Zrogowaciały naskórek na stopach? To warzywo je uratuje, wystarczy, że potrzecie nim pięty
Flickr
Newsy

Zrogowaciały naskórek na stopach? To warzywo je uratuje. Wystarczy, że potrzecie nim pięty

Zrogowaciały naskórek na piętach i odciski to wątpliwa ozdoba. Jednak wiele osób ma z tym problem. Zobaczcie, jak sobie z nim poradzić wykorzystując pewne warzywo. 

Zrogowaciały naskórek to problem estetyczny, szczególnie uwidoczniony w okresie lata. Klapki czy sandały obnażają wszelkie niedoskonałości stóp. Warto dbać o tę część ciała nie tylko w okresie upałów, lecz przez cały rok. 

Cebula i jej wykorzystanie w kosmetyce stóp 

Cebulę można znaleźć w domowej spiżarni, chyba o każdej porze roku. Panie domu już wiedzą, że przydatna jest nie tylko do gotowania.   

Pisaliśmy już o tym, że cebula może okazać się sprzymierzeńcem w walce z dość wstydliwą i kłopotliwą dolegliwością. To sprytny, domowy patent na brzydki zapach stóp. Zawarte w niej związki bakteriobójcze efektywnie pomagają zwalczyć tego typu dolegliwość. 

Cebula okazuje się również być wspaniałym kosmetykiem do pedicure. Musicie jedynie przekroić ją na pół i wmasować starannie w stopy lub pokroić w plastry i włożyć w skarpetki, które macie na nogach. Taki cebulowy okład pozostawcie na stopach na minimum 20 minut. Po tym czasie stwardniały naskórek odejdzie bez problemu. 

Cebula z białym octem to skuteczny sposób na uporczywe modzele 

Zmiękczające i antybakteryjne właściwości cebuli już znacie. Jeżeli połączycie ją z białym octem, to stworzycie mieszankę, której żaden odcisk się nie oprze. 

Kwas octowy w tym duecie będzie pracował jak najlepsza kosmetyczka. Zmiękczy skórę tak, by łatwością dała się usunąć, pomoże również uregulować jej pH i zadziała przeciwgrzybiczo. 

Zobacz także
Nietypowy sposób na pozbycie się zapachu krojonej cebuli. Znaliście ten patent?

Nietypowy sposób na pozbycie się zapachu krojonej cebuli z dłoni. Znaliście ten patent?

Jak zrobić ocet jabłkowy? To prostsze, niż się wydaje

Jak zrobić ocet jabłkowy? To prostsze, niż się wydaje

Przepis na okład z cebuli i białego octu 

Składniki 

 • 1 cebula 

 • 0,5 szklanki białego octu  

Potrzebne akcesoria 

 • folia spożywcza 

 • bawełniana wata 

 • stare skarpetki 

 • pumeks 

Sposób przygotowania i użycia: 

 1. Umyjcie cebulę, a ocet wlejcie do czystego pojemnika.
 2. Pokrójcie 3 plasterki cebuli i zanurzcie je w pojemniku z octem. Należy moczyć je w ten sposób przez przynajmniej kilka godzin. 
 3. Nasączcie płynem bawełnianą watę i nałóżcie ją w miejscu, w którym występują modzele.  
 4. Owińcie stopy folią spożywczą zabezpieczając okład. Następnie włóżcie skarpetki, aby zapobiec przesuwaniu się folii i zaplamieniu przez mieszankę. 
 5. Okłady z cebuli i octu stosujcie na noc. Im dłużej modzele na stopach mają kontakt z miksturą, tym lepsze będą wyniki. 
 6. Po przebudzeniu umyjcie nogi mydłem i wodą i zeskrobcie uporczywy, zrogowaciały naskórek.  

Źródło: onet.pl, krokdozdrowia.com 

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA