Kurdej Szatan z dziećmi afrykańskimi
ONS, Adobe Stock
Newsy

Zanzibarskie dzieci nie mają co jeść, a Barbara Kurdej -Szatan reklamuje na ich tle luksusowy wózek. Przesadziła?

Burza wokół zdjęć Barbary Kurdej-Szatan z afrykańskich wakacji. Aktorka wzbudziła oburzenie swoją reklamą wózka na plaży. A wszystko to w towarzystwie biednych, małych tubylców...
Hubert Rój
styczeń 12, 2021

Wydawać by się mogło, że słoneczny Zanzibar to raj dla ziemi. Nic bardziej mylnego. Mieszkańcy tego zakątka świata nie mają lekkiego życia. Zwłaszcza w dobie koronawirusa.

Zanzibar, będący częścią Tanzanii, jest popularnym miejscem wycieczek dla bogatych Europejczyków. Na przykład takich jak Barbara Kurdej-Szatan, która karierę w naszym kraju zrobiła grając w reklamach sieci komórkowej.

Tanzania i bez pandemii COVID-19 zaliczana była do najbiedniejszych krajów na świecie. Turystyka stanowi dla tego kraju ważną gałąź gospodarki – wybuch epidemii uderzył w tamtejsze społeczeństwo jeszcze mocniej.

Kasia gotuje z Polki.pl - Ciasto marchewkowe z orzechowym kremem

Kurdej-Szatan na wczasach

Wpływy z turystyki zmalały, ale to nie jedyny kłopot mieszkańców wyspy Zanzibar i całej Tanzanii. Niepokoje polityczne, zagrożenie terrorystyczne, czy wreszcie bieda, a nawet głód. Tak wygląda codzienność mieszkańców państwa położonego w Afryce środkowowschodniej.

Niewiele z tego robi nasza Barbara Kurdej-Szatan. Gwiazdka seriali i reklam znad Wisły, wyjechała w tym trudnym czasie dla Afrykanów na wczasy.

Podczas zabawy na plaży i w rajskiej dziczy, celebrytka nie omieszkała wypełnić obowiązków reklamowych. Bądź co bądź, to właśnie rola w reklamie dała jej rozpoznawalność.

Tym razem przedmiotem reklamy nie były telefony komórkowe ani pakiety rozmów, a luksusowy wózek dziecięcy. Basia to przecież świeżo upieczona mama.

"Afera wózkowa"

Kurdej-Szatan postanowiła zapozować z imponującym sprzętem. Sęk w tym, że przy wózku spacerują biedne zanzibarskie dzieci.

Jak by tego było mało, 35-letnia gwiazda w opisie zdjęcia dodała, że jej syn „jeździł jak król” otoczony wianuszkiem czarnoskórych maluchów.
Wcześniej zapewniała, że podoba jej się miejscowa filozofia życia „hakuna matata”…

Skojarzenia internautów były jednoznaczne. Na Basię spadły gromy.
Na wierzch wyszedł brak wiedzy aktorki o realiach życia tamtejszych ludzi i o ich problemach.

Poziom głodu w Tanzanii jest niewyobrażalny. Szczególnie dotyczy to obszarów wiejskich. Niedożywienie, niedowaga, zahamowany wzrost – to utrapienia najmłodszych Tanzańczyków.

Zobaczcie tymczasem, jak bawiła się na plaży w tym biednym kraju polska aktorka...

 

 

Komentarze
Zenek Martyniuk i sylwester
Ons.pl, Adobe Stock
Newsy Sylwestrowy dramat Zenka Martyniuka. Zakąski już gotowe, tymczasem artysta...
Koncerty, gale, filmy – życie Zenka Martyniuka w ostatnich latach nabrało rozpędu. Niespodziewane wyhamowanie nastąpi podczas tegorocznego Sylwestra.
Hubert Rój
grudzień 31, 2020

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. To staropolskie powiedzenie wszyscy znamy bardzo dobrze. Na pewno nie jest ono obce także Zenkowi Martyniukowi. Wokalista zespołu Akcent przyzwyczaił się ostatnio do wyjątkowych honorów. Odkąd jego muzyka trafiła do głównego nurtu, artysta disco-polo nie schodzi z czołówek gazet i z ekranów telewizyjnych. Zwierzenia Zenka Zenek z wyczuwalnym żalem zwierzył się mediom, że w tym roku nie będzie gwiazdą numer 1 na Sylwestrze Marzeń z Dwójką w TVP. Zgodnie z wytycznymi reżysera imprezy, Martyniuk wykona kilka znanych szlagierów. Obok niego na scenie nie zabraknie innych gwiazd muzyki tanecznej. Martyniuk przyznał z goryczą, że nie może niestety wypełnić całego czasu antenowego w państwowej telewizji podczas tej wyjątkowej nocy. Zenek nie będzie grał przecież sam! Sylwester w rytmach disco Będzie Marcin Miller z zespołem Boys i ich sztandarowym przebojem „Jesteś szalona”. Nie zabraknie także Radka Liszowskiego z zespołu Weekend. Ta grupa na pewno ucieszy telewidzów hitem sprzed kilku lat pt. „Ona tańczy dla mnie”. Oprócz zespołów discopolowych, na dwójkowej scenie wystąpią także inne gwiazdy. Będą ulubienice młodszej publiczności, czyli Roksana Węgiel, a także Viki Gabor, które oczarowały nas na Eurowizji Junior. Starsze pokolenie będzie reprezentowała legenda muzyki czeskiej, czyli słynna Helena Vondrackova. Pytanie co na to Maryla Rodowicz, której wyjątkowo tym razem zabraknie podczas sylwestrowej zabawy… Tegoroczna zabawa sylwestrowa na ekranach telewizji będzie zupełnie inna niż do tej pory. Przyzwyczailiśmy się do wielotysięcznych imprez plenerowych. Na nich fajerwerki, roześmiane twarze i zabawa w rytmach polskich i zagranicznych hitów. Tym razem będzie inaczej. Bez publiczności, w pandemicznym...

Przeczytaj
Marzena Kipiel-Sztuka
ONS
Newsy Gwiazda „Kiepskich” smutno przyznaje: „Nie mam na święta”. Musi pożyczyć pieniądze od…
Słynna Halinka z "Kiepskich" narzeka na swoją sytuację materialną. Aktorka dołączyła do gwiazd, które ucierpiały na fali koronawirusa.
Aleksandra Jaworska
grudzień 17, 2020

COVID-19 wywrócił nasze życie do góry nogami. Zamiast cieszyć się i korzystać z życia, siedzimy w domu i liczymy oszczędności. Szczególnie oberwało się branży artystycznej. Koronawirus przeszkodą dla całej branży artystycznej Pandemia na przestrzeni niecałego roku pokazała, od jak wielu rzeczy zależne jest ludzkie życie. Obostrzenia zmieniły naszą rzeczywistość nie do poznania. Do sklepu chodzimy w maseczkach, zachowujemy odstępy w kolejach i nie możemy korzystać z wydarzeń kulturalnych. Teatry i kina na razie pozostają w uśpieniu. Artyści nie mają jak zarabiać. Spektakle teatralne zostały odwołane, a branża artystyczna dosłownie stoi w miejscu. Wiele biznesów zostało postawionych przed faktem dokonanym. Aktorzy, piosenkarze i twórcy kabaretu, nie mają gdzie i dla kogo pracować. Gwiazda serialu od lat wspiera akcje charytatywne Marzena Kipiel-Sztuka jest absolwentką Technikum Budowlanego w Legnicy oraz magistrem zarządzania zasobami ludzkimi. Na karierę aktorską zdecydowała się po wielu doświadczeniach zawodowych, które wcale nie były związane z aktorstwem. Przykładowo, pełniła funkcję suflera w Teatrze w Gnieźnie. Przed zagraniem w serialu  Świat według Kiepskich , Kipiel-Sztuka przez pół roku śpiewała w Omanie, a wcześniej pracowała jako sprzątaczka w Monachium. Koncertuje z autorskim repertuarem pod nazwą Życie nie jest kiepskie. Od lat wspiera tez akcje charytatywne organizowane przez policję z rodzinnej Legnicy. Marzena Kipiel-Sztuka pożycza pieniądze od znajomych Jak donoszą portale internetowe, gwiazda serialu Świat według Kiepskich ucierpiała przez COVID-19. Aktorka niejednokrotnie przypomina o swojej trudnej sytuacji finansowej, która zmusza ją do zrobienia w tym roku bardzo skromnych świąt.  Pandemia pozbawiła ją możliwości zarabiania pieniędzy i...

Przeczytaj