Nie odkryjemy Ameryki stwierdzeniem, że to odcedzania makaronu służy przede wszystkim cedzak. To właśnie jego do odcedzania ryżu i wszelkiego rodzaju kluseczków używały wasze mamy i babcie. Ludzka wyobraźnia nie zna jednak granic. W „warunkach bojowych” wielu z was stosowało zapewne alternatywne metody odcedzania.

Do najpopularniejszych z nich na pewno zalicza się patent z pokrywką. Trik stary jak świat. Wykorzystywany przez studentów i inne osoby cierpiące na braki w wyposażeniu kuchni. Dla porządku przypomnijmy, że chodzi po prostu o wylewanie wody po makaronie przez małą szczelinę między  garnkiem a pokrywką.

Jak sprytnie odcedzić makaron?

Poniekąd właśnie tę metodę zawiera w sobie niecodzienny trik pewnej matki czworga dzieci z Ameryki. Niejaka Shannon Doherty prowadzi swój własny poradnik ze sprytnymi radami kulinarnymi w portalu TikTok.

W jednym ze swoich krótkich filmików zaradna Amerykanka zadziwiła sposobem odcedzania makaronu. Spójrzcie sami:

@athomewithshannon

How was I doing this wrong my whole life? This was one of those LIFE HACKS that I use EVERY DAY! #hack #lifehacks #learnontiktok #hacks #lifehack

♬ Ultimate life hacks - Kelly - The Life Bath

Przyznajemy się – sami byśmy na to nie wpadli. Wystarczy, że włożycie cedzak do garnka z nieodcedzonym makaronem.

Zobacz także:

Kiedy sztuczka z cedzakiem może nie wyjść?

A dalej – sprawa jest już prosta. Wystarczy przechylić garnek, makaron pozostanie w środku, a woda znajdzie się w zlewie. Oczywiście wszystko bez żadnych strat w zlewozmywaku. Sztuczka wygląda naprawdę efektownie i jest skuteczna, ale pod pewnymi warunkami.

Po pierwsze konieczne jest posiadanie garnka i cedzaka pasujących do siebie rozmiarami. Po drugie trik nie uda się, jeśli w garnku jest za dużo wody i makaronu. Bez tego niestety będzie można zapomnieć o tego typu trikach. A czy wy zdecydujecie się na tego typu odcedzanie?