Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
ONS.pl
Newsy

Magda Gessler znowu podnosi ceny. Tym razem padło na jagodzianki. W sieci zawrzało 

Temat cen u Magdy Gessler rozpala do czerwoności Polaków już od lat. Nic dziwnego! Wydawać by się mogło, że już wyżej nie można, a jednak można. Tym razem na warsztat podwyżkowy poszły jagodzianki. 

Sezon na jagody w pełni. Któż z was oprze się słodkiej bułce z tymi owocami w środku? To przecież smak lata, smak dzieciństwa. Czasem jednak cena może sprawić, że będziecie się opierać mocniej... 

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler latem 2022? 

Słynna restauratorka przyzwyczaiła już wszystkich do tego, że w jej restauracjach i cukierniach trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Można za to przygotować się na najwybitniejsze doznania smakowe i wysoką jakość. Czy tak jest również tym razem? 

Słynne jagodzianki Magdy Gessler są wypełnione po brzegi owocami. Mało tego. Można wręcz powiedzieć, że owoce są w nich upchane. I nie sposób nie oddać im cukierniczych honorów, za smak, za wygląd, za składniki... i cenę. 

W zeszłym roku jagodzianka u Magdy Gessler w cukierni  „Słodki Słony" kosztowała 18 złotych. W tym roku przyjdzie wam za nią zapłacić aż 23 zł. Musicie się zgodzić, że mimo wszystko całe 5 zł to duża podwyżka na jednej bułce z nadzieniem. 

To chyba najdroższe jagodzianki w stolicy. Przeciętna cena jagodowej bułki z piekarni to około 6 zł. Jednakże to porównanie może wydawać się nie na miejscu, mając na względzie kunszt cukierniczy i składniki w jagodziance doświadczonej restauratorki. Dla rzetelnego porównania podajemy zatem, że w warszawskiej knajpie Piotra Adamczyka  „Stary Dom" kosztują one 15 zł.  

Zobacz także
Ania Bardowska pokazała samodzielnie upieczone jagodzianki. „Chociaż idealne (z wyglądu) nie wyszły”

Ania Bardowska pokazała samodzielnie upieczone jagodzianki: „Chociaż idealne (z wyglądu) nie wyszły”

Przepis na pyszne jagodzianki z kruszonką. Domownicy je pokochają

Przepis na pyszne jagodzianki z kruszonką. Domownicy je pokochają

Opinie dotyczące jagodzianek są podzielone 

W sieci wrze. Opinie są jak zwykle różne. Jedni uważają, że są to jagodzianki prawdziwie wybitne, z dobrych składników, warte swojej ceny. I nawet nie myślą jeść ich gdzie indziej. 

Inni nazywają je „jagodziankami grozy" i twierdzą, że kwota, jaką trzeba za nie zapłacić, jest nie do zaakceptowania. Słusznie zauważają, że w takiej cenie można pozwolić sobie nawet na obiad.  A wy, do którego obozu należycie? 

Źródło: plotek.pl, o2.pl, kobieta.onet.pl 

Magda Gessler odpowiada na pytania

Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
ONS.pl
Newsy
Ile kosztują jagodzianki u Magdy Gessler? Mało kto może sobie na nie pozwolić
Magda Gessler ceni swoją pracę, dlatego taka cena jagodzianek nie powinna nikogo dziwić!

Kto ogląda „Kuchenne rewolucje” ten dobrze wie, że Magda Gessler stawia na jakość składników. U niej nie można gotować byle czego! Właścicielom ratowanych restauracji zawsze każe wyrzucić mrożone produkty, mieszanki przypraw pełne chemii oraz tanie sosy. Wszystko musi być naturalne i dobrej jakości. Dokładnie tak samo jest w restauracjach Magdy Gessler, która nie wyobraża sobie gotowania na tanich zamiennikach. Ale w końcu jakość musi iść w parze z ceną ! Drogocenne jagodzianki Magdy Gessler Bardzo krótki sezon na jagody nie może się obyć bez smacznych jagodzianek! Latem znajdziecie te pyszne bułeczki w każdej cukierni i możecie też przygotować je sami. Nie każdy jest mistrzem wypieków lub po prostu nie ma na to czasu, więc część ludzi decyduje się na kupno gotowych jagodzianek. Jeśli wybieracie się w tym celu do cukierni Magdy Gessler „Słodki Słony”, to lepiej przygotujcie się na większe wydatki! Cena jednej jagodzianki u Magdy Gessler wynosi bowiem aż 18 złotych! Trudno poprzestać na jednej, więc łatwo można sobie policzyć, że taki deser dla całej rodziny będzie kosztował ponad 100 złotych. Czy rzeczywiście jagodzianki Gessler są warte takiej ceny?         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Słodki Słony (@slodki_slony) Klienci kupujący w cukierni „Słodki Słony” zauważają, że słodkie bułki pełne są pysznego nadzienia i raczej nie żałują wydanych pieniędzy. Zresztą wysokie ceny w cukierniach na Mokotowie to norma – w innych miejscach za jagodzianki trzeba zapłacić niewiele mniej, bo 14 złotych. 10...

Magda Gessler rusza ze świątecznym menu. Niecały litr kompotu za 40 zł! Po ile inne produkty?
ONS.pl/AdobeStock
Newsy
Magda Gessler rusza ze świątecznym menu. Niecały litr kompotu za 40 zł! Po ile inne produkty?
W sieci pojawił się już świąteczny catering Magdy Gessler. Zajrzyjmy do menu sygnowanego przez królową polskiej gastronomii.

Święta za pasem. Doskonale wie o tym Magda Gessler, która przygotowała już swój świąteczny catering. Ile trzeba zapłacić za poszczególne dania jej autorstwa? Ceny niektórych z nich przyprawiają o zawrót głowy! Magda Gessler rusza ze świątecznym menu Już za miesiąc będziemy obchodzili święta Bożego Narodzenia. Mając to na uwadze, Magda Gessler ruszyła z promocją swojego świątecznego cateringu. W delikatesach „U Fukiera" pojawił się już najnowszy cennik. Ile kosztują w nim świąteczne potrawy?  Jeżeli chcecie skorzystać z cateringu od Magdy Gessler, liczcie się z tym, że nie będzie tanio. Czyżby Magda Gessler miała na uwadze szalejącą inflację i wszechobecną drożyznę i z tego powodu postanowiła podnieść ceny swoich produktów?  Nikogo już nie dziwią rosnące ceny w restauracjach. Podrożało jedzenie i podrożał jego transport. Nic dziwnego, że także i ceny za świąteczny catering Magdy Gessler są o wiele wyższe niż przed rokiem. Ile trzeba za niego zapłacić? Oto przykładowe dania i ich ceny: filet sandacza do usmażenia (200g) za 25 zł łosoś marynowany (200g) za 31 zł filet z karpia bez ości (200g) za 28 zł ryba po grecku duszona w bukiecie włoskich warzyw (słoik 200g) za 35 zł śledź po kaszubsku (300g) za 42 zł śledź sherry po polsku z antonówką, śmietaną i musztardą (300g) za 43 zł szczupak faszerowany migdałami, rodzynkami i chałką (słoik 200g) za 36 zł schab po warszawsku w galarecie (300g) za 29 zł „nóżki jak dawniej" (wieprzowe, słoik 200g) za 30 zł kompot z suszu (900 ml) za 40 zł kapusta z grzybami i pigwą (900 ml) za 79 zł chleb na zakwasie z mąki żytniej (1 kg) za 35 zł barszcz czerwony jak rubin na zakwasie (900 ml) za 50 zł żur na prawdziwkach (900 ml) za 50 zł...

Rosół u Magdy Gessler kosztuje 60 zł. Gwiazda twierdzi, że warto. Robi go na złocie?
ONS.pl
Newsy
Rosół u Magdy Gessler kosztuje 50-75 zł. Gwiazda twierdzi, że warto. Robi go na złocie?
Podobno są powody takiej ceny. Sprawdźcie, jak uzasadnia ją Magda Gessler.

Wszyscy na pewno wiecie jak ugotować rosół. Wystarczy do tego włoszczyzna, dobre mięso, przyprawy i sól. Cały gar rosołu da się przygotować pewnie za mniej niż 10 zł. Magda Gessler wyceniła swój rosół w restauracji Słodki Słony Familia  na 50 zł i zaciekle broni tej ceny. Twierdzi, że jest wart każdej złotówki. Jeszcze drożej jest w innej jej restauracji - tam zupa pomidorowa i rosół kosztują nawet 75 zł! Drogi rosół u Magdy Gessler Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że słoik z rosołem kosztuje u Magdy Gessler od 50 do 60 zł . Restauratorka uważa, że jest on wyjątkowy i zdecydowanie wart swojej ceny. Restauratorka zdradziła nawet, co dokładnie dodaje do swojego rosołu . W rozmowie z jedną z gazet skrytykowała robienie rosołu na kurczaku. Twierdzi ona, że najlepszy rosół to taki, który go nie zawiera. U innych w rosołach jest kostka rosołowa, skrzydełko, włoszczyzna. – rozpoczyna Magda Gessler. Zrozumiałe, że Magda Gessler krytykuje używanie kostki rosołowej, ale co jest złego w rosole gotowanym na kurczaku? Jaki jest idealny rosół według Magdy Gessler? Rosół według Magdy Gessler Magda Gessler zdradziła niemal cały przepis na swój drogocenny rosół. Ja daję: pół kapusty, osiem marchewek, siedem pietruszek, dwa duże selery, 10 opalonych cebul, cztery pory, ogony wołowe, kaczkę. Ale na pewno nie kurczaki. – ciągnie gwiazda telewizji podając niemal gotowy przepis na rosół. Ilość użytych przez Magdę Gessler warzyw robi wrażenie. Na pewno przygotowuje ona jednak ogromne porcje rosołu. Wszystkie te składniki nie kosztują razem 50 zł, a tyle życzy sobie Gessler za litr wywaru! Jak uzasadnia swoje działania Magda Gessler? Znana restauratorka nie widzi...

Ile kosztuje schabowy u Magdy Gessler? Trzeba za niego zapłacić majątek
ONS/AdobeStock
Newsy
Ile kosztuje schabowy u Magdy Gessler? Trzeba za niego zapłacić majątek
Nie od dziś wiadomo, że ceny w restauracjach Magdy Gessler nie należą do najniższych. Ile z kolei trzeba zapłacić za zwykły kotlet schabowy? Mimo wszystko możecie się nieźle zdziwić.

Magda Gessler to niekwestionowana królowa polskiej gastronomii. Na co dzień prowadzi kilka restauracji i jest gwiazdą programów kulinarnych, takich jak m.in. „ Kuchenne rewolucje " czy „ MasterChef ". Mało kto zna się na kuchni tak jak ona. Gessler ma ogromną kulinarną wiedzę i niebywałe wyczucie smaku. Nic dziwnego, że każe sobie słono płacić za serwowane w jej restauracji dania. Ile kosztuje schabowy w jej słynnej restauracji „U Fukiera”? Cena może was zwalić z nóg. Ile kosztuje schabowy w restauracji Magdy Gessler? Jeśli wybieracie się na obiad do restauracji Magdy Gessler, lepiej przygotujcie sporą ilość gotówki. Ceny „U Fukiera” mogą was zwalić z nóg. Przykładowo, za kawałek sernika trzeba zapłacić aż 31 zł. Ile kosztuje obiad – na przykład schabowy? Za następującą propozycję: „kotlet schabowy z kapustą, na całą patelnię" oraz ziemniaki - trzeba u niej zapłacić 64 złote. Porcja jest jednak rzeczywiście całkiem spora i z powodzeniem można ją podzielić na dwie osoby. Jeżeli myślicie, że schabowy to najdroższa pozycja w menu u Magdy Gessler, to jesteście w błędzie. O wiele droższe są – uwaga – placki ziemniaczane z gulaszem, za które trzeba zapłacić 79 złotych. Jeszcze drożej kosztuje antrykot smażony na kamieniu z masłem czosnkowym, który kosztuje aż 130 złotych za porcję.         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez „U Fukiera” Magda Gessler (@u.fukiera) Lubicie jeść sałatki? W restauracji Magdy Gessler macie do wyboru trzy a ich ceny wahają...