Jak wyczyścić mikrofalówkę
Adobe Stock
Newsy

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Wystarczy ten jeden owoc, a będzie lśnić

Kuchenka mikrofalowa często brudzi się ciężkimi do usunięcia przypalonymi plamami po jedzeniu. Wiemy, jak szybko się ich pozbyć.

Mycie kuchenki mikrofalowej potrafi być żmudne. Przypalone drobinki pryskającego jedzenia często przywierają do ścianek, a brudna mikrofalówka staje się ciężka do wyczyszczenia.

Można oczywiście skorzystać z dedykowanych detergentów, jednak mogą one pozostawić resztki, które, niedokładnie usunięte, przenikną do waszych dań. Chemia może także pozostawiać długotrwały zapach, który przejdzie do jedzenia. Warto więc sięgnąć po ekologiczną, ekonomiczną i zupełnie naturalną metodę.

Kotlety mielone

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Domowy sposób

Czyszczenie wnętrza kuchenki mikrofalowej może stać się od teraz znacznie prostsze za sprawą roztworu wody z sokiem z cytryny. Jest to metoda w pełni bezpieczna dla zdrowia, która pozwoli wam także zaoszczędzić na kolejnym detergencie.

Ponadto, cytryna działa odkażająco neutralizuje nieprzyjemne zapachy po przypalonych resztkach, a także działa dezynfekująco.

Zobacz także
Jak umyć kuchenkę gazową

Jak wyczyścić kuchenkę gazową? Uwaga: łatwo ją uszkodzić podczas mycia!

Banalny trik na szybkie wyczyszczenie zaschniętej patelni. Mało kto na to wpadł

Banalny trik na szybkie wyczyszczenie zaschniętej patelni. Mało kto by na to wpadł

Jak umyć kuchenkę mikrofalową cytryną?

  1. Przygotuj w misce roztwór wody z sokiem z soczystej cytryny (najlepiej w proporcji 2:1, gdzie większą częścią powinna być woda). Ważne, aby jak najwięcej esencji z owocu znalazło się w misce. Do roztworu możesz dorzucić także ćwiartki lub plastry cytryny. Dodatkowo uwolnią one sok, którego nie udało się wycisnąć.
  2. Miseczkę z mieszaniną wstaw do kuchenki. Zamknij drzwiczki mikrofalówki i nastaw moc urządzenia na najwyższe obroty i „piecz” przez około 5 minut. W tym czasie woda w misce porządnie się zagotuje i wydzieli dużą ilość pary wodnej.
  3. Po zagotowaniu, pozostaw miseczkę jeszcze na kilka minut w kuchence. Będzie ona parowała razem z sokiem z cytryny, który z łatwością rozmiękczy brud i zaschnięte resztki pożywienia. Para wodna pozostawi także w kuchence przyjemny cytrynowy aromat i pochłonie przykre zapachy spalenizny i odgrzewanego jedzenia.
  4. Następnie wyszoruj jeszcze wilgotną od pary kuchenkę za pomocą gąbki. Talerz kuchenki mikrofalowej możesz zdjąć i umyć w zlewie za pomocą płynu do naczyń. Mycie obudowy mikrofalówki
  5. Obudowa i tył kuchenki również powinny być czyszczone przynajmniej raz na pół roku. Wentylację i tył można wyczyścić pomocą odkurzacza wyposażonego w małą końcówkę ze szczoteczką. Do obudowy można wykorzystać tę samą mieszankę z cytryny. Jeśli jest ona zabrudzona bardziej, można ją zmieszać jeszcze z odrobiną octu spirytusowego.

Wypróbujecie ten sposób?

Źródło: urzadzamy.pl

Wasza mikrofalówka zaszła brudem? Zróbcie miksturę z tych 2 składników a będzie, jak nowa
AdobeStock
Newsy
Wasza mikrofalówka zaszła brudem? Zróbcie miksturę z tych 2 składników, a będzie jak nowa
Macie w swojej kuchni mikrofalówkę i chcecie doczyścić ją domowymi sposobami? Skorzystajcie z naszych porad. Są tanie, skuteczne i przyjazne dla środowiska.

Eksplodujące jedzenie, rozbryzgane resztki potraw i zaschnięte okruszki żywności. Ci, którzy mają w swojej kuchni mikrofalówkę, znają ten widok aż za dobrze. Jak wyczyścić to urządzenie bez potrzeby sięgania po żrące, chemiczne środki? Podpowiadamy. Jak wyczyścić brudną mikrofalówkę? Kuchenka mikrofalowa to urządzenie, które bardzo szybko gromadzi brud z jedzenia, dlatego niezwykle ważne jest, aby regularnie ją czyścić. Czym najlepiej jest to zrobić? Sięgnijcie po naturalne metody, takie jak biały ocet, cytryna i soda oczyszczona. Czyszczenie kuchenki mikrofalowej białym octem W sklepach znajdziecie mnóstwo produktów do czyszczenia kuchenki mikrofalowej, ale możecie też sięgnąć po naturalne i równie skuteczne metody, które wymagają użycia prostych składników, które na pewno macie w swojej kuchni. Jednym z nich jest biały ocet. Biały ocet ma wiele zalet: jest bardzo kwaśny, co czyni go doskonałym naturalnym środkiem czyszczącym z łatwością poradzi sobie z brudem w waszej mikrofalówce to produkt przyjazny dla środowiska jest niedrogi i znajdziecie go w każdym sklepie spożywczym nie zawiera żrących chemikaliów ani szkodliwych oparów usuwa zapachy a nie tylko je maskuje Jak to zrobić? Weźcie miskę, którą można umieścić w kuchence mikrofalowej i wlejcie do niej 500 ml gorącej wody, a następnie dodajcie 2 łyżki białego octu. Wstawcie miskę do kuchenki mikrofalowej. Uruchomcie urządzenie na pełnej mocy na 5 minut. Po upływie 5 minut pozostawcie drzwiczki kuchenki mikrofalowej zamknięte na około 3 minuty, co spowoduje uwięzienie pary w środku, która pomoże usunąć przypalony brud z jedzenia. Ostrożnie otwórzcie drzwiczki kuchenki mikrofalowej i wyjmijcie miskę przy użyciu rękawicy...

Jak umyć kuchenkę gazową
Adobe Stock
Newsy
Jak wyczyścić kuchenkę gazową? Uwaga: łatwo ją uszkodzić podczas mycia!
Mycie kuchenki gazowej wcale nie musi być uciążliwe i ciężkie. Podpowiadamy, jak to zrobić sprawnie i skutecznie.

Kuchenka gazowa jest znacznie bardziej skomplikowana w czyszczeniu niż płyta grzewcza lub indukcyjna. Da się jednak umyć ją sprawnie i skutecznie. Warto jednak znać zasady, które pozwolą wyczyścić sprzęt nie tylko dokładnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Jak umyć kuchenkę gazową? Do mycia kuchenek gazowych można oczywiście użyć kupnych mleczek i płynów, które z pewnością pomocą zmyć spaleniznę, przypalone resztki jedzenia czy kurz. Można jednak zastąpić je domowymi sposobami, które nie tylko pozwolą wam zaoszczędzić pieniądze, ale także będą znacznie bardziej ekologiczne. Czy na pewno czyścicie swoją kuchenkę gazową odpowiednio często? W jej zakamarkach i pomiędzy palnikami mogą rozwijać się bakterie, które przejdą do żywności. Jednak gromadzenie się tłuszczu i resztek jedzenie prowadzi nie tylko do rozwoju bakterii, ale także do zatkania dysz gazu, co może permanentnie uszkodzić sprzęt. Konieczne jest więc regularne mycie tego sprzętu. Domowe sposoby na mycie kuchenki gazowej Z pomocą przyjdzie tutaj niezawodny ocet, który doskonale doczyści wiele powierzchni kuchennych, a także zneutralizuje przykre zapachy. Roztwór z octu i gorącej wody (w proporcjach 1:1) powinien rozpuścić większość zanieczyszczeń. Octem można również umyć żeliwny ruszt . Jeśli jednak zabrudzenia na nim są wyjątkowo oporne, użyjcie amoniaku. Włóżcie pręty do foliowej torebki, wlejcie do niej 2 łyżeczki amoniaku i szczelnie zamknijcie. Ruszt należy pozostawić do odmoczenia przez całą noc, a następnie wyszorować za pomocą twardej gąbki. Całą czynność koniecznie należy przeprowadzić w rękawiczkach. Mycie kuchenki gazowej: krok po kroku Wyjmij palniki i rozłóż je na części. Zdejmij ruszt, a następnie umyć go razem z końcówkami palników w...

Tani i skuteczny sposób na wyczyszczenie kuchenki gazowej. Zagotujcie wodę z octem i zróbcie 1 rzecz
AdobeStock
Newsy
Tani i skuteczny sposób na wyczyszczenie kuchenki gazowej. Zagotujcie wodę z octem i zróbcie tę 1 rzecz
Jeżeli nie wypróbowaliście jeszcze tego patentu na wyczyszczenie kuchenki, to koniecznie go przetestujcie. Łatwo poradzicie sobie z trudnymi zabrudzeniami.

Wraz ze wzrostem popularności kuchenek indukcyjnych, gazowe coraz rzadziej pojawiają się w nowych domach i mieszkaniach. Powód to nie tylko rosnące ceny gazu. Część osób rezygnuje z zakupu kuchenki gazowej ze względu na fakt, że urządzenie to bardzo mocno się brudzi, a jego dokładne wyczyszczenie graniczy z cudem. Jeżeli jednak posiadacie kuchenkę gazową i nie macie już pomysłu na to, jak ją umyć, przeczytajcie nasz artykuł - znamy sprawdzony sposób na to, jak uporać się z tłuszczem i osadem na kuchence.  Jak wyczyścić palniki kuchenki gazowej? Tym, co bardzo mocno się brudzi się na kuchence i jest trudne wyczyszczenia są palniki. Często pełne ciemnego, tłustego osadu wydają się być całkowicie odporne na szorowanie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Pomocny okaże się ocet, niezastąpiony w kuchni - zarówno do gotowania, jak i sprzątania. Wystarczy, że przygotujecie specjalny roztwór z octu i wody. Należy go sporządzić w proporcji 3:1, czyli na jedną część wody przypadają trzy części octu. Do wody wlejcie ocet, wymieszajcie i zagotujcie. Po zagotowaniu zdejmijcie garnek z ognia i zanurzcie w nim palniki. Zostawcie, aż woda całkiem ostygnie.  Działanie gorącej wody oraz kwasu sprawi, że trudne zabrudzenia na koronach palników będą znacznie łatwiejsze do usunięcia. Po odmoczeniu weźcie twardą szczotkę lub szczoteczkę do zębów, płyn do mycia naczyń i wyszorujcie.   Sposoby na wyczyszczenie kuchenki gazowej Jak jeszcze można umyć kuchenkę stosując domowe sposoby? Przydadzą się wam poniższe patenty: przypalone plamy - z takimi zabrudzeniami dobrze radzi sobie soda oczyszczona. Połączcie sodę z octem i tak powstałą papkę nałóżcie na przypalone plamy na kuchence. Po kilku minutach zmyjcie ciepłą wodą. tłuszcz na kuchence - w tym przypadku również pomocny będzie ocet. Zróbcie...

Oto genialny trik na gruntowne wyczyszczenie kuchenki gazowej. Po tłuszczu nie będzie śladu
Adobe Stock
Newsy
Oto genialny trik na gruntowne wyczyszczenie kuchenki gazowej. Po tłuszczu nie będzie śladu
Mówi się, że kuchnia jest sercem domu. W końcu to jedno z tych pomieszczeń, w którym rodziny spędzają zdecydowanie najwięcej swojego czasu. Nic więc dziwnego, że tak szybko się brudzi, a jej czyszczenie spędza sen z powiek wielu paniom domu, szczególnie jeśli chodzi o otłuszczoną kuchenkę.

Jedzenie stanowi nieodłączny element naszego życia. Na dodatek Polacy uwielbiają biesiadować. To właśnie dlatego kuchnia stanowi serce większości tutejszych domów. Niestety, częste i intensywne gotowanie wiąże się z równie częstym sprzątaniem, którego nikt nie lubi, szczególnie jeśli chodzi o kuchenkę. Mycie kuchenki to nie lada wyzwanie Woda, która wykipiała z garnka, pryskający sos pomidorowy, tłuszcz ze smażonego mięsa – to tylko kilka powodów, dla których wasza kuchenka jest ciągle brudna. Niestety, tego typu zabrudzenia nie należą do grupy łatwo usuwalnych. Prawdą jest, że trzeba się przy nich czasem nieźle namęczyć. Z racji, że gładką powierzchnię kuchenek elektrycznych zdecydowanie prościej się czyści, dzisiaj większość osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Wciąż nie brakuje jednak tych, którzy z różnych powodów stawiają na kuchenki gazowe. Te stanowią nie lada wyzwanie, jeśli chodzi o czyszczenie. Jak wyczyścić kuchenkę gazową? Mycie kuchenek gazowych to skomplikowany i czasochłonny proces. Najpierw trzeba z nich zdjąć i umyć oddzielnie wszystkie części – palniki, ruszty i nakładki. Dopiero potem zająć się samą powierzchnią kuchenki.  Należy jednak pamiętać, by nie skrobać resztek jedzenia ostrymi narzędziami. Lepiej użyć do tego chropowatej strony gąbki do mycia naczyń zwilżonej wodą z płynem do mycia naczyń. Jeśli to nie pomaga powinniście zasypać waszą kuchenkę sodą lub solą i zostawić na całą noc. Następnego dnia przetrzyjcie całość zwilżoną ścierką i gotowe. Ten sposób pozwoli wam dać sobie radę nawet z najbardziej opornymi zabrudzeniami. Jak umyć kuchenkę elektryczną? W przypadku kuchenek elektrycznych sprawa jest o wiele mniej skomplikowana. Bowiem gładka tafla pozwala na łatwe,...