Ile można pić w kółko ten sam napar na odchudzanie? Jeśli przygotowujecie sobie herbatki na poprawę trawienia, to najlepiej wiecie, że po 2 czy 3 dniach macie ich serdecznie dość. I z reguły na tym kończy się postanowienie picia zdrowotnych naparów. Mamy sposób na usprawnienie odchudzania: pijcie te trzy herbatki na przemian. Nie znudzą się i wzmocnią swoje działanie. 

Jak działają herbatki odchudzające?

W aptekach znajduje się wiele ziół i mieszanek ziół, z których można przygotować napary odchudzające. Większość z nich nie ma właściwości odchudzających, wspomagają jednak proces trawienia, przyspieszają metabolizm oraz pomagają usuwać z organizmu szkodliwe substancje będące wynikiem trawienia.

Ich spożywanie pomaga w odchudzaniu szczególnie wtedy, gdy przyczyną gromadzenia się nadmiernych kilogramów jest spowolniona przemiana materii.

Są też takie mieszanki ziół, które mogą wspierać metabolizm tłuszczów, białek i węglowodanów. Dzięki regularnemu piciu takich naparów, łatwiej utrzymacie prawidłową wagę lub zrzucicie zbędne kilogramy.

Zobacz także:

Te 3 herbatki pijcie na przemian, żeby wzmocnić ich działanie na organizm

Herbatka imbirowa

Wystarczy, że plasterki imbiru zalejecie gorącą wodą. Odstawcie na 10 minut i pijcie letnią.

Jak działa imbir? Pobudza wytwarzanie soków żołądkowych. Zmniejsza nieprzyjemne doznania towarzyszące trawieniu niektórych pokarmów np. wzdęcia. Poprawia też samopoczucie, rozgrzewa organizm i zwiększa odporność. Wspiera pracę układu immunologicznego i łagodzi objawy infekcji.

Herbatka miętowa

Mięta pieprzowa stymuluje wydzielanie żółci i soków żołądkowych. Dzięki temu przyspiesza i ułatwia metabolizm, eliminuje bóle brzucha spowodowane problemami trawiennymi. Napar przygotujecie zalewając świeże lub suszone listki mięty gorącą wodą. Po 5 minutach parzenia herbatka jest gotowa do picia. Najlepiej ją pić po posiłku, żeby uregulować prace układu trawiennego.

Herbatka rumiankowa

Rumianek działa regulująco na pracę układu pokarmowego, wspiera jelita, przyspiesza procesy trawienne i może zapobiegać bólom brzucha. Herbatka, choć jest skuteczna, to działa łagodnie więc można ją bić bez obaw, a że ma przyjemny smak jest lubiana i przez dorosłych i przez dzieci.

Źródło: MSN.pl