Danuta Martyniuk efektami swojej metamorfozy pochwaliła się już dobry jakiś czas temu. Jednak rezultat jest tak zachwycający, że wiele osób wciąż chce poznać sprawdzony „patent” Danuty, dzięki któremu udało jej się zrzucić kilkanaście kilogramów.

Żona gwiazdora disco-polo Zenka Martyniuka pojawiła się niedawno na wydarzeniu, którego organizatorem była jedna z klinik medycyny estetycznej. Danuta wyglądała olśniewająco, a jej pojawienie się na ściance znów wzbudziło sensację i wiele pytań. 

Jaki jest sekret przemiany Danuty Martyniuk?

Celebrytka została też zaproszona do programu „Pytanie na śniadanie”, gdzie opowiedziała o swoich sposobach na promienny wygląd i zgrabną sylwetkę. Podkreśliła, że ważna jest dla niej aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta. Podzieliła się także przepisem na surówkę z kapusty czerwonej - jednej ze swoich ulubionych przekąsek:

Zobacz także:

Przepis na sałatkę z kapusty według Danuty Martyniuk
Składniki:

  • ¼ główki czerwonej kapusty

  • 1 jabłko

  • 1 marchew

  • 1 cebula

  • 2 łyżki octu jabłkowego

  • 1 płaska łyżka cukru

  • sól

  • pieprz

Przygotowanie:

  1. Usuńcie z kapusty wierzchnie liście, a resztę poszatkujcie bardzo drobno. Z kolei cebulę po obraniu pokrójcie cienko w piórka.

  2. Obierzcie jabłko oraz marchewkę i zetrzyjcie na tarce na dużych oczkach.

  3. Wszystkie warzywa wsypcie do miski. W osobnej, małej miseczce wymieszajcie 2 łyżki octu jabłkowego z cukrem oraz szczyptą soli. Dokładnie wymieszajcie.

  4. Warzywa polejcie sosem i wymieszajcie. Odstawcie na około pół godziny do lodówki przed podaniem, by sałatka się „przegryzła”. Spróbujcie i w razie potrzeby doprawcie jeszcze solą i pieprzem.

Tak przygotowaną sałatkę można podać do obiadu, ale świetnie spisze się też w roli chrupiącej przekąski do podjadania między posiłkami. Sałatka jest na tyle lekka, że nie musicie sobie jej odmawiać - a do tego pełna witamin i minerałów. 

Czy ocet jabłkowy pomaga schudnąć?

Być może spotkaliście się z teorią mówiącą o tym, że ocet jabłkowy pomaga zrzucić wagę. Warto podkreślić, że nie zastąpi on właściwej, zbilansowanej diety (najlepiej ułożonej przez specjalistę). Ocet jabłkowy może nieco ułatwić ten proces, ponieważ wspomaga trawienie i nieco potęguje uczucie sytości po posiłku. Oczywiście nie wolno przesadzić - optymalna, dzienna dawka octu wynosi około 2 łyżek. 

Uwaga - osoby, które cierpią na choroby metaboliczne czy nadwrażliwość żołądka, przed wprowadzeniem do swojej diety octu jabłkowego czy innych produktów, powinny skonsultować to najpierw z lekarzem.