Zablokowała kolejkę w Biedronce na 10 minut. Nigdy nie róbcie tego przy kasie samoobsługowej
Wikipedia commons
Newsy

Zablokowała kolejkę w Biedronce na 10 minut. Nigdy nie róbcie tego przy kasie samoobsługowej

Jak nie postępować z kupowaniem pieczywa w Biedronkach z kasami samoobsługowymi? Poznajcie historię naszej redakcyjnej koleżanki

Przygoda, która przydarzyła się niedawno naszej redakcyjnej koleżance, mogła przytrafić się każdemu z was w dowolnej Biedronce z kasami samoobsługowymi.

Na pewno dobrze już poznaliście plusy i minusy korzystania z tego typu rozwiązania. Przy kasach samoobsługowych z reguły czeka mniej klientów, czas oczekiwania jest więc naturalnie krótszy.

Do zalet korzystania z takich kas wielu z was na pewno zaliczy pewność  co do właściwego nabicia na kasę poszczególnych produktów. W tym miejscu dochodzimy jednak do punktu, gdzie mogą pojawić się schody…

Magda Gessler odpowiada na pytania

Co się dzieje po pomyłce na kasie samoobsługowej w Biedronce?

O co chodzi? Wiele trudności potrafi przysporzyć „skasowanie” produktów pozbawionych kodu kreskowego. Wielu z was na pewno miało „przeboje” przy kasie samoobsługowej z marchewką, ziemniakami, czy jabłkami.

Nierzadko zdarza się, że kategorie warzyw czy owoców na kasie niewiele się od siebie różnią. Ciąg dalszy jest już wiadomy. Czerwona lampka nad kasa i interwencja kasjera, który musi wyjaśnić nieporozumienie, wykasować błąd i pozwolić klientowi na dokończenie zakupów.

Niekiedy klientom brakuje jednak cierpliwości. Tak było w przypadku naszej koleżanki, która postanowiła kupić w jednej z placówek Biedronki bułki na kanapki.

Niewiele myśląc zapakowała dwa różnego rodzaju wypieki o tej samej cenie, ale różnej wadze do jednej papierowej torebki – tak miało być bardziej ekologicznie, po co w końcu marnować kilku siatek foliowych na dwie małe bułeczki? Za chwilę zatem pomaszerowała do punktu kas. Po odstaniu swojego w kolejce ruszyła do nabijania produktów na kasie.

Zobacz także
Skasowała przy kasie mandarynki jako grejpfruty. Teraz grozi jej nawet do 8 lat więzienia

Skasowała przy kasie mandarynki jako grejpfruty. Teraz grozi jej nawet do 8 lat więzienia

kasa

Wiedzieliście, że samoobsługowe kasy w Biedronce mają 4 ukryte funkcje? Jak z nich skorzystać?

Czy można włożyć różne bułki do jednej siatki w Biedronce?

I tutaj przydarzyło się coś, czego na pewno się nie spodziewała. Nasza koleżanka położyła na wadze dwie bułki, po czym „nabiła” na kasie tylko jedną, chcąc zadeklarować zakup drugiej innej bułeczki za moment. W tym momencie figla wycięła jej waga – czerwona lampka zaświeciła się natychmiast na górze, a z głośnika dobiegł komunikat głoszący o tym, że „zaraz podejdzie asystent”.

Nasza redaktorka poczekała więc na przybycie kasjera, który wytłumaczył jej, że każdy rodzaj pieczywa powinien być pakowany przez klientów do różnych woreczków i siateczek przygotowanych na tę okoliczność przez pracowników.

Na nic nie zdały się wyjaśnienia naszej koleżanki, która utrzymywała, że nie ma sensu marnowanie kolejnych opakowań, które zaraz wylądują na śmietniku. Całość zajęła około 10 minut – na ten cały czas kasa samoobsługowa musiała pozostawać nieczynna dla innych klientów, którzy nie kryli swojego niezadowolenia przeciągającymi się zakupami. Macie na swoim koncie tego typu sytuacje?

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Korzystacie z kas samoobsługowych w Biedronce? O tej praktycznej funkcji jeszcze nie słyszeliście
Ta część kasy samoobsługowej w Biedronce jest dość sprytnie ukryta i mało kto wie o jej zastosowaniu. A jest bardzo praktyczne.

Kasy samoobsługowe w supermarketach stały się w ostatnich latach wybawieniem dla wielu klientów. Dzięki nim można bardzo szybko i wygodnie skanować swoje produkty, bez czekania w kolejkach. Nie brakuje jednak przeciwników takiego rozwiązania którzy uważają, że korzystanie z kas samoobsługowych wcale nie jest szybsze. Niektórzy twierdzą nawet, że sklep powinien udzielać rabatu na zakupy za to, że wyręczamy kasjera przy kasie samoobsługowej! Niezależnie od opinii przeciwników, takie kasy mają się dobrze i pojawiają się w kolejnych supermarketach różnych sieci. Urządzenia te są nieustannie ulepszane, by ich obsługa była jeszcze łatwiejsza i szybsza. Niektóre z nich mają nawet funkcje, o których na pewno nie każdy słyszał. Ukryta funkcja kas samoobsługowych w Biedronce  Gdy następnym razem będziecie robić zakupy w Biedronce i skorzystacie z kasy samoobsługowej, przyjrzyjcie się temu urządzeniu dokładniej. Na dole, pod wagą zauważycie półeczkę z podłużnym otworem, jak w śwince skarbonce. Wiecie, do czego on służy? Pracownicy Biedronki musieli zauważyć, że wielu klientów nie zabiera paragonów ze sobą albo wyrzucają je na podłogę. By temu zaradzić, wymyślono prosty patent - mały kosz na śmieci wbudowany w kasę samoobsługową! Ten podłużny otwór pod wagą służy właśnie do tego, by wrzucić do niego niechciany paragon. Prawda, że ciekawe? Lepiej jednak nie próbujcie tej sztuczki w Lidlu i Kauflandzie. W tych sklepach, by wyjść ze strefy kas samoobsługowych, trzeba przyłożyć kod kreskowy z paragony do czytnika - wówczas otworzą się bramki i będziecie mogli wyjść ze sklepu.  Ciekawe funkcje kas samoobsługowych Kosz na paragony to nie jedyna funkcja kas samoobsługowych, o której mało kto słyszał. Wiedzieliście, co one jeszcze potrafią? zwiększenie głośności - na panelu po lewej stronie jest opcja...

Używacie kas samoobsługowych? Sklepy zastawiły nowoczesne pułapki na nieuczciwych klientów
Wikipedia Commons
Newsy
Ukryta funkcja kasy samoobsługowej w Biedronce, o której nikt głośno nie mówi. Dużo zaoszczędzicie
Jeśli nie chcecie przepłacać na kolejnych zakupach, lepiej poznajcie tę funkcję, w którą wyposażona jest każda kasa samoobsługowa w Biedronce. Mało kto o tym wie, a może się przydać.

Można się spierać, czy kasy samoobsługowe w każdym sklepie funkcjonują doskonale i czy odpowiednio zastępują te tradycyjne. Trzeba jednak przyznać jedno - takie rozwiązanie to duże ułatwienie zarówno dla klientów, jak i obsługi, o czym świadczą długie kolejki do kas samoobsługowych. W ten sposób można szybko zrobić niewielkie zakupy i zaoszczędzić sporo czasu. Niewiele osób jednak wie, że kasy samoobsługowe w sklepach Biedronki mają ukryte pewne funkcje. Jedną z nich koniecznie musicie poznać - pozwoli wam ona sporo zaoszczędzić na kolejnych zakupach.  Jak wyregulować wagę na kasie samoobsługowej w Biedronce? Jak większość urządzeń, również kasy samoobsługowe nie zawsze pracują niezawodnie. Każda z nich wyposażona jest w wagę, która służy do dwóch rzeczy. Po pierwsze, sprawdza ona, czy ciężar zadeklarowanych przez nas produktów zgadza się z rzeczywistością. To pozwala zapobiec ewentualnym oszustwom i kradzieżom. Po drugie, służy ona do ważenia produktów sprzedawanych luzem, czyli owoców i warzyw. I właśnie tutaj przyda się funkcjonalność, o której mało kto wie. Na kasach samoobsługowych Biedronki znajdują się 4 przyciski. Ten znajdujący się najbliżej prawej strony służy do tarowania wagi. Zdarza się bowiem, że nie zawsze jest ona wyzerowana. Przez to ciężar kupowanych przez was owoców lub warzyw wydaje się większy, a wy musicie więcej zapłacić. Wystarczy więc, że przed położeniem tych produktów na kasie wyzerujecie wagę za pomocą przycisku znajdującego się z prawej strony.  @buniosb Wiedzieliście o tym? #ciekawostka ♬ dźwięk oryginalny - BUNIEK Mało znane funkcje kas samoobsługowych Tarowanie wagi to chyba najbardziej użyteczna funkcja kas samoobsługowych w Biedronce, choć potrafią one jeszcze więcej. Drugi przycisk od lewej strony służy do wezwania pracownika - przydatne,...