Każdy z nas ma swoje preferencje dotyczące smaków i ich połączeń czy poszczególnych potraw. Często przyzwyczajamy się do używania tych samych produktów spożywczych. Popadając w rutynę, nawet nie przechodzi nam przez myśl, by coś zmienić.

Tymczasem na sklepowych półkach wciąż przybywa nowości, które są przez wielu pomijane lub ignorowane. Nie warto jednak bać się nieznanego i dobrze jest wypróbować w kuchni coś nowego - choćby dla urozmaicenia.

Jednym z takich produktów, które od niedawna można kupić w polskich sklepach, jest chińska kapusta pak choi. To niepozorne warzywo skrywa w sobie prawdziwe bogactwo - sprawdźcie, dlaczego warto je jeść. 

Zobacz także:

Właściwości kapusty pak choi

Kapusta pak choi, zwana też pakczoj czy pak-choy, pochodzi z terenów Azji Wschodniej. Uprawia się ją w Chinach, ale i też w Europie. Pak choi wyrośnie nawet w waszym ogródku, ponieważ w polskich warunkach uprawa tej rośliny jest bardzo prosta.

Kapusta ta zawiera w sobie duże ilości witaminy C i cennego dla organizmu kwasu foliowego, który odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego czy serca. Znajdziecie w niej też wapń, potas i błonnik. Ten ostatni jest waszym sprzymierzeńcem na każdej diecie odchudzającej, ponieważ odpowiada za uczucie sytości i reguluje trawienie.

Sama kapusta pak choi powinna się znaleźć w jadłospisie każdego, kto pilnuje swojej wagi ze względu na to, że warzywo to zawiera bardzo mało kalorii. 

Jak wykorzystać pak choi w kuchni?

Pak choi, podobnie jak kapustę pekińską, można zrobić praktycznie na każdy możliwy sposób. Świetnie smakuje duszona, gotowana czy smażona w woku czy na głębokiej patelni na oleju sezamowym. Pak choi można też zjeść na surowo. Ma ciekawy, delikatny smak i jest bardzo chrupiąca.

Kupując pak choi w sklepie, starajcie się wybierać mniejsze główki - to właśnie te będą słodkie. Im większa kapusta, tym bardziej gorzki będzie jej smak.

Polecamy wam zainspirować się przepisami użytkowników portalu Gotujmy.pl, którzy podzielili się swoimi pomysłami na przyrządzenie dań z kapusty pak choi: