zakupy przez internet w Biedronce
Adobe Stock
Newsy

Koniec z dźwiganiem ciężkich zakupów przed świętami. Zamówcie z Biedronki z darmową dostawą do domu

Dobra wiadomość dla klientów Biedronki niemających samochodów. Albo tych, którzy nie chcą już więcej nosić toreb. Zakupy przyjdą do domu same!

Sieć Jeronimo Martins, do której należy Biedronka, stawia kolejny krok na drodze do unowocześnienia swoich usług.

Kto by pomyślał, że jeszcze przed 2014 rokiem w Biedronkach nie można było płacić kartą. W dobie koronawirusa wydaje się to nie do pomyślenia.

Od 2019 roku w coraz większej ilości sklepów z sympatycznym owadem w szyldzie pojawiają się kasy samoobsługowe.

Nie wspomnimy już o coraz szerszym asortymencie. Biedronka już dawno przestała być dyskontem, czyli sklepem z wyłącznie podstawowymi produktami w niskich cenach.

Kolejnym krokiem na drodze do nowoczesności jest dla Biedronki sektor zakupów online. Portugalska sieć sklepów spożywczych chce się wpisać w aktualny rynkowy trend.

Jednym z powodów jest także chęć walki z coraz popularniejszymi sklepami spożywczymi działającymi wyłącznie w internecie, jak choćby Frisco.

Magda Gessler odpowiada na pytania

W jaki sposób można zrobić zakupy w Biedronce przez internet?

Jak w praktyce wyglądają i będą wyglądały zakupy przez internet w Biedronce? Klient wybiera produkty, zamawia, płaci i na tym jego rola tak naprawdę się kończy.

Pracownicy Biedronki szykują odpowiednie zamówienie. Odpowiednio zapakowane produktu dostarcza kurier z współpracującej z Biedronką sieci Glovo.

Od 22 do 28 marca zakupy w Biedronce za pośrednictwem Glovo będą dostarczone za darmo pod warunkiem zakupienia towarów o wartości m.in. 30 zł.

Na razie zakupy przez internet w Biedronce będą dostępne tylko w dużych miastach. Ich liczba w tej chwili to 31 miast.

W jakich miastach będzie można zrobić zakupy w Biedronce przez internet?

Wśród nich znajdują się wszystkie stolice województw i aglomeracje, ale także ciut mniejsze miastach takie jak na przykład:

  • Grudziądz
  • Włocławek
  • Płock
  • Sosnowiec
  • Bielsko-Biała
  • Tychy
  • Elbląg

We wszystkich miastach z dostępną opcją e-zakupów w Biedronce obowiązują inne godziny „otwarcia” sklepu internetowego.

W większości miast zakupy będzie można zrealizować w godzinach 10-22.30. Z kolei w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i we Wrocławiu w godzinach 8-22.30.

Biedronka znalazła kolejny sposób na ominięcie zakazu handlu. To prawdziwa zabawa w kotka i myszkę.
Adobe Stock
Newsy
Biedronka znalazła kolejny sposób na ominięcie zakazu handlu. To prawdziwa zabawa w kotka i myszkę.
Biedronka korzysta z nowoczesnych kanałów sprzedaży, a ustawodawcy nie nadążają za technologią. Tak wygląda zakaz handlu w XXI wieku. Nie jest lekko.

Dopiero co zmiany w ustawie o zakazie handlu w niedzielę zostały przegłosowane przez Sejm, a już sieć dyskontów Biedronka znalazła nowy trik i wprowadza zakupy w 15 minut. Ten rodzaj kupowania w Biedronce, także w niedzielę, rusza 15 października. Które markety pójdą w jej ślady? Biedronka Express BIEK. O co chodzi? Zasada będzie bardzo prosta: zamawiacie produkty korzystając z aplikacji Glovo na smartfonie i po 15 minutach kurier przywozi wam zakupy. Różnica w stosunku do dzisiejszej współpracy Biedronki z Glovo jest taka, że obecnie zakupy można robić tylko w godzinach otwarcia sklepów, a te będą zmienione po wejściu w życie przepisów uszczelniających zakaz handlu w niedzielę. Wprowadzając Biedronka Express BIEK, sieć uniezależnia się od nowych przepisów i będzie mogła sprzedawać nawet wtedy, gdy sklepy będą zamknięte. Produkty będą odbierane przez kurierów nie ze sklepów, tylko mikro-centrów dystrybucyjnych, tzw. hubów. To mini-magazyny, miejsca gromadzenia towaru, do którego nie mają dostępu klienci. Nie są to więc sklepy, w potocznym rozumieniu tego modelu sprzedaży. Sieć planuje otworzyć 15 mikro-centrów, w 6 największych miastach Polski: Warszawie Krakowie Gdańsku Wrocławiu Poznaniu Łodzi Centra będą czynne 7 dni w tygodniu, w godzinach 10-22, a w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu od godziny 8:00. W tym czasie można będzie złożyć zamówienie i po 10-15 minutach spodziewać się kuriera. Usługa Ekspress BIEK tylko dla mieszkańców dużych miast 15-minutowe zakupy wprowadzane przez Biedronkę, to oczywiście oferta wyłącznie dla osób mieszkających w okolicach lokalnych magazynów, a więc dużych skupiskach miejskich. Sieć właśnie do nich kieruje ofertę, bo otwarcie...

Biedronka test na covid
Newsy
Jakie jedzenie Polacy najczęściej kupują w Biedronce? Banany na 2. miejscu. A co na 1?
Zeszły rok przyniósł sporo zmian w niemal każdej płaszczyźnie naszego życia. Od niedawna Biedronka wprowadziła m.in. możliwość zakupów przez internet. Jakie produkty Polacy kupowali w ten sposób najczęściej?

Pandemia zmieniła przyzwyczajenia zakupowe milionów Polaków. Coraz większą popularnością zaczęły cieszyć się w ostatnim roku zakupy przez internet. W ten trend wpisała się także siec sklepów Biedronka. Dzięki współpracy Biedronki z firmą kurierską Glovo, klienci marketów z sympatycznym owadem w logo mogą cieszyć się od blisko roku możliwością kupowania produktów spożywczych przez internet. Jakie produkty Polacy najchętniej wybierali w e-Biedronce? Wystarczy kilka kliknięć na ekranie smartfona, by po niedługim czasie cieszyć się wybranymi przez siebie produktami z oferty Biedronki w swoim domu. O tym, że nadszedł dla niektórych kres noszenia ciężkich toreb z zakupami, pisaliśmy przed paroma miesiącami. Dzisiaj sprawdziliśmy dla was, jakie produkty klienci Biedronki najchętniej zamawiali przez aplikację internetową. Oto krótka lita produktów najczęściej dostarczanych klientom przez kurierów Glovo: Świeży filet z piersi kurczaka Banany Jaja z wolnego wybiegu Pomidory malinowe Świeży filet z łososia atlantyckiego Kto robi zakupy w Biedronce przez internet? Krótki rzut oka na najchętniej wybierane przez klientów produkty w usłudze „zakupy na dowóz” mówią co nieco o tym, jacy klienci najczęściej decydowali się na kupowanie produktów spożywczych przez internet. Jaja z wolnego wybiegu znajdujące się w droższym segmencie w swojej kategorii, a także filet z łososia atlantyckiego, którego cena oscyluje wokół 40-50 zł za kilogram pozwala wyciągnąć wniosek, że z zakupów w Biedronce przez internet korzystały raczej zamożne osoby. Ponadto należy zwrócić uwagę, że usługa zakupów w e-Biedronce była i jest do tej pory dostępna jedynie w 34 miastach w Polsce. Czytaj także:...

Biedronka
Adobe Stock
Newsy
Już od poniedziałku wielkie zmiany w Biedronce! Znamy szczegóły!
Biedronka nie przestaje pozytywnie zaskakiwać swoich klientów. Już od poniedziałku wprowadza zmiany, na które wielu z nich czekało od dawna!

Biedronka to jeden z najpopularniejszych supermarketów w Polsce. Do ponad trzech tysięcy placówek codziennie zaglądają miliony klientów. Z uwagi na tak ogromny rozwój, sieć stale wdraża nowe rozwiązania mające zachęcić mieszkańców do kupowania właśnie u nich! Dotychczasowe propozycje I tak w ok. 400 Biedronkach w całym kraju od pewnego czasu w dni robocze zakupy zrobisz przez c ałą dobę! Ten pomysł zachwycił wielu klientów. Sprawa jednak wygląda nieco inaczej w przypadku weekendów. Wiele sklepów zamyka się w sobotę o 23:30 i otwiera dopiero w niedzielę o 7. Jednak są też takie, które pomiędzy zamknięciem, a otwarciem liczą sobie tylko pół godziny przerwy! Oprócz sklepów całodobowych sieć postanowiła również udostępnić kupującym 7 placówek w kraju, które nie zostały objęte zakazem handlu w niedzielę. Tym sposobem zakupy spożywcze w ostatnim lub, jak kto woli, w pierwszym dniu tygodnia zrobisz w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Grudziądzu i Świecie. Wielkie zmiany Jak się okazało wspomniane propozycje to dopiero rozgrzewka. Trudny czas pandemii zachęcił Biedronkę do podjęcia kolejnej kreatywnej decyzji. Wiadomo przecież, że w dzisiejszych czasach z różnych względów wiele osób po prostu nie może wyjść z domu po zakupy. Dlatego sieć postanowiła powiększyć swoją ofertę o zakupy online robione przy pomocy aplikacji Glovo ! Rozwiązanie to najpierw zostało wprowadzone w miastach takich jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Gdynia, Gdańsk, Sopot, Poznań, Katowice, Szczecin, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Płock, Lublin, Białystok, Gliwice, Chorzów, Sosnowiec, Zielona Góra oraz Rzeszów. Jednak już od poniedziałku oferta zostanie rozszerzona o kolejne miejscowości - Bielsko-Białą, Tychy,...

Biedronka
Adobe Stock
Newsy
Dostaniecie to za darmo w Biedronce. Wystarczy spełnić 1 warunek
Biedronka wyprzedza potrzeby swoich klientów i wprowadza nowe usługi. Ta nowość z pewnością w miły sposób zaskoczy wielu, aby ją otrzymać wystarczy spełnić jeden warunek!

Nowy tydzień to również wiele nowych opcji czy promocji w sklepach. Sieć marketów Biedronka lubi zaskakiwać swoich klientów, a tym razem nie mogło być inaczej. Wraz z początkiem wiosny wprowadza do swojej oferty nową usługę, z której będą mogli skorzystać wszyscy. Jednak by ją dostać należy spełnić jeden warunek. Tydzień promocji Wraz z rozpoczęciem nowego tygodnia, wiele sklepów wprowadza u siebie różne promocje czy nowe produkty do sprzedaży. O wszystkich nowościach można dowiedzieć się z cotygodniowej gazetki promocyjnej, która zawiera wszelkie informacje związane z daną kwestią. Sklepy często prześcigają się z nowościami, aby w jak największym stopniu zadowolić swoich klientów i sprawić, by chcieli wracać jak najczęściej. Można powiedzieć, że są to chwyty marketingowe, ale jeśli są korzystne to jak najbardziej są również słuszne.  Nowości w Biedronce Sieć sklepów Biedronka to markety, które lubią doceniać swoich klientów. Cały czas poprawiają swoje standardy, by robienie zakupów było prostsze i przyjemniejsze. Z tego też powodu jakiś czas temu sklepy wprowadziły na swojej powierzchni kasy samoobsługowe. Zdecydowanie przyspieszają cały proces, a także czynią zakupy sprawniejszymi. Poza tym Biedronka często robi różnego rodzaju promocje, wprowadza okazyjne produkty do sprzedaży lub organizuje tematyczne tygodnie z lokalnymi artykułami spożywczymi jak okres grecki, hiszpański czy włoski. Wówczas można nabyć ciekawe produkty z innych krajów w okazyjnych cenach.  Dostawa zakupów z Biedronki Sklepy zdecydowanie wyprzedzają potrzeby swoich konsumentów. Już od poniedziałku 22 marca Biedronka oferuje swoim klientom dostawę zakupów bezpośrednio do domu. To zdecydowanie ułatwienie dla...