z nadwyżką.

By schudnąć, warto postawić na regularną aktywność fizyczną oraz zbilansowaną, odżywczą dietę. Taki sposób odchudzania daje długotrwałe efekty.