Bartłomiej Topa
Ons.pl, Facebook
Newsy

Znany aktor pokazał zdeformowaną twarz. Fani zamarli

Blady strach padł na fanów Bartłomieja Topy. Zobaczcie sami zdjęcie aktora z nienaturalnie zdeformowaną twarzą.

O co tutaj chodzi? Nie jest to efekt użądlenia pszczoły, alergii pokarmowej ani żaden żart.  Bartłomiej Topa to ceniony przez widzów aktor znany choćby z ról w „Weselu” i „Drogówce” Wojciecha Smarzowskiego, a także ostatnio w serialu „Król”.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Nowa rola Topy

Tym razem podjął się dość nietypowego zadania aktorskiego. A właściwie posłużył jako model. Jego twarz została celowo ucharakteryzowana wydatną sztuczną opuchlizną. Sparaliżowana do połowy twarz robi wrażenie. Spójrzcie na to zdjęcie:

O co tutaj chodzi?

To nie nowy „makijaż” do kolejnego filmu Bartłomieja Topy. Tym razem chodzi o coś więcej. Aktor wziął udział w kampanii społecznej stowarzyszenia „Pięknie puchnę”, która zwiększa świadomość społeczną na temat wrodzonego obrzęku naczyniowego.

Choroba ta, zwana także w skrócie HAE to rzadki stan, który w Polsce dotyka dość niewiele osób. Według danych sprzed kilku lat, obecnie na to schorzenie choruje około 350 osób. Symptomy obrzęku mogą być różne – to znaczy, że chorzy mogą mieć i jeszcze większe i nieco mniejsze opuchlizny niż ucharakteryzowany Topa.

Czym jest HAE?

HAE to jednak nie tylko sama spuchnięta od czasu do czasu twarz. To także niezwykle bolesne napady bólu na całym ciele podczas pojawiania się opuchlizny. Pacjentki ze stwierdzonym obrzękiem naczyniowym zgodnie uznają, że ból przy powstawaniu opuchlizny można porównać tylko z bólem towarzyszącym porodowi. 

Obrzęk naczyniowy może przebiegać różnie u różnych osób. To wszystko sprawia, że choroba staje się niezwykle trudna do prawidłowego zdiagnozowania. Najgorsze w niej jest to, że objawy pojawiają się zupełnie niespodziewanie, w najgorszych momentach dla chorujących.

Bartłomiej Topa zaangażował się w akcję zatytułowaną „Walczyć o oddech. Wytrzymać ból”. Tak komentował swoją pierwszą styczność z HAE:

– Wielokrotnie byłem charakteryzowany, ale tak duża charakteryzacja to dla mnie nowość. Mogę sobie tylko wyobrazić, co przeżywają osoby cierpiące na HAE. To musi być wielki stres, czekać, aż tak się spuchnie – mówił aktor w spocie wyemitowanym przez fundację „Pięknie puchnę”.

Aktor podjął się współpracy ze stowarzyszeniem w jednym celu. Niezwykle potrzebne jest bowiem zwiększenie świadomości Polaków o istnieniu tej choroby – tylko w ten sposób potencjalni pacjenci będą mogli zostać odpowiednio szybko zdiagnozowani.

 

Tadeusz z "M jak miłość" zrzucił 20 kg i nie mówi ostatniego słowa. "Ja mam dla kogo żyć"
ONS.pl, bartlomiej_nowosielski/Instagram
Newsy
Tadeusz z „M jak miłość" zrzucił 20 kg i nie mówi ostatniego słowa. „Ja mam dla kogo żyć"
Niezwykła metamorfoza Bartłomieja Nowosielskiego robi wrażenie. Aktor zapowiada, że to jeszcze nie koniec.

Niebywałe metamorfozy znanych i lubianych gwiazd ekranu zachwycają za każdym razem. Trzeba mieć w sobie bardzo dużo determinacji, samozaparcia i dyscypliny, by z sukcesem zmienić nawyki i odmienić swoją sylwetkę. Powody mogą być różne - na przykład zdrowie albo po prostu wewnętrzna chęć zmian. A jak było w przypadku Bartłomieja Nowosielskiego? Aktor znany z roli Tadeusza w „M jak miłość” opowiedział w „Pytaniu na śniadanie” o swojej walce z kilogramami.  Jak schudł Bartłomiej Nowosielski? Przemiana Bartka jest naprawdę imponująca. W „Pytaniu na śniadanie” aktor opowiedział koleżance z planu, Katarzynie Cichopek, o tym, jak się odchudzał. Łatwo nie było - Bartek zaczynał od rekordowej wagi 160 kg. Przyznał, że nie uprawiał wcześniej żadnego sportu, a do tego nie jadał regularnie. W końcu praca aktora jest bardzo wymagająca i trudno w takim przypadku o stałe pory posiłków. Niestety, przez taki tryb życia kilogramów przybywało. W końcu Bartek podjął decyzję o zmianie nawyków i podjęciu walki z nadwagą. Jak się okazuje, pierwsze 7 kg aktor zrzucił sam, jednak później skorzystał z pomocy lekarzy i poddał się zabiegowi bariatrycznemu.  – W skali naszych zabiegów bariatrycznych ten konkretny zabieg jest najbezpieczniejszy. Polega na tym, że bez nacinania, otwierania brzucha, robi się zaszycie żołądka i zmniejszenie jego objętości. To jest odwracalna metoda, nie zmieniamy anatomii pacjenta – opowiedział lekarz w „Pytaniu na śniadanie”. Specjalista dodał, że Bartek po operacji jest pod stałą opieką dietetyka, a także fizjoterapeuty.  Bartłomiej Nowosielski o swojej metamorfozie  Zabieg bariatryczny to jednak dopiero połowa sukcesu. Konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych i nauka jedzenia mniejszych porcji.  – Jem...

Marcin Rogacewicz grał "W na dobre i na złe" teraz pracuje w warzywniaku żeby wyżywić rodzinę
ONS.pl, Adobe Stock
Newsy
Marcin Rogacewicz grał „Na dobre i na złe”, a teraz pracuje w warzywniaku żeby wyżywić rodzinę
Pandemia koronawirusa przyniosła zmiany, które trwają do dziś. Niektórzy z jej powodu zmienili całe swoje życie. Jak ten aktor.

Już prawie zapomnieliśmy o pandemii ze ścisłym lockdownem. Został wprowadzony na wiosnę 2020 roku i spowodował zamknięcie hoteli, restauracji, a także kin i teatrów. Polacy zostali w domach i zaczęli pracować zdalnie, dzieci objęto zdalną nauką. To czas, który odbił się szczególnie mocno na przedstawicielach niektórych zawodów. Należą do nich aktorzy. Aktor, który musi wyżywić 6 – osobową rodzinę Marcin Rogacewicz przez 10 lat grał doktora Zapałę w telenoweli „Na dobre i na złe”. Mogliście go zobaczyć także w serialach „Przyjaciółki”, „Na Wspólnej”, „Korona Królów” czy „Tatuśkowie”. Swój talent muzyczny zaprezentował w show telewizyjnym „Twoja twarz brzmi znajomo”... A potem przyszedł lockdown i wielkie spowolnienie w świecie artystycznym. Mężczyzna, który ma na utrzymaniu 6 osób, w tym troje małych dzieci, nie mógł sobie pozwolić na dalsze czekanie na nie nadchodzące propozycje ról. Uznał, że przyszedł czas na zmianę swojego zawodowego życia i otworzył… warzywniak. Opowiedział o tym w rozmowie dla magazynu „Rewia”: - Marzenie o własnym miejscu, w którym mógłbym sprzedawać owoce i warzywa, tak ukochane przeze mnie i moją rodzinę, dojrzewało we mnie niczym zasiane ziarenko. - Teraz, po wielu latach pracy w zawodzie, spełniony w roli aktora, dotknięty pandemią, ale i wzbogacony nią o przemyślenia dotyczące tego, co w życiu ważne, dzięki wsparciu osób mi najbliższych i serdecznych, zaczynam realizację tego marzenia. Sklep z warzywami nazwał „U aktora”. Mieści się na warszawskim Muranowie, w rejonie znanym z filmowej adaptacji powieści Poli Gojawiczyńskiej „Dziewczęta z Nowolipek”,  czyli...

Bartłomiej M. odszedł z polityki, schudł i znów popadł w tarapaty… Poszło o nielegalny handel wódką
Adobe Stock/ONS.pl
Newsy
Bartłomiej M. odszedł z polityki, schudł i znów popadł w tarapaty… Poszło o nielegalny handel wódką
Kolejna afera z Bartłomiejem M. w roli głównej... Tym razem były współpracownik podpadł prokuraturze swoją działalnością pozapolityczną.

Już od 30 lat Kazik Staszewski śpiewa na koncertach o producentach wódki, że:  „im tylko o to chodzi, abyś sam sobie szkodził”.  W tym przypadku wypada przyznać, że sytuacja się odwróciła, a producent wódki w końcu zaszkodził sobie sam. Nie trafiło na byle kogo. Nieszczęsnym biznesmenem okazał się Bartłomiej M. Niegdyś bliski protegowany ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicz, były rzecznik tego resortu, postanowił wejść na rynek destylatów. Jak przebiegała kariera Bartłomieja M.? Produkcja wódki o nośnej nazwie „Misiewiczówka” miała być dla Bartłomieja M. oddechem od ciężki chwil, które 31-latek przeżył kilka lat temu w polityce. Człowiek do zadań specjalnych Macierewicza przemknął przez polską scenę polityczną jak meteor. Przebojowy i dynamiczny współpracownik ministra szybko znalazł się na cenzurowanym. Po wykryciu nieprawidłowości za czasów jego działalności w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, 31-latek wylądował nawet w areszcie. Odsiadka być może pomogła mu nawet w zrzuceniu ponadprogramowych kilogramów. Złośliwi powiadali nawet, że Bartłomiej M. zmieniał dietę z… „pudłowej” na pudełkową. Ostatecznie były polityk zrzucił balast w postaci aż 43 kg! Przyznajmy - to wyczyn naprawdę godny pochwały bez względu na okoliczności. W jakie problemy tym razem popadł Bartłomiej M. Tyle pozytywów. Wygląda na to, że Bartłomiej M. ma nietypową zdolność do przyciągania problemów jak magnes. Tym razem okazało się, że jego najnowszy interes polegający na wypuszczeniu na rynek własnej wódki , jest nie do końca legalny.         Wyświetl ten post na Instagramie.        ...

54-letni Bartłomiej Topa zachwala dietę pudełkowa: „Dostaję pudła z gotowym jedzeniem i jestem zachwycony”
ONS.pl
Newsy
Bartłomiej Topa zachwala dietę pudełkową: „Dostaję pudła z gotowym jedzeniem i jestem zachwycony”
Aktor Bartłomiej Topa wygląda świetnie, jak na swój wiek. Jak on to robi? Czy to zasługa diety pudełkowej?

Bartłomiej Topa nawet w wieku 54 lat zachwyca doskonałą formą. Jesteście ciekawi, w czym tkwi sekret jego diety? Kim jest Bartłomiej Topa? Bartłomiej Topa urodził się w 1967 roku w Nowym Targu. To polski aktor filmowy, teatralny oraz producent filmowy. W 1991 roku Topa ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Największa sławę przyniosły mu role w takich produkcjach jak: „Listopad", „Trzy kolory. Biały", „Wrony", „Wesele" czy „Boisko bezdomnych". Zagrał też w takich serialach jak: „Hela w opałach", „Agentki", „39 i pół", „Ojciec Mateusz" czy „Drogówka". Topa był mężem malarki Agaty Rogalskiej, z którą doczekał się syna. Obecnie jest w związku z prawniczką Gabrielą Mierzwiak, z którą wychowuje dwie córeczki bliźniaczki. Ukochana aktora ma również dwie adoptowane córki: 11-letnią Nadię oraz 16-letnią Idę. Jak aktor na co dzień o siebie dba?         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez bartłomiej topa (@bartlomiej.topa.official) Sekret diety Bartłomieja Topy Batłomiej Topa wygląda świetnie jak na swój wiek. Na pierwszy rzut oka wiele osób daje mu co najmniej kilka lat mniej niż ma w rzeczywistości. Aktor od lat jest zagorzałym wegetarianinem. Jak wygląda jego sposób odżywiania? Okazuje się, że Topa korzysta z diety pudełkowej. To wygodny sposób żywienia, który umożliwia dobranie indywidualnego...