Marilyn Monroe nadal uchodzi za największy symbol kobiecości i seksapilu. Chociaż wymiary gwiazdy filmowej były zupełnie inne niż te, które prezentują modelki na dzisiejszych wybiegach, to właśnie figura Monroe na stałe zapisała się w kulturze popularnej.

Jak wyglądała dieta Marilyn Monroe?

W 1952 roku gwiazda udzieliła wywiadu dla „Pageant Magzine”, w którym zdradziła, jak wygląda jej codzienna rutyna. Aktorka zaczynała każdy dzień od krótkiej gimnastyki i prysznica. Po ćwiczeniach stosowała jednak pewien bardzo nietypowy trik, który miał uzupełnić w jej organizmie białko i witaminy. Do szklanki ciepłego mleka wbijała dwa jajka, a następnie wypijała powstały w ten sposób koktajl. 

Sama dieta Monroe wcale nie była pełna wyrzeczeń. Jak wyznała gwiazda, na obiad często sięgała po steki albo kotlety jagnięce. Starała się jednak unikać węglowodanów prostych, dlatego do posiłków wolała spożywać marchewki zamiast makaronu czy ziemniaków.

„Muszę być po części królikiem, bo marchewki nigdy mi się nie nudzą” – żartowała Marilyn.

Marilyn Monroe – kariera

Aktorka zasłynęła rolami w wielu kultowych filmach takich jak „Mężczyźni wolą blondynki”, „Pół żartem, pół serio”, „Słomiany wdowiec” czy „Jak poślubić milionera”. Produkcje te do dziś cieszą się ogromną popularnością, tak samo jak ścieżki dźwiękowe z przebojami wykonywanymi przez Monroe: „Diamonds Are a Girl’s Best Friend”, „I Wanna Be Loved By You”, „My Heart Belongs to Daddy” czy „When I Fall In Love”. 

Zobacz także:

Gwiazda zasłynęła także z wyjątkowo zmysłowej interpretacji utworu „Happy Birthday”, który wykonała dla prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Nie od dziś wiadomo, że piękna aktorka zdobyła serce żonatego prezydenta, z którym nawiązała romans.

Choć na stałe zapisała się na kartach historii kina i kultury, Monroe nie prowadziła szczęśliwego życia. Liczne skandale, romanse, nieudane małżeństwa i uzależnienie od leków uspokajających i nasennych doprowadziły gwiazdę do tragicznej śmierci w 1962 roku.

Źródło: Vogue

Czytaj także: