Zapalcie w kuchni świecę i poczekajcie. Dzięki tej sztuczce szybko pozbędziecie się owocówek
AdobeStock
Newsy

Chcecie pozbyć się z domu muszek owocówek? Zróbcie tę 1 rzecz i zapalcie w kuchni świecę

Tego sposobu na muszki owocówki jeszcze nie znaliście - szybko poradzicie sobie z uciążliwym problemem.

Muszki owocówki to zmora w niemal każdej kuchni, gdy tylko na zewnątrz zrobi się nieco cieplej. Zwabione zapachem dojrzałych owoców, a nawet wina, owocówki szybko pojawiają się chmarami w domach i mieszkaniach. Czy wiecie, jak można sobie z nimi poradzić? Poznajcie ciekawy sposób na pozbycie się tych owadów - potrzebna wam będzie… świeca i trochę cierpliwości. 

Trik ze świeczką na muszki owocówki

Owocówki uwielbiają zapach dojrzałych, a wręcz przejrzałych i fermentujących owoców. Można wręcz powiedzieć z przymrużeniem oka, że te owady to nieźli alkoholicy! Lubią też zapach otwartego wina. Możecie wykorzystać ich słabość do owoców przeciwko nim, do czego przyda się wam świeca. 

Ustawcie świecę na talerzyku i wlejcie na niego odrobinę czegoś słodkiego - na przykład wyciśnięty sok z dojrzałej brzoskwini, kawałki lekko już gnijących truskawek czy innych owoców, które będą przynętą na owocówki.

Wieczorem zapalcie świecę i postawcie ją w bezpiecznym miejscu w kuchni, blisko owoców, na których żerują muszki. Zgaście światło i poczekajcie - zwabione jasnym płomieniem oraz nęcącym zapachem owady będą latać blisko świecy. W efekcie większość muszek spali się od latania zbyt blisko płomienia lub utopią się w słodkim soku na talerzyku. 

Uważajcie, w jaki miejscu stawiacie świecę - przypilnujcie, by powierzchnia była stabilna oraz aby nad świecą nie znajdowało się nic, co mogłoby się zapalić. 

Zobacz także
Sprawdzony sposób na muszki owocówki. Pomoże produkt, którego używacie codziennie

Sprawdzony sposób na muszki owocówki. Pomoże produkt z kuchni, którego używacie codziennie

Jak najlepiej odstraszyć mole spożywcze? Skórka od tego owocu załatwia sprawę

Jak najlepiej odstraszyć mole spożywcze? Skórka od tego owocu załatwia sprawę

Jak poradzić sobie z muszkami owocówkami?

Owocówki przylatują do domu z zewnątrz, jednak często sami przynosimy je ze sklepu. Owady te składają jaja na owocach i wylęgają się już w naszych kuchniach. By ograniczyć ryzyko wystąpienia plagi owocówek, stosujcie się do tych zasad:

  • kupujcie tyle owoców, ile jesteście w stanie zjeść - leżące w kuchni i psujące się owoce natychmiast zwabią całe chmary owocówek

  • butelki po sokach, ale także piwie i winie zakręcajcie szczelnie i wyrzucajcie od razu do zamykanego pojemnika na śmieci - muszki owocówki bardzo lubią słodki smak soków i alkoholu

  • zainwestujcie w zamykany kosz na śmieci, a odpadki wyrzucajcie regularnie - szczególnie latem, w ciepłe i upalne dni.

Źródło: gazeta.pl

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA