kawa filiżanka czy kubek
Flickr
Newsy

Czy kolor filiżanki może mieć wpływ na smak kawy? Pijcie w takiej a będzie o wiele smaczniejsza

Smak kawy można poprawić zmieniając sposób parzenia, dodając cukier lub śmietankę albo... zmienić kolor filiżanki!
Katarzyna Wyborska
styczeń 28, 2021

Jeżeli zapytać smakosza kawy o to co robić, by kawa była smaczniejsza na pewno odpowie, że liczy się gatunek kawy, sposób zaparzania, temperatura wody i wiele innych czynników. Wszystkie mają wpływ na to, jak kawa będzie smakować! Jednak czy wiecie, że nie tylko sposób przygotowywania kawy i wybór jej rodzaju ma wpływ na smak? Naukowcy przeprowadzili badanie na ten temat i doszli do bardzo zaskakujących wniosków. Jesteście ciekawi?

Zobacz także

Ludzie łatwo przywiązują się do przedmiotów. Każdy ma ulubiony nóż do krojenia w kuchni, patelnię na której lubi smażyć albo kubek. Ten ostatni bywa często powodem do kłótni, gdy któryś z domowników przez pomyłkę użyje waszego ulubionego kubka! W końcu kawa smakuje najlepiej, gdy pije się ją ze swojego własnego kubka albo filiżanki. Wiedzieliście, że to wcale nie jest mit? Przeprowadzono badanie które dowodzi, że naprawdę rodzaj kubka, a dokładniej jego kolor, istotnie ma wpływ na smak pitej kawy! Macie teraz dodatkowy argument dla domowników albo kolegów z pracy, gdy następnym razem „niby przypadkiem” użyją waszego ulubionego kubka. Sprawdźcie, w czym najlepiej pić kawę:

Zobacz także

  • Biały kubek – ciemna kawa bardzo mocno kontrastuje z białym kubkiem, dlatego będzie się wydawała o wiele mocniejsza w smaku. Z tego powodu osoby, które nie są zbytnimi miłośnikami gorzkiego smaku kawy, powinny wybrać inny kolor filiżanki na ten napój!
  • Brązowy kubek – w tym przypadku działa dokładnie ta sama zasada, co powyżej, ale na odwrót. Kawa pita z kubka w kolorze, który jej odpowiada, będzie się wydawać znacznie słabsza i delikatniejsza. To lepszy wybór dla osób, które nie lubią mocnej kawy.
  • Niebieski lub czerwony – ponieważ te dwa kolory kojarzą się ze słodkimi owocami, według naukowców, picie kawy z kubków w takim kolorze może nawet pozwolić… schudnąć! Dzięki skojarzeniu kolorów ze słodkimi owocami, kawa będzie się wydawała słodsza i nie będziecie już mieli ochoty dosładzać jej cukrem. Kto by pomyślał!
Komentarze