Poniedziałkowy poranek 25 marca niektórzy klienci Biedronki zapamiętają na długo. Biedronkowi łowcy promocji znaleźli w wielu marketach popularnej sieci sklepów spożywczych prawdziwą żyłę złota. 

Rzut oka na rachunki zamieszczane przez internautów robi wrażenie – przy końcowej cenie 15,19 zł, klienci miewali naliczone rabaty nawet w wysokości 199,43 zł!

Jak to możliwe? Otóż najprawdopodobniej w wyniku pomyłki sieć wprowadziła promocyjną cenę 3,99 zł/kg za pistacje. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cena kilograma tych orzechów oscyluje zwykle wokół 50 zł/kg, a ewentualną promocją miała być raczej cena 39,99 zł/kg.

Sieć Biedronka nie wystosowała dotąd w tej sprawie żadnego komunikatu, ale wiele wskazuje na to, że mogła to być prosta pomyłka pracowników sklepu pracujących nad cenami i rabatami w całej sieci. Wystarczyło przesunąć przecinek w lewo o jedno miejsce, a lawina ruszyła…

Zobacz także:

Błąd w cenie pistacji w Biedronce

Internet lotem błyskawicy obiegły relacje i zdjęcia zadowolonych klientów z całej Polski, co wskazuje na to, że błąd dotyczył dużej liczby placówek (być może wszystkich) dyskontów należących do portugalskiego koncernu Jeronimo Martins. 

Niektórzy, tak jak już wspominaliśmy, chwalili się wysokością naliczonego rabatu, inni pokazywali „łupy” i zapasy w postaci kilkunastokilogramowych worków z charakterystycznymi zielonymi orzechami.

Pistacjowe eldorado nie potrwało jednak w Biedronce zbyt długo. Z tego co wynika z relacji internautów, już po godzinie 9.30 w poniedziałkowy poranek było już po wszystkim, a „pistacjowy” błąd został naprawiony.

Do czego wykorzystać pistacje?

Dla tych, którzy zdołali „obłowić” się na „łupach” w Biedronce, mamy bardzo dobre wiadomości. Nie od dziś wiadomo, że pistacje to bardzo wartościowe dla organizmu orzechy. Zawierają kwasy omega-3, kwas foliowy i pozytywnie wpływają na poziom cholesterolu.

Zielone pistacje można nie tylko chrupać dla zdrowia, ale także da się z nich przyrządzić wiele smacznych potraw, a zwłaszcza deserów. Idąc tropami włoskiej kuchni warto wykorzystywać te wspaniałe orzeszki do przygotowania słodkich past do smarowania pieczywa, czy do takich pysznych smakołyków jak wszelkiego rodzaju ciasta, torty czy tiramisu.