Tracenie kilogramów bywa wyzwaniem, szczególnie po pięćdziesiątce. Nie tak łatwo pozbyć się nadmiarowych kilogramów i jednocześnie utrzymać wagę, wiemy o tym. Pokazujemy wam produkt, który może dobrze wspomóc odchudzanie.

Czy kapusta kiszona jest zdrowa?

Kiszona kapusta swoje prozdrowotne właściwości zawdzięcza obecności zdrowych bakterii probiotycznych. Te żywe mikroby wspomagają układ pokarmowy, a jednocześnie poprawiają funkcjonowanie całego organizmu! Jest też wiele dowodów na to, że zdrowa mikroflora jest jednym z kluczowych elementów pozwalających na utrzymanie zdrowej masy ciała. 

Jeśli macie problemy z nadwagą i otyłością, koniecznie musicie zadbać o swoje bakterie jelitowe. Jednym z lepszych sposobów dbania o zdrowy mikrobiom, jest właśnie jedzenie wszystkich fermentowanych produktów:

  • Kapusty kiszonej
  • Ogórków kiszonych
  • Jogurtów, kefirów, maślanek

Kapusta kiszona jest niskokaloryczna

Kiszona kapusta ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest niska kaloryczność! Kapusta kiszona dostarcza jedynie 33 kilokalorii na każde zjedzone 100 g. To naprawdę mało! Dzięki tej właściwości można zjeść naprawdę dużo kapusty kiszonej bez negatywnego efektu w postaci nadmiarowych kilogramów.

Zobacz także:

Kapusta syci na długo

Kapusta pomaga też w regulacji sytości i głodu dzięki temu, że po prostu syci. Dokładając do obiadu surówkę z kapusty kiszonej, będziecie bardziej i szybciej najedzeni. Jest szansa, że zjecie mniej pozostałych produktów. Kapusta ma tę właściwość dzięki zawartości błonnika, który odpowiada między innymi za prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i reguluje odczuwanie sytości.

Wartości odżywcze kapusty kiszonej

100 g kapusty kiszonej dostarcza:

  • 1,7 g białka
  • 0,2 g tłuszczu
  • 4,9 g węglowodanów
  • 2,5 g błonnika
  • Witaminy: C, witaminy z grupy B, A, E i K
  • Minerały: potas, sód, magnez, wapń

Sól w kapuście kiszonej

Mimo tego, że kapusta kiszona jest świetnym produktem, zawiera dużo soli. To jedyny powód, dla którego mielibyście limitować jej spożycie. Nie przesadzajcie z ilością spożywanych kiszonek, jeśli chorujecie na nadciśnienie. Ograniczajcie wtedy też sól z innych produktów, szczególnie nie dosalajcie dań, nie jedzcie zbyt dużo wędlin, a lepszy smak potraw osiągajcie dzięki ziołom i przyprawom, niekoniecznie tylko soli.

Źródło: msn.com.pl