Nowy cukier na półkach w Biedronce. Jest tańszy, ale nie pochodzi z Polski
AdobeStock
Newsy

Nowy cukier na półkach w Biedronce. Jest tańszy, ale nie pochodzi z Polski

Za tradycyjny, polski cukier w Biedronce zapłacicie bez promocji prawie 7 zł. To dwukrotnie wyższa cena, niż rok temu. Nowy produkt kosztuje mniej i pochodzi z Portugalii. 

Cukier to bez wątpienia obecnie trudny temat dla wielu osób. Niekończące się podwyżki cen tego produktu, braki na półkach sklepowych i limity sprzedaży zrobiły swoje. Polacy są wyczuleni na cukrowe promocje i chętnie z nich korzystają, więc gdy w Biedronce pojawił się nowy, tańszy cukier, od razu pobiegli do sklepu.

Magda Gessler odpowiada na pytania

Jaki jest nowy cukier w Biedronce? 

Nowy cukier do dyskontu przyjechał wprost ze słonecznej Portugalii. Jest to cukier trzcinowy, rafinowany portugalskiej firmy Sidul. Kosztuje 5,99 zł za kilogram, co oznacza, że jest przynajmniej kilkadziesiąt groszy tańszy od krajowego. Można go kupić w wybranych sklepach sieci Biedronka, gdzie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pojawienie się produktu z Portugalii nie jest żadnym zaskoczeniem dla klientów Biedronki, gdyż już wcześniej sprzedawane były tu artykuły spożywcze pochodzące z tego kraju. 

Zobacz także
Czy brązowy cukier jest zdrowszy od białego? Odpowiedź was zaskoczy

Czy brązowy cukier jest zdrowszy od białego? Odpowiedź was zaskoczy

Tymi przyprawami zastąpicie cukier. Idealne rozwiązanie dla cukrzyków

Tymi przyprawami skutecznie zastąpicie cukier. Idealne rozwiązanie dla cukrzyków 

Dlaczego cukier z Portugalii pojawił się w Biedronce? 

Cukier trzcinowy z Portugalii szybko znika z półek w sklepach Biedronki i niestety zapewne w najbliższym czasie już tam nie powróci. Powodem pojawienia się jego dostawy były braki cukru, których doświadczaliście kilka miesięcy temu. Tak o tej sytuacji mówi, cytowany przez wiadomoscihandlowe.pl Adrian Petruk, kupiec odpowiedzialny m.in. za cukier w sieci Biedronka: 

– Robimy wszystko, aby nasi klienci mogli stale sięgać po niezbędne produkty podstawowej potrzeby. Cukier trzcinowy z Portugalii trafił do sklepów sieci w okresie tegorocznych przejściowych komplikacji związanych z dostępnością cukru białego

Jak zmieniały się ceny polskiego cukru? 

Cukier przez wiele lat był produktem łatwo dostępnym i tanim. Jego cena nie przekraczała 3 zł za kilogram. Rok temu ceny cukru zaczęły ulegać podwyżkom, by obecnie się podwoić. Teraz polski cukier - biały kryształ - kosztuje w sklepach Biedronki nawet 6,99 zł. 

Prognozy dotyczące tego produktu są optymistyczne i zakładają stabilizację ceny. Pojawiające się promocje na polski cukier dają nadzieję nawet na stałe zmniejszenie jego ceny w dłuższym okresie. 

Źródło: businessinsider.pl, wiadomoscihandlowe.pl 

20 lipca Biedronka wprowadziła limit na cukier. 10 kg i do domu
Adobe Stock
Newsy
Biedronka wprowadza limity sprzedaży cukru. Wielu przypomni sobie dawne czasy
Kto poszedł wczoraj do Biedronki, być może zauważył przy półkach z cukrem obowiązujące ograniczenie. O ile oczywiście cukier był. Skąd ta decyzja?

O tym, że w Biedronkach brakuje podstawowych towarów spożywczych, wiecie już z wczorajszego naszego artykułu . Jakby tego było mało, sieć wprowadziła limit na cukier – do 10 kg na jednego klienta na paragon.  W Biedronkach brakuje cukru i innych towarów  W niektórych sklepach Biedronki na terenie całej Polski zauważane są braki różnych towarów spożywczych. Braki dotyczą głównie masła, oleju, mleka, jajek, śmietany i cukru. Jeżeli regularnie zaopatrujecie się w Biedronce i chcecie na przykład upiec ciasto, to możecie mieć z tym problem. W związku z wspomnianymi brakami sieć zaczęła uważniej przyglądać się ich przyczynom. Wczoraj ujawniliśmy, że są to głównie problemy logistyczne. Jednak okazuje się, że nie tylko...  Z Biedronek wywozi się hurtowe ilości cukru  Już od jakiegoś czasu mówi się, że nie tylko osoby prywatne kupują w popularnej sieci. Robią to również firmy. Są to m.in. piekarnie, cukiernie czy restauracje. Kupują cukier i inne potrzebne towary po okazyjnych cenach w hurtowych ilościach.  Potwierdził to w rozmowie z portalem o2.pl Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka:  - Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka - od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie - jednak naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności tego produktu dla wszystkich klientów.  Trudno nie zgodzić się, że cena 3,49 za kg jest ceną atrakcyjną, szczególnie gdy jako firma musicie kupić większą ilość tego produktu. Niemniej takie zakupy pociągają za sobą pewne konsekwencje. Jak poddaje Marcin Hadaj:  - W celu zapewnienia dostępności naszych klientów do jednego z podstawowych...

W Biedronce makrela wędzona 1,79 zł, a chude mielone nawet gratis. Tydzień zaczał się tanio
Adobe Stock
Newsy
W Biedronce makrela wędzona za 1,79 zł, a chude mięso mielone nawet gratis. Tydzień zaczął się tu tanio
Gdy wszystkie ceny rosną, wyjątkowo miło jest widzieć niskie ceny i wysokie promocje. W Biedronce o tym wiedzą, przygotowali więc przyjemne rozpoczęcie tygodnia.

Podczas wysokiej inflacji, producenci i sprzedawcy uciekają się do różnych wybiegów, żeby zatuszować bardzo wysokie ceny produktów. Najprostszym i najpowszechniej spotykanym jest nieprawidłowe oznaczanie cen na półkach. W takim przypadku pamiętajcie, że macie prawo zapłacić przy kasie tę cenę, którą widzieliście na półce. Drugim trikiem jest podawanie cen za małe gramatury np. 100 g, zamiast kilograma. 100 g makreli wędzonej z Biedronki, to jednak inny przypadek. Makrela wędzona za 1,79 zł to nadal tanio. I za 100 g i za kilogram Przykładem ceny podanej za niewielką ilość produktu jest makrela wędzona z Biedronki. Cena 1,79 zł dotyczy opakowania 100 g, a więc niewielkiego. I choć w wielu sklepach cena podana na niską gramaturę wygląda atrakcyjnie, mimo iż produkt jest drogi, to makrela z Biedronki rzeczywiście jest tania. Najłatwiej to zobaczyć, sprawdzając cenę za 1 kg tego produktu. Cena makreli z Biedronki to 17,90 zł za 1 kg. To nadal niewiele jeśli porównacie ją z cenami makreli wędzonej w innych sklepach. My znaleźliśmy makrele w cenach od 19,90 zł do 26 zł za kilogram. Kupując produkty, których cena podana jest za małą gramaturę zawsze pamiętajcie, żeby sprawdzić cenę za kilogram. Sprzedawcy mają obowiązek umieszczać ją w widocznym miejscu. Jeśli jednak nie widzicie jej, zapytajcie w sklepie i dokonujcie zakupu dopiero znając pełną cenę produktu. Tanie mięso w Biedronce. Mielone za pół ceny lub drugie opakowanie gratis „Jedz świeże, kupuj świeże. Świeże mięso w Biedronce” pod takim hasłem Biedronka kompletuje mięsny asortyment w sklepach swojej sieci. W tym tygodniu za połowę ceny kupicie m. in mięso mielone. Chude mięso mielone z szynki wieprzowej 500 g, przy zakupie dwóch opakowań, kosztuje tylko 4,75 zł. Cena została obniżona o 50%, kupując dwa opakowania...

Mega promocje w Biedronce od poniedziałku. Łopatka wieprzowa za 11 zł/kg, arbuz za 5 zł/kg
AdobeStock
Newsy
Mega promocje w Biedronce od poniedziałku. Łopatka wieprzowa za 11 zł/kg, arbuz za 5 zł/kg
Zobaczcie, co teraz można kupić w Biedronce taniej. W promocji są mięsa oraz coś dla łasuchów!

  Rok szkolny się właśnie zakończył, a to oznacza oficjalne rozpoczęcie wakacji! Z tej okazji w Biedronce w tym tygodniu promocje są bardzo orzeźwiające - taniej można kupić arbuza, lody i inne pyszności, które świetnie sprawdzą się w upały. Sprawdźcie oferty Biedronki na ten tydzień. Promocje na owoce i warzywa w Biedronce Owocem, który jednoznacznie kojarzy się z gorącymi, wakacyjnymi dniami jest oczywiście arbuz. Świetnie orzeźwia, gdy za oknem dokucza upał i pomaga nawodnić organizm. Teraz arbuzy kupicie w Biedronce w cenie 4,99 zł za kilogram. Śpieszcie się, ponieważ ta promocja obowiązuje tylko do środy. Tańsze są także brzoskwinie, które teraz kosztują 5,99 zł za kilogram oraz polskie maliny - 4,99 zł za opakowanie 125 g. W dobrej cenie można teraz też kupić melony, które kosztują 6,99 zł za kilogram. A jeśli macie ochotę na zupę gotowaną na młodych warzywach, to wciąż możecie kupić w Biedronce młodą włoszczyznę w cenie 3,99 zł za pęczek (500 g).  Tańsze mięso w Biedronce Warto zajrzeć na dział mięsny, bo w tym tygodniu jest w czym wybierać! Z kartą Moja Biedronka do środy kupicie łopatkę wieprzową bez kości w cenie 10,99 zł za kilogram. Warunkiem skorzystania z promocji jest wydanie minimum 29 złotych na inne produkty w Biedronce. A chude mięso mielone kosztuje tylko 6,99 zł za opakowanie 500 g przy zakupie 3 sztuk. Sprawdźcie, co jeszcze można kupić taniej: Paski z fileta z piersi indyka, 300 g: 9,99 zł/opak. Zestaw obiadowy z indyka: 13,99 zł/kg Mięso mielone z nogi kurczaka Kraina Mięs, 400 g: 7,99 zł/opak. Boczek wieprzowy w plastrach Kraina Mięs, 300 g: 7,99 zł/opak.  Oferty na lody i soki w Biedronce Nie mogło zabraknąć ofert dla łasuchów. Z okazji rozpoczęcia wakacji, w Biedronce taniej kupicie lody i soki. Teraz przy zakupie...

biedronka pensje
AdobeStock
Newsy
W Biedronce pojawiło się coś niesamowitego. Wszyscy na to czekali. Kupicie to za grosze
Nareszcie. Być może część z was wciąż tego za oknami jeszcze nie widzi, ale do Biedronki przyszła już wiosna. A wraz z nią pierwsze, polskie warzywa, czyli wasze ukochane nowalijki!

Wreszcie, po miesiącach pierwszej od dawna srogiej zimy, do sklepów sieci Biedronka zawitały polskie, świeże, noworoczne warzywa. Wszyscy na to czekali, choć może nie wszyscy głośno o tym mówili – niemal dwa miesiące śniegów i mrozów mogło dać w kość. Nic w tym dziwnego, że Polacy są złaknieni pierwszych nowalijek. Jakie promocje na nowalijki i świeże warzywa przygotowała Biedronka? Zacznijmy od podstawowej, absolutnie niezbędnej w kuchni zieleniny – koperek, szczypiorek, natka pietruszki – to wszystko w Biedronce w cenie 1,79 za pęczek. Godna uwagi będzie także przepyszna, idealna do jajecznicy cebula dymka. Za pęczek zapłacicie 2,49 zł. Za jedyne 3,99 zł dostaniecie w swojej najbliższej Biedronce sałatę masłową. Aż prosi się, żeby po raz pierwszy w tym roku przyrządzić ją ze śmietaną! Jeśli mówimy o nowalijkach, to na koniec gwóźdź programu, czyli kojarzące się z przełomem marca i kwietnia rzodkiewki. Przepyszne, czerwone na zewnątrz, a białe jak śnieg w środku warzywa są już w Biedronkach! Za pęczek świeżych rzodkiewek trzeba zapłacić tylko i wyłącznie 0,99 zł. Jakie jeszcze promocje będą w tym tygodniu w Biedronce? Skoro jesteśmy jeszcze przy zielonych warzywach, koniecznie nie przegapcie jeszcze kilku innych ciekawych promocji z Biedronki. Polecamy wam zwrócić uwagę na dostępne w sprzedaży w Biedronce szparagi. Przygotujecie z nich naprawdę ekskluzywne dania – wystarczy, że zapłacicie 9,99 zł za opakowanie 250 g. Oprócz tego, w waszym koszyku powinien się znaleźć zielony brokuł. Skorzystajcie z 50%-owej obniżki i kupcie go w tym tygodniu w Biedronce za 2,99 zł. Skąd bierze się niższa cena warzyw w Biedronce? Świeże polskie owoce i warzywa, to oczko w głowie szefów Biedronki. Właściciele koncernu Jeronimo Martins, stawiają...